Lambdaİstanbul ve LİSTAG Hakkında Suç Duyurusu!

İstanbul Tıp Fakültesi Eşcinsellere Yönelik Ayrımcılık Karşıtı Buluşma adlı etkinliğin son gününe katılan Eşcinsellik Karşıtı, Homofobik  Ertuğrul Tulpar 150 kişinin toplu saldırısına uğradığını iddia ederek Lambdaİstanbul LGBTİ Derneği ve Listag LGBTİ Aileler Grubu hakkında suç duyurusunda bulundu.

İşte İstanbul Şehremini Polis Merkezi Amirliği’ne ifade veren Homofobik Ertuğrul Tulpar’ın suç duyurusu:
[accordion][acc title=”Suç Duyurusu’nun Tam Hali”]

Ertuğrul Tulpar İfade Tutanağı
Ertuğrul Tulpar İfade Tutanağı
[/acc][/accordion] “Ben yukarıda açık adresini beyan ettiğim yerde ikamet ederim ve Bilgisayar Programcılığı yaparım, ayrıca Ak Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili aday adayıyım. Adaylığım ile ilgili etkinlikler kapsamında bugün 20.03.2015 günü Çapa Tıp Fakültesi Kemal ATAY Anfisinde Lamda ve Listag İsimli Dernekler ve Başka derneklerin düzenlemiş oldukları Ayrımcılığa karşı buluşma isimli faaliyete gittim, burada izleyici olarak bulunduğum sırada benim Milletvekili kampanyamda da kullanmış olduğum Eşcinsel Evliliklere, Eşcinsellerin Evlat Edinme Haklarına, Kadına Şiddete ve Çocuk İstismarına Hayır Kampanyam ile ilgili görüşlerimi bilen katılımcılar Ak Parti ve Partililer dışarı şeklinde tezahurat yapmaya başladılar, ben bu tezahüratı kale almadım, sonrasında Lambda ve Listag isimli Dernek yöneticileri olan 5 şahıs benim oturduğum koltuğun yanına gelerek benim sen ve senin gibi düşünenleri aramızda istemiyoruz dediler, ben şahıslara tamam sizin görüşlerinize karşıyım amacım sizin görüşleriniz hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum bu nedenle burada bulunuyorum deyince, şahıslar bana senin ananı sikeriz, Ak Partili orsupu çocuklarını burada istemiyoruz, senin ananı avradını sikeriz, gizli ibne, senin de Ak Partinin de amina koyarız,
Türkiye sana mezar olacak diye bana bağırarak hakaret  etmeye başladılar, sonrasında beni tartaklamaya ve iteklemeye başladılar ben oturduğum yerden ayağa kalktım, bu şahısların bu tepkileri sonrası salonda bulunanlarda aynı şekilde tezahüratlarda bulundular, bu sırada yanımda bulunan ve Eşcinsel olan arkadaşım Eyüp AKÇA araya girmeye çalıştı ancak bu 5 şahıs kendisini de tartaklayarak her ikimizi birden tartaklayarak, itekleyerek ve hakaret ederek salondan ve binadan dışarı attılar, bunun sonrasında şahıslar içeriden bana ve arkadaşım Eyüp AKÇA’ya küfür etmeye devam ettiler, bunun üzerine ben ve arkadaşım da şahıslar hakkında suç duyursunda bulunmak üzere Polis Merkezinize geldik. Salon içerisinde herhangi bir güvenlik kamerası görmedim, başka kayıt yapan bir kamera da görmedim. Bana Hakaret eden Lambda ve Listag isimli Dernek yöneticisi isimlerini bilmediğim şahıslardan şikayetçiyim, Kendilerini görsem tanırım. Uzlaşmak istemiyorum.”

İlgili konu hakkında Ertuğrul Tulpar Youtube’da  bir video da paylaştı.

İşte O Video:

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu