Netflix Gay ve Lezbiyen Dizileri ve Filmleri

Aşk, aşktır. Drama ise drama. Komedi de komedidir. Netflix‘te farklı yapımlar içeren bu koleksiyon; lezbiyen, gay, biseksüel, trans ve interseks temalı öyküler sunuyor.

Alex Strangelove
Tür: Drama
Konu: Lise son sınıf öğrencisi Alex Truelove’ın bekâretini sevimli kız arkadaşı Claire ile kaybetme planı, eşit derecede hoş Elliot ile tanışmasıyla beklenmedik bir şekil alır.
Başroldekiler: Daniel Doheny, Madeline Weinstein, Antonio Marziale

The Politician
Tür: Gençlik
Konu: Zengin çocuk Payton, bir gün Amerika Birleşik Devletleri başkanı olacağını hep biliyordu. Ama önce en tehlikeli siyasi ortam olan lisede yolunu bulmak zorunda.
Başroldekiler: Ben Platt, Gwyneth Paltrow, Jessica Lange
Yaratıcılar: Ryan Murphy, Brad Falchuk, Ian Brennan

Grace and Frankie
Tür: Komedi
Konu: Emmy adaylığı bulunan bu dizide, mülayim Grace ve eksantrik Frankie, kocaları birbirine aşık olup onları terk edince yakınlaşmaya başlarlar.
Başroldekiler: Jane Fonda, Lily Tomlin, Martin Sheen
Yaratıcılar: Marta Kauffman, Howard J. Morris

Gypsy
Tür: Drama
Konu: Bu ateşli psikolojik gerilimde terapist Jean Holloway, hastalarının yaşamındaki kişilerle tehlikeli ve yakın ilişkiler kuruyor.
Başroldekiler: Naomi Watts, Billy Crudup, Sophie Cookson
Yaratıcılar: Lisa Rubi

Kent Masalları
Tür: Drama
Konu: Uzun süren yokluğunun ardından San Francisco’ya dönen Mary Ann Singleton, 28 Barbary Lane’de çeşitli karakterlerden oluşan toplulukla yeniden bir araya gelir.
Başroldekiler: Laura Linney, Ellen Page, Olympia Dukakis

Everything Sucks!
Tür: Gençlik
Konu: 1996 yılında Boring kasabasında geçen dizide, video ve drama kulüpleri üyesi olan uyumsuz liseliler video kaset çağında ergen olmanın iyi ve kötü yanlarına göğüs geriyor.
Başroldekiler: Jahi Di’Allo Winston, Peyton Kennedy, Patch Darragh
Yaratıcılar: Ben York Jones, Michael Mohan

You Me Her
Tür: Komedi
Konu: Yuppi karı koca Jack ve Emma, seks hayatlarına heyecan katmak için bir escort kız tutar. Romantik hislerin yüzeye çıkmasıyla olaylar beklenmedik bir şekil alır.
Başroldekiler: Greg Poehler, Rachel Blanchard, Priscilla Faia
Yaratıcılar: John Scott Shepherd

Please Like Me
Tür: Komedi
Konu: Kız arkadaşı tarafından terk edilen 20’li yaşlardaki Josh, eşcinsel olduğunu fark eder, bir tanıdığı ile yatar ve intihara meyilli annesi ile aynı eve taşınır.
Başroldekiler: Josh Thomas, Thomas Ward, Debra Lawrance
Yaratıcılar: Josh Thomas

Ellen DeGeneres: Relatable
Tür: Komedi
Konu: 2003’ten bu yana çıktığı ilk stand-up gösterisinde Ellen, onu yıldızlığa taşıyan yolculuktan ve bu yolculuk sırasında öğrendiği içten ve komik derslerden bahsediyor.
Başroldekiler: Ellen DeGeneres

The Mortified Guide
Konu: Cesur insanlar sahneye çıkarak gençlik yıllarındaki ahmak gençlik aşkları, aile sorunları ve diğer konular hakkında komik ve küçük düşürücü hikayeler okuyorlar.

4th Man Out
Tür: Komedi
Konu: Genç bir makine ustası en iyi arkadaşlarına gey olduğunu açıklar. Arkadaşları ilk şoku atlattıktan sonra ona doğru erkeği bulmasında yardımcı olmak isterler.
Başroldekiler: Evan Todd, Parker Young, Chord Overstreet

REA(L)OVE
Tür: Japon
Konu: Her biri karanlık bir sırra sahip olan bir grup erkek ve kadın, bu farklı flört programında aşkı arıyor. Sunucu, eski çapkın Atsushi Tamura.
Başroldekiler: Atsushi Tamura, Mari Yaguchi

Şeytan Tüyü
Tür: Avrupa
Konu: Kendini dışlanmış olarak tanımlayan genç, gönderildiği ragbi takıntılı yatılı okuldaki yıldız oyuncuyla beklenmedik bir bağ kurar.
Başroldekiler: Fionn O’Shea, Nicholas Galitzine, Andrew Scott

Maço
Tür: Komedi
Konu: Hep eşcinselmiş gibi davranan ünlü bir tasarımcı, gerçekte kadın peşinde koşan biri olduğunun ifşa edilmesi tehdidiyle karşılaşınca kendini bir krizin ortasında bulur.
Başroldekiler: Miguel Rodarte, Cecilia Suárez, Aislinn Derbez

Tales of the City (1993)
Tür: Drama
Konu: Naif bir kadın olan Mary Ann Singleton, 1976’da San Francisco’ya taşınır ve bohem ev sahibi ve her biri farklı bir tip olan 28 Barbary Lane sakinleriyle aile gibi olur.
Başroldekiler: Olympia Dukakis, Donald Moffat, Laura Linney

Yasak Oyunlar: Justin Fashanu’nun Hikâyesi
Tür: Avrupa
Konu: Bu belgesel, gay olduğunu açıklayan ilk ve tek profesyonel futbolcu Justin Fashanu’nun trajik ve gerçek hikâyesini gözler önüne seriyor.
Başroldekiler: Justin Fashanu, John Fashanu

To Each, Her Own
Tür: Avrupa
Konu: Simone tam da muhafazakâr Musevi ailesine lezbiyen olduğunu söyleyecek cesareti bulmuşken kendini Senegalli erkek bir aşçıdan hoşlanırken bulur.
Başroldekiler: Sarah Stern, Jean-Christophe Folly, Julia Piaton

Hannah Gadsby: Nanette
Tür: Stand-Up Komedisi ve Talk Şov
Konu: Avustralyalı komedyen Hannah Gadsby cinsiyete, cinselliğe ve çocukluğa dair şahsi açıklamalarını esprilerle bir araya getirerek standart stand-up’a yeni bir yön veriyor.
Başroldekiler: Hannah Gadsby

All In My Family
Tür: Belgesel
Konu: Amerika’da kendi ailesini kuran eşcinsel bir yönetmen, Çin’deki sevgi dolu, geleneksel ailesinin bu durumu kabullenme sürecini bir belgeselle anlatıyor.

Tyler Oakley’in Hayatı
Tür: Belgesel
Konu: Büyük hayranlık uyandıran internet yıldızı ve LGBT savunucusu, uluslararası “Pijama Partisi” turnesi sırasında yaşamı ve ilişkilerine dair samimi görüşlerini paylaşıyor.
Başroldekiler: Tyler Oakley

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu