Netflix Gay ve Lezbiyen Dizileri ve Filmleri
Netflix Gay ve Lezbiyen Dizileri ve Filmleri
Netflix Gay ve Lezbiyen Dizileri ve Filmleri

Netflix Gay ve Lezbiyen Dizileri ve Filmleri

Aşk, aşktır. Drama ise drama. Komedi de komedidir. Netflix‘te farklı yapımlar içeren bu koleksiyon; lezbiyen, gay, biseksüel, trans ve interseks temalı öyküler sunuyor.

Alex Strangelove
Tür: Drama
Konu: Lise son sınıf öğrencisi Alex Truelove’ın bekâretini sevimli kız arkadaşı Claire ile kaybetme planı, eşit derecede hoş Elliot ile tanışmasıyla beklenmedik bir şekil alır.
Başroldekiler: Daniel Doheny, Madeline Weinstein, Antonio Marziale

The Politician
Tür: Gençlik
Konu: Zengin çocuk Payton, bir gün Amerika Birleşik Devletleri başkanı olacağını hep biliyordu. Ama önce en tehlikeli siyasi ortam olan lisede yolunu bulmak zorunda.
Başroldekiler: Ben Platt, Gwyneth Paltrow, Jessica Lange
Yaratıcılar: Ryan Murphy, Brad Falchuk, Ian Brennan

Grace and Frankie
Tür: Komedi
Konu: Emmy adaylığı bulunan bu dizide, mülayim Grace ve eksantrik Frankie, kocaları birbirine aşık olup onları terk edince yakınlaşmaya başlarlar.
Başroldekiler: Jane Fonda, Lily Tomlin, Martin Sheen
Yaratıcılar: Marta Kauffman, Howard J. Morris

Gypsy
Tür: Drama
Konu: Bu ateşli psikolojik gerilimde terapist Jean Holloway, hastalarının yaşamındaki kişilerle tehlikeli ve yakın ilişkiler kuruyor.
Başroldekiler: Naomi Watts, Billy Crudup, Sophie Cookson
Yaratıcılar: Lisa Rubi

Kent Masalları
Tür: Drama
Konu: Uzun süren yokluğunun ardından San Francisco’ya dönen Mary Ann Singleton, 28 Barbary Lane’de çeşitli karakterlerden oluşan toplulukla yeniden bir araya gelir.
Başroldekiler: Laura Linney, Ellen Page, Olympia Dukakis

Everything Sucks!
Tür: Gençlik
Konu: 1996 yılında Boring kasabasında geçen dizide, video ve drama kulüpleri üyesi olan uyumsuz liseliler video kaset çağında ergen olmanın iyi ve kötü yanlarına göğüs geriyor.
Başroldekiler: Jahi Di’Allo Winston, Peyton Kennedy, Patch Darragh
Yaratıcılar: Ben York Jones, Michael Mohan

You Me Her
Tür: Komedi
Konu: Yuppi karı koca Jack ve Emma, seks hayatlarına heyecan katmak için bir escort kız tutar. Romantik hislerin yüzeye çıkmasıyla olaylar beklenmedik bir şekil alır.
Başroldekiler: Greg Poehler, Rachel Blanchard, Priscilla Faia
Yaratıcılar: John Scott Shepherd

Please Like Me
Tür: Komedi
Konu: Kız arkadaşı tarafından terk edilen 20’li yaşlardaki Josh, eşcinsel olduğunu fark eder, bir tanıdığı ile yatar ve intihara meyilli annesi ile aynı eve taşınır.
Başroldekiler: Josh Thomas, Thomas Ward, Debra Lawrance
Yaratıcılar: Josh Thomas

Ellen DeGeneres: Relatable
Tür: Komedi
Konu: 2003’ten bu yana çıktığı ilk stand-up gösterisinde Ellen, onu yıldızlığa taşıyan yolculuktan ve bu yolculuk sırasında öğrendiği içten ve komik derslerden bahsediyor.
Başroldekiler: Ellen DeGeneres

The Mortified Guide
Konu: Cesur insanlar sahneye çıkarak gençlik yıllarındaki ahmak gençlik aşkları, aile sorunları ve diğer konular hakkında komik ve küçük düşürücü hikayeler okuyorlar.

4th Man Out
Tür: Komedi
Konu: Genç bir makine ustası en iyi arkadaşlarına gey olduğunu açıklar. Arkadaşları ilk şoku atlattıktan sonra ona doğru erkeği bulmasında yardımcı olmak isterler.
Başroldekiler: Evan Todd, Parker Young, Chord Overstreet

REA(L)OVE
Tür: Japon
Konu: Her biri karanlık bir sırra sahip olan bir grup erkek ve kadın, bu farklı flört programında aşkı arıyor. Sunucu, eski çapkın Atsushi Tamura.
Başroldekiler: Atsushi Tamura, Mari Yaguchi

Şeytan Tüyü
Tür: Avrupa
Konu: Kendini dışlanmış olarak tanımlayan genç, gönderildiği ragbi takıntılı yatılı okuldaki yıldız oyuncuyla beklenmedik bir bağ kurar.
Başroldekiler: Fionn O’Shea, Nicholas Galitzine, Andrew Scott

Maço
Tür: Komedi
Konu: Hep eşcinselmiş gibi davranan ünlü bir tasarımcı, gerçekte kadın peşinde koşan biri olduğunun ifşa edilmesi tehdidiyle karşılaşınca kendini bir krizin ortasında bulur.
Başroldekiler: Miguel Rodarte, Cecilia Suárez, Aislinn Derbez

Tales of the City (1993)
Tür: Drama
Konu: Naif bir kadın olan Mary Ann Singleton, 1976’da San Francisco’ya taşınır ve bohem ev sahibi ve her biri farklı bir tip olan 28 Barbary Lane sakinleriyle aile gibi olur.
Başroldekiler: Olympia Dukakis, Donald Moffat, Laura Linney

Yasak Oyunlar: Justin Fashanu’nun Hikâyesi
Tür: Avrupa
Konu: Bu belgesel, gay olduğunu açıklayan ilk ve tek profesyonel futbolcu Justin Fashanu’nun trajik ve gerçek hikâyesini gözler önüne seriyor.
Başroldekiler: Justin Fashanu, John Fashanu

To Each, Her Own
Tür: Avrupa
Konu: Simone tam da muhafazakâr Musevi ailesine lezbiyen olduğunu söyleyecek cesareti bulmuşken kendini Senegalli erkek bir aşçıdan hoşlanırken bulur.
Başroldekiler: Sarah Stern, Jean-Christophe Folly, Julia Piaton

Hannah Gadsby: Nanette
Tür: Stand-Up Komedisi ve Talk Şov
Konu: Avustralyalı komedyen Hannah Gadsby cinsiyete, cinselliğe ve çocukluğa dair şahsi açıklamalarını esprilerle bir araya getirerek standart stand-up’a yeni bir yön veriyor.
Başroldekiler: Hannah Gadsby

All In My Family
Tür: Belgesel
Konu: Amerika’da kendi ailesini kuran eşcinsel bir yönetmen, Çin’deki sevgi dolu, geleneksel ailesinin bu durumu kabullenme sürecini bir belgeselle anlatıyor.

Tyler Oakley’in Hayatı
Tür: Belgesel
Konu: Büyük hayranlık uyandıran internet yıldızı ve LGBT savunucusu, uluslararası “Pijama Partisi” turnesi sırasında yaşamı ve ilişkilerine dair samimi görüşlerini paylaşıyor.
Başroldekiler: Tyler Oakley

Hakkında Burcu

Ayrıca Kontrol Et

Dövmeler

Eşcinsel Dövmeler

Kalbinizde ki gökkuşağını dışarıya yansıtmaya ne dersiniz? Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans ve İnterseks “LGBTİ” bireylerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.