Lezbiyenler birbirlerini nasıl bulurlar?
Lezbiyenler
Lezbiyenler

Lezbiyenler birbirlerini nasıl bulurlar?

Lezbiyen oluşunun bilincine varan kadın, bu oluşunu özgürce yaşayabilmek ve kendisi gibi olan diğer kadınlara ulaşabilmek ister. Çünkü zaten sosyal baskılara maruz kalan bir lezbiyen için sohbet edebileceği, kendini paylaşabileceği insanlara ulaşabilmek hem kendisini rahat hissedebilmesi hem de lezbiyenliğini rahatça dile getirebilmesi için çok önemli. Karşılaşılan toplumsal ve bireysel problemlerin tartışılıp çözülebilmesi için aynı şeyleri yaşayan insanların etkileşimleri çok faydalı olmakta. Bu etkileşimlerin varlığı lezbiyenlerin bu kimlik içinde hem kendileriyle hem de toplumla barışık yaşamaları anlamında çok önemli bir işleve sahip.

Türkiye’de bazı büyük şehirlerde eşcinsel gruplar vardır, yine bazı şehirlerde eşcinsellerin yeni yeni gruplaşmaları sözkonusu.  Bu oluşumların yanısıra eşcinseller oluşturdukları arkadaş gruplarıyla birbirlerine ulaşmaktalar. Ama kendini keşfetme sürecinde kendisi gibi olan insanlara ulaşabilme sıkıntısı çeken lezbiyenler çoğunlukla lezbiyen arkadaşlık & partner siteleri, mobil uygulamalar ve sosyal medya siteleri kullanarak yeni arkadaşlıklar ediniyor.

Hakkında Burcu

Ayrıca Kontrol Et

lezbiyen

Bir kadın lezbiyen olduğunu nasıl anlar?

Hemcinslerine duygusal, cinsel ilgisi olan kadın lezbiyendir. İçinde yaşadığımız toplumda, kadının kendi cinselliğini tanımlayabilmesi, şekillendirmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.