Lezbiyen miyim?

Kadınlardan hoşlanan kadınlara lezbiyen denir.Bizler cinsel açıdan diğer kadınları çekici bulan kadınlarız.Bizler,kendilerini duygusal ve zihinsel açıdan kadınlara yakın hisseden kadınlarız. Bizler,partner(ya da sevgili mi desem?) olarak kadınları tercih eden kadınlarız.

Lezbiyenler olarak,yalnız değiliz.Ergenlik çağındaki her 10 kişiden biri lezbiyen ya da geydir.Tarih sahnesinde pek çok ünlü lezbiyene rastlanır. Lezbiyenler,doktor,öğretmen,avukat, fabrika işçisi,polis memuru,politikacı,bakan,film yıldızı,sanatçı,anne,hemşire,kamyon şoförü, manken,yazar olabilir. Siz adını koyun,biz yapalım.

Lezbiyenler,beyaz,siyah,asyalı,latin,güney amerikalı,yahudi, katolik,protestan,budist olabilir. Lezbiyenler,zengin,yoksul,işçi sınıfından ya da orta sınıftan olabilir.Bazı lezbiyenler heteroseksüel evlilikler yaşamaktadır. Bazı lezbiyenler engellidir. Lezbiyenler genç kadınlar ve yaşlı kadınlar olabilir. Siz adını koyun,biz olalım.

Şehirlerde de,taşrada da pek çok lezbiyen yaşamaktadır.Biz her yerdeyiz.

LEZBİYEN OLUP OLMADIĞIMI NASIL ANLAYABİLİRİM?

“Ben küçükken,büyüyünce en iyi kız arkadaşımla yaşamayı hayal ederdim,ve bu duygu yaşım ilerledikçe değişmeden kaldı.”—Tuğba,21

“Ben çok küçükken,diğer kızlara aşık olurduk,ancak daha sonra bu süreçten kurtulmamız beklenirdi.Kızların erkeklerle,erkeklerin kızlarla tanışma hikayelerini anlatan kitaplar okumalıydık.Doğrusunu söylemek gerekirse,o kitapları hiçbir zaman sonuna kadar okuyamazdım.”—Tülin,19

Ergenlik çağında,çoğu genç kız cinsel duygularının bilincine varır ve “çıkma” fikrine ilgi duymaya başlar.Çoğu,erkekleri çekici bulur.Ancak pek çok genç kız da hemcinslerine çekim duyar.

Hemcinslerinizden hoşlandığınızın farkına varabilirsiniz. Kız arkadaşlarınızdan farklı olduğunuzu,bazen hiç uyuşmadığınızı hissedebilirsiniz. Kız arkadaşlarınız erkekleri keserken,kendinizi kızları keserken bulabilirsiniz.Erkeklerle çıkmak sizin ilginizi çekmeyebilir.”Neden görüştüğüm şu harika kadına benzer hiç erkek yok?” diye kendi kendinize sorabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra,lezbiyen olup olmadığınızla ilgili kafanız karışabilir,şüpheye düşebilirsiniz.Yetişkinlerin büyük çoğunluğu bize,kendimize eşcinsel diyebilmemiz için daha erken olduğunu,bir dönemden geçtiğimizi ya da neden bahsettiğimizi bilmediğimizi söyleyecektir.Bu,bazılarımızın lezbiyen olduğu gerçeğini yadsıma yöntemleridir.

Hem erkekleri,hem kadınları çekici bulduğunuz için kafanız karışabilir.Bu sorun teşkil etmez.Bazı kadınlar,yaşamları boyunca hem erkeklerle hem kadınlarla ilişkiye girebilir.Bazıları sonradan tamamen lezbiyen ya da heteroseksüel olmayı tercih edebilir.(”tercih etmek”,cinsel yönelim için uygun bir tanım değil gibi geldi bana.)

Cinsellik zamanla gelişir.Bu yüzden,cinsel kimliğinizden emin değilseniz endişe etmeyin.

NORMAL MİYİM?

“Bize eşcinselliğin hastalıklı,sapkınca,günah ya da anormal olduğu söyleniyor.Ancak bunu söyleyenler,kadının yerinin mutfak olduğunu,engellilerin ise işe yaramaz olduklarını iddia edenlerle aynı kişiler.Neyin normal olduğunu söylemeye kimin hakkı var?Kimilerine göre çiğ balık yemek normalken,kimilerine göre iğrenç ve anormal olabilir.”—Tülin,19

“İçimizdeki eşcinsel yönelimin bilincine varmamız ve yaşam şartlarımızı buna göre değiştirmek istemine ulaşmamız çok cesurca.” Natalie,23

Evet,normalsiniz. Bir insanın hemcinslerine çekim duyması tamamen doğaldır.Ancak bu,toplumumuz tarafından desteklenen bir şey değildir.Pek çok kişi,gey ve lezbiyen karşıtı önyargılar nedeniyle bu duyguları bastırır.

Çoğu bilim insanı,cinsel yönelimin temellerinin çok genç bir yaşta,hatta kimi zaman doğumda atıldığı konusunda hemfikirdir.

İster eşcinsel ister heteroseksüel olun,kendiniz olmak normal ve sağlıklıdır.Önemli olan kendimizi sevmeyi öğrenmektir.

GENÇ VE LEZBİYEN OLMAK NASIL BİR DUYGU?

“Kendimi çok güçlü, özel, bağımsız ve cesur hissediyorum”-Natalie, yaş 23.

“Bu bazen korkutucu bir duygu.Kendimden emin olamadığım zamanlar oldu ama bunun dışında kendimi harika ve gururlu hissettim.”-Tülin, yaş 19.

Lezbiyen olmanın belli kuralları, doğrusu yada yanlışı diye bir şey yoktur. Toplumun bize çocukluğumuzdan beri dayatmış olduğu klişeleşmiş lezbiyen tiplemeleri yüzünden eğer lezbiyenseniz belirli bazı özelliklere sahip olmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Ama
lezbiyenler her çeşit eğitim seviyesinden, herhangi bir dış görünüşe veya meslek grubuna sahip olabilen kadınlardır.

Cinsel yöneliminiz kişiliğinizin sadece bir parçasıdır ve büyük bir olasılıkla heteroseksüel arkadaşlarınızla aynı olan hobilere ve ilgi alanlarına sahipsiniz.

Homofobik ve önyargılı düşüncelerden dolayı bazı insanlar lezbiyenleri ve geyleri kabullenemezler. Lezbiyenler ve geyler ayrımcılık ve şiddet yüzünden acı çekmektedirler.Bu yüzden dolayı eşcinsel hakları için mücadele vermekte olan gey ve lezbiyen organizasyonu vardır.

“Kendimi ve cinselliğimi kabul ettiğim andan itibaren farkına vardım ki hayata karşı daha ilgili olmaya ve arkadaşlarımla daha sıcak ilişkiler kurmaya başladım.Çünkü kendimle çok daha barışıktım”-Tuğba, yaş 21

“Sürekli karşı karşıya kaldığım homofobi yüzünden çoğu kez kendimi depresif ve üzgün hissettim, ama sonra farkettim ki kendi kuşağımdan insanları bu konuda eğitebilme gücüne sahibim.”-Müge, yaş 20.

KENDİMİZİ SEVMEYİ NASIL ÖĞRENECEĞİZ?

“Duygularımızı inkar etmememiz çok önemli. Eğer biz gerçekten içimizden gelen kişi olabilirsek, ne kadar mutlu olabildiğimize şaşırabiliriz. Ve olumlu yönlerimize kafa yormalıyız, lezbiyen olmak çok olumlu birşeydir.”- Rabia, yaşı 24

“Kendimi mutlu ve iyi hissettiren insanlarla etkileşim içinde olmam yardımcı oluyor. Ve iyi hissetmemi sağlayan şeyleri yapmaya çalışıyorum.”- Serap, yaşı 19

Her insanın kendi kendisinden hoşnut olmaya hakkı vardır. Hepimiz değerli insanlarız. Genç insanlar için özgüven geliştirmek çok önemlidir. Çevremizde bizim hasta, sapkın ya da çok mutsuz hayatlar sürmeye mahkum olduğumuzu düşünen insanlar varken, lezbiyen ve gay gençliğin kendileri ile ilgili iyi hissetmeleri zordur.

Kendimizi, gerçekte kim olduğumuzu saklamak zorunda hissedersek, alkol, uyuşturucular ve intihar yoluyla kendimize zarar vermek isteyebiliriz. Özellikle, lezbiyen olduğumuz gerçeğini konuşacak kimsemiz yoksa, oldukça dışlanmış, korku dolu ve depresif hissedebiliriz.

Herşeyin ötesinde, biz, genç lezbiyenler olarak, kimliğimizi sevmeyi öğreniyoruz. Lezbiyenler hakkında yazılmış iyi kitaplar okumanın faydası oluyor- tam ve doğru bilgiler içeren ve çok tatmin edici hayatlar süren lezbiyenler hakkındaki kitaplar. Başka lezbiyenlerle tanışmanın da faydası oluyor çünkü böylelikle lezbiyenlerin en az diğer insan grupları kadar çeşitlilik gösterdiğini ve toplumun bize bir çok yalan söylediğini anlıyoruz.

“Ben bir lezbiyenim ve ben iyiyim.” hergün kendi kendinize bunu söylemeniz faydalı olabilir. Ve konuşmak için de, lezbiyenlerin sorun olmadığını düşünen birilerini bulmaya çalışın. Unutmayın; lezbiyen olmak normal ve doğaldır, aynı, bazılarının heteroseksüel olmasının normal ve doğal olduğu gibi.

KİME SÖYLEMELİYİM?

” Bu konuda kendinizi rahat hissedene kadar lezbiyen olduğunuzu başkalarına söylemek için kendinizi baskı altında hissetmemelisiniz. İnsanların farklı farklı tepkilerine karşı hazırlıklı olun.”
-Tuğba, yaş 21.

” Sadece olabilecek şeylerle yüzleşebilecek yeterli güce sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bunu birine söylemelisiniz.Bu duygularla daha fazla tek başınıza başa çıkamayacağınızı düşündüğünüzde başkalarına açılmaya çalışın.Ailenizin delirebileceğini düşünüyorsanız daha objektif olabilecek birine söyleyin.”-Sabriye, yaş 19.

“Lezbiyen olduğumu birkaç arkadaşıma söylediğimde onlara bundan 5 dakika öncesinden hiç bir farkım olmadığını sadece şimdi onlardan büyük bir sırrı saklamıyor olduğumu söyledim.”-Tülin, yaş 19.

Dışarı açılmak (coming out), kendinizi bir lezbiyen olarak kabullenme ve cinsel yöneliminiz konusunda ne kadar açık olmak istediğinizi anlama sürecidir.

Ne yazık ki tanıdığınız herkes lezbiyen olmanın dilimlenmiş hazır ekmekten bu yana en harika şey olduğunu düşünmeyebilir.Kimin size destek olabileceğini ve bununla başa çıkabileceğini bilebilmek zordur. Bazı arkadaşlarınız sizi kabullenir, bazıları da sizden uzaklaşabilir veya sizin izniniz olmadan başka insanlara söyleyebilirler. Aileye açılmak çok zor olabilir.Bazı aileler bu

konuda çok anlayışlı davranırlar.Ama bir kısım lezbiyen ve gey gençlik,aileleri onların yönelimlerini öğrendiğinde evlerinden kovulmuştur.

Konuşabileceğiniz birisinin olması önemli çünkü hayatınızın bu kadar önemli bir kısmını bir sır olarak saklamak zorunda kalmak ne normal bir şeydir ne de sağlıklı. Bu konuda güvenebileceğiniz, yardım alabileceğiniz ya da danışabileceğiniz eşcinsel organizasyon ve topluluklarının internet adresleri sitemizin “linkler” bölümünde mevcuttur.

DİĞER LEZBİYENLERLE NASIL TANIŞABİLİRİM?

“Çevrenizde bir çok lezbiyen vardır , ama siz onların lezbiyen olduğunu bilmiyorsunuz, tıpkı onların, sizin lezbiyen olduğunuzu bilmedikleri gibi. Umudunuzu kaybetmeyin. Sonuçta birileriyle tanışacaksınız.”- Serap, yaşı 19

Yerel feminist,lezbiyen organizasyonlarla bağlantı kurun.(Sitemizin linkler bölümünde bu organizasyonların internet adreslerini bulabilirsiniz) Ayrıca Türkiye’nin bir çok üniversitesi gay&lezbiyen organizasyona (Legato) sahiptir.
Çevrenizde gay/lezbiyen veya feminist yayınları araştırın.

* Bu broşür ,OUTRİGHT The portland,Maine,Alliance of lesbian and gey youth tarafından hazırlanmış,LeGaTo içerisindeki öğrenciler tarafından Türkçe’ye çevrilmiş ve Türkiye şartlarına göre adapte edilmiştir.

http://community.lgbti.org forum sitemize üye olabilirsiniz
Üye olmak isteyenler için kayıt sayfası: http://community.lgbti.org/register/

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

321 Yorum

 1. ben lesbian olabilirim çünkü bi arkadaşıma ilgi duyuyorum ama ona söyleyemiyorum:( benim tek anlamdığım onu gördüğmde kalbim hızlı hızlı atmıyor yani aşk ile ilgili bi belirti yok ama onu istiyorum onunla konuşmak elini tutmak istiyorum neden bilmiyorum ama onu her gördüğümde kalbim değil içim yanıyormuş gibi oluyor onuda anlamadım gitti.

  1. Ayn benimde öyle. Aklım çok karışıyor. Bir hemcinsimin elini tutmak,ona yaslanmak hoşuma gidiyor.ama bunları erkeklerle yaptığımı düşünmek hoşuma gitmiyor.

  2. 13 yaşındayım. benimki ergenlikten olan bir şey değil eminim bunu nereden çıkarttığımı sorarsanız ilkokul bir de bir kızdan hoşlanıyordum. 3te ve 4de te. lezbiyenliğin l’sini bilmezken kızlardan hoşlanmaya başladım. ne zaman güzel bir kız görsem kalbim hızlanıyor, utanıyor, gözlerimi kaçırıyorum. 3 yıldır tamamen cinsel yönelimimi kabullenmiş bulunmaktayım ve kendimle barışığım. şu an da ise bir sevgilim var. bir keresinde aileme neredeyse söyleyecektim ama konuyu değiştirdim zira ailem psikoloğa götürelim demeye başlamıştı. koskoca Allah bile eşcinselleri(zevk için olanlar hariç) cennetime almayacağım dememiş. onların ne haddine oluyor konuşmak gerçekten anlamıyorum. teşekkürler.

   1. Aynı yaştayız anneme bu durumdan bahsettim ama ergenliktendir dedi . Çok emin değilim bir kızı seviyorum ama ergenlik diyip geçemiyorum. Sanada böyle oldu mu? ne yapmam lazım?

    1. sizden çok büyük sayılmam ama en azından sen ailene açılabilmişsin ben açılsam sokakta yatmaya başlarım herhalde. sanki adam öldürdüm, alt tarafı lezbiyenim bu kadar mı kötü bi şey?

     1. Şu aralar bu tarz dusuncelerde bulunuyorum secimimin bu mu yoksa ilgi ya da merak tarzı bir sey mi olduğunu bilemiyorum acaba bu şekilde düşünen birisi nasıl bu duygularının başladığını anlatabilir mi ?

    1. Merhaba bende bu konu için yani lezbiyenlik duygusunu önceden hissetmiştim ama önemsememştim çok durmadım ustunde pskıloji dıyıp geçtım ama şimdi ise kendime bakıyorum dahada duygularımı bastırıp düşüncelermn aklımı bulundurmşm ve galiba ben lezbiyen oldğumu anladım çnku herşeyı bı erkekten çok bı kızlan yapmak ıstıyorum sadece hayatımda sevdığim bi kızın olmasını ıstıyorum ama lanet olsunki bunu hiçkimseye hiçbşy anlatamıyorum anneme bile dedım benı babama dıyerek tehtıt ettı ve bende bu duygunun olmadğını söylıyerek ona yalan söylemiş oldum bana yardım edermsnz neyapmam gerekıyor

  3. Benim de öyle oluyo. Elini tutmak sarılmak vs istiyorum. Belki normal arkadaşlık ile ilgi şeylerdir bunlar ama garip geliyo. Bi zamanlar o kişi ile küsmüştük sonra barışmamıza neredeyse o sebep oldu. Göz göze gelince sürekli gülümsüyoruz. Ya da nedenini bilmediğim şekilde o kişiye fazla güveniyorum. Ama lezbiyen olmak istemiyorun

   1. aynı duyguları hissediyorum ama ailemden alacağım tepkiden korkuyorum. Homofobik olduklarını düşünüyorum ailemin:/

 2. Merhaba ben biseks oldugumu dusunuyorum ama emin degilim daha dogrusu itraf edemiyoda olabilirim erkeklerden feci halde hoslaniyorum kizim bu arada ama kiZlarla sevisme fikri bana fena gelmiyor kendimi bi kizla opuserek hayal edebiliyorum. Daha once hic denemdim ama cocuklugumdan beri bu duygu var bi kadin vucudu beni tahrik edebiliyo kiz arkadaslarla aramzdaki samimiyet nedeniyle saka bazindaki dokunslarda beni tahrik ediyo ama gercekten emin olamiyorum bunu nasil anlayabilirim anladiktan sonra bunu nasil kabullenirim bilmiyorum kesinlikle boyle seylere karsi degilim ama kendimi daha once hic oyle dusunmemistim biseks olabilcegimi dusunmemist sadece oylesine bisy dedim ve gecistirdim bu zamana kadar

  1. Bendede aynı şeyler oluyor erkeklerden hoşlanıyorum ama kızlarlada ilişkiye girmek istiyorum korkuyorum

  2. Merhaba sizin bu düşündüğünüzü bende tıpa tıp aynısını düşünüyorum
   Sanki benim duygularımı anlatmış sınız

   Ben sadece bir kerelik bir deneme istiyorum
   Gerçekten böyle miyim yoksa sadece bir istwktwnmi ibaret

   1. Bende hep merak etmistim kestiremiyordum hosuma gidermi kendimi kotu hissedermiyim diye bi arkadasim vardi cok samimi olmadigim ona merakimdan bahssettim hic tepki vernemisti bigun icki masasi kurduk kafalar guzel tabi arkadas bana yoneldi opmeye basladi ve gercekten cok zevk almistim sonrasinda aklindan cikmiyor ilk firsatta bidaha istiyorsun farkli bir duyguymus:)))

    1. Benzer bir durum benimde başıma geldi hatta öpüşmekten de fazlası. Sürekli zaten birbirimize dokunma ufak dudaktan öpmelerimiz vardı ama Bi akşam birazda alkolün etkisiyle ileri gittik. Acayip güzeldi ve devamını çok istiyorum. İşin komik tarafı evliyiz ikimizde. Ve kocamla olmaktan bir halt anlamıyorum.

 3. daha henüz 15 yaşındayım ve biseksüel olduğumu düşünmüyorum çünkü biseksüelim. Bunu arkadaşlarıma da rahatça söyler sohbetini bile edebilirim genelde arkadaşlarım lezbiyen yada biseksüel oluyo tabi bir kaçı. Erkeklere karşı pek bisey hissettiğim söylenemez ama yakışıklı bi erkek gördüğümde ilgimi çekebiliyor. Kızlarda aynı şekilde. ilk böyle olduğumda Damla diye bir arkadasım vardı ve kıza hic benzemezdi hatta erkeklere taş çıkartırdı. Göğüslerini falan sarıyodu sac tipi giyinisi full erkek gibi. Ondan daha iyileri var ama ben kız olmasını tercih ettim. Oda erkeksi lezbiyendi sevismek istedi bende denemekten zarar gelmez dedim ve denedim gerçekten gayet normal bişey tabi şu homofobik insanlar olmasa işimiz kolaylaşacak.

  1. Bende aynı duygular içersindeyim ama emin değilim 14 yaşındayım seninle tanışmak istiyorum beni anlayacağını düşünüyorum seninle konuşmak bana iyi gelecek acaba tanışma ihtimalimiz varmı? Lütfen

  2. Şeey bende senle tanışmak istiyorum.Çünkü senle aynı dygular içindeyim ama emin degilim.Senle konuşmak bana iyi gelecek.Lütfeen tanışabilir miyiz?

  3. Bende biseksuelim hatta şuan kiz sevgilim var o benim ilkim ama daha ince bir escinsimden de hoslamistim.ama tam anlamıyla adini koydum ilk iliskimi yasiyorum şuan ve 6 aydir devam ediyor boyle olduğumu ilk baslarda Kabulenmemistim ama sonra farkettm 16 yasindayım ve korkmuyorum bunun bi suç olduğunu flanda düşünmüyorum ben kendimi kimseye belli etmedim sakladim hatta bi ara kendime bile, ama sonra onu gördüm her bana gelişinde kalbim yerinden cikacakmis gibi oluyordu birbirimize diğer kankalarimiza baktgmz gibi bakmiyorduk ilimizin de kalp ritimleri değişiyordu geç olsa da acildim eni sonu ve mutluyuz annem öğrendi büyük tepki verdi ayrilmis numarası yaptik ama asla birbirimizden kopmadik.şuan da bizi bilen tek halam var onunda ablasi onun ailesi onun biseks olduğunu biliyor zaten sorun bende var ailemi kabullendirmem lazim ama nasil olacak bilmiyorum?

  4. Ben de erkeklerden hoslanyom hem de cok hoslanyom ama kizlari kesiyom fln ne biliyim yuzleri gozleri bakislari fln cok guzel kalp konusunda erkekler yakin geliyo ama cinsellik konusunda kizlar ben de emin olamadim homo mu hetero mu yoksa biseksuel mi oldugumu

   1. Aynısı bende de var erkeklerle konuşmak hoşuma gidiyor ama kızlarla öpüşme fikri falan heyecanlanıyorum

 4. Kendimi boslukta hissediyorum. Kiz arkadaslarim ilgi çekici oldugumu etrafimdaki erkeklere neden yüz vermedigimi onlara karşı neden soguk oldugumu soruyolar suan bir iliskiye hazir olmadigimi söylüyorum ne yazikki diyemiyorum erkeklere karşı bir sey hissetmiyorum diye. Evet erkek arkadaslarim oldu ama hiç bir kıza karşı arzuladığım şeyleri onlara karşı hissetmedim. Kendimi kötü hissediyorum. Benim gibi olan birilerinin etrafimda olmasını istiyorum ama yok. Yargilanmaktan korkuyorum özgür yaşayamıyorum. Umarım bu hapisten bir an önce tahliye olurum.

  1. Selam. Bende sizin gibi düşünüyorum ve hissediyorum. Sizinle Instagram’dan ve ya başka bir yerden iletişime geçe bilir miyim?
   Belki de beni en iyi anlayacak insansiniz.

  2. Ben bir erkeğim ve erkeklerden haşlanıyorum galiba bundan da nefret ediyorum ve kabullenmiyorum.Bu bir erkeğin başına gelebilecek en kötü şey bence. Ve benim gibi düşünen bir kız arkadaş varsa konuşmak istiyorum.Belki beraber yenebiliriz ,asabiliriz bu karmasik duygulari.

  3. Daha önce erkeklere ilgi duyuyordum yani onları tatlı buluyordum ama sonra gaylere ilgi duymaya başladım yani onları birbirine yakıştırıyordum onlar ile ilgili Kitaplar okumaya başladım bir süre sonra sosyal medya üzerinden bir lezbiyen ile tanıştım ondan hoşlandım şimdi sevgiliyiz sadece arkadaşlarım ve kız kardeşim biliyor ailemden çekiniyorum ama kız arkadaşımı da çok seviyorum çok arada kaldım ben yapacağımı bilmiyorum

 5. 17 yaşındayım. Etrafımda ki erkeklerle mutlu olamıyorum. Kızlar beni daha çok mutlu ve tahrik ediyor. Hatta bazen lezbiyen bir kız arıyorum ilişkiye girmek için değil. Onu sevmek ve ona aşık olmak istiyorum. Arkadaşlarıma bunu açıkça dile getirebiliyorum. Utanmıyorum korkmuyorum. Ben böyleyim ve bunun normal olduğunu düşünüyorum. Ben böyle mutluyum.

  1. Aynı duyguları yaşıyoruz seninle. Ben de 18 yaşındayım. Tanışabilir miyiz sakıncası yoksa

  1. Mrb ben sophie bende sizin gibi dusunuyordum
   Ama artik herkes biliyor kendi es cinslerimden daha zevk aliyorum

 6. Meraba , ben 16 yasindayim kizim ve lezbiyenim. Erkeklere hic ilgi duymadim bu yaşima kadar. Ve lezbiyen olan birileriyle tanismak istiyorum. Isteyen olursa eger facebook adini yazsin.

  1. Hey slm seninle aynı durumdayım 16yasindayim ve erkeklerle hiç çıkmadı ilgimi çekmedi ler neden bilmiyorum ve su an ea cinsellikle ilgili birkaç film özledim eskiden korkardim izlersem eş cinselloge yonelirim diye ama bir gün izledim ve adeta kendimi buldum hayatımın eksik parçası tamamlandı sanki ama kafam karışık istersen tanisabilizi

   1. Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ben 16 yasindayim kizim. Yaklasik 4 5 aya yakin daha fazla da olabilir degisik duygular icerisindeyim. Şöyle ki erkekler yerine Kızlar ilgimi cekiyor. Bu zamana kadar erkeklerle çıktığım oldu tabiki. Ama hic bi zaman kendimi bi erkeğe ait hissetmedim. Hep mutsuzdum bi erkekle çıkarken. Çabuk canim sıkılıyor ayrılan hep ben oluyordum. Sevdigim oldu ama hissetmedim. Ben yaşım cok küçükken yakın bi arkadaşım vardi benden büyüktü aslinda yaşça. Beni opmustu. Cinsel içerikli oyunlar oynuyorduk çocukluk Ne yapicagini bilemiyor düşünemiyor insan tabi.. Ama söylede bisey var ben kucuklugumdede hep bi kizla bi kiz nasil olabilir hep internetten bakiyordum izliyordum. Annem hatta o zamanlar benden suphelenmisti görmüştü izledigimi. Aglamistim kapının önüne çıkıp utancimdan. Bi hafta öncesinde ise bi kizla konuşuyordum buluştuk. Ne olacağından habersizdim. Kiz beni optu opustuk ve ben kendimi durduramadim. Açıkçası hosuma gitti. Şunu soylemek istiyorum escinselmiyim bilmiyorum. Olabilirmi sizce? Geçici bi durum mudur? Yorum yazarsanız çok sevinirim..

     1. Merhaba,

      Yaşadığınız bu durum psikolojideki bazı terimlerle açıklanabilir.Çocukken yaşadığınız bu durum gelişimsel bir süreç olup tanıma, keşfetme üzerinedir ve sizin cinsel kimliğinizle ilgili net bir yorum yapabilecek nitelik arzetmez. Cinsel kimlik, cinsel yönelim gibi terimler akademik anlamda içerisinde hala eksiklikler barındıran ve tanımı tartışmalı konular arasında yer almaktadır. LGBT li birey olmak öğrenilen araştırılan bir şey olmaktan çok daha farklıdır. Bunu tam olarak anlatabilmek biyolojik psikolojik terimlerle mümkündür. Ve hala araştırılmaktadır. Aceleci davranmayın derim

 7. Kafam o kadar karışık ki anlayamıyorum. Bu güne kadar hep kadınların bir nesne olarak görülmesine karşı çıktım. Ben bunu hep bir sürü olan ilkelerimin arasına koydum. İlk defa emin olamadığìm bir konuyla baş edemiyorum. Eşcinsel olmanın özgürleştirici bir şey olduğunu düşünüyorum. Ama eşcinsel miyim emin olamıyorum. Benim gibi düşünen, hisseden biri yok çevremde. Anlatabileceğim biri de yok. Aslında emin olamamak beni boğuyor. Birazda korkuyorum. Ya hiç emin olamazsam? Bilemiyorum..

  1. Merhaba Canan. Seninle aynı şeyleri düşünüyorum ben de. Bir türlü emin olamıyorum kendimden. Ya toplumun baskısından dolayı böyle ya da korkularımız var. Benim de bu konuyu konuşabileceğim bir yakınım yok maalesef ki…

   1. Merhaba.. Ben Sabrina. 22yaşındayım, yürüyemiyorum. Ailem böyle şeylere karşı Çevremdede öyle biri yok Varsada ben bilmiyorum. Malum, durumumdan dolayı çıkamıyorum biryere Arada düğünlerde falan oda annemle. Çoğu insan beni konuşamıyor biliyor oysa muhattap olmak istemediğimden konuşmuyorum. Çünkü normal hepsi benide kendileri gibi biliyorlar. Anlayacağınız benim durumum hepinizkinden daha beter…. Çaresizim

  2. 16 yaşındayım. erkek arkadaşım var ve onu sevdiğimi düşünüyorum. ama bana yaklaşmaya çalıştığında, öptüğünde, dokunduğunda kalbim hızlı atmıyor. oysa bi kızla yaşasam bunları diye düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi. kendime itiraf edemediğim şeyler var. erkek vücudunu cinsel anlamda çekici bulmuyorum. hiçbir erkekle ilişkim uzun sürmedi. hep kız arkadaşım olsa nasıl bir hayatım, ilişkim olurdu diye düşünüyorum. benim için harika bir hayale dönüşüyor. çıkmazdayım sanki. belki biraz daha zamana bırakmalıyım.

   1. Aynı duyguları bende yaşıyorum erkekleride beğeniyorum ama kız bi sevgilim olsa nasıl olurdu diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum son zamanlaeda sürekli eşçinsel kitapları okuyorum ve belkide aklım bundan dolayı karışmış ola bilir yinede kız bi sevgilim olsun istiyorum böyle minacık olsun sarıldığımda kolarımda kaybolsun istiyorum cidden aklım cok karışık

  3. Evet aynı problem bendede var ve şuan bi erkek arkadaşım var çok garip bi durum acilen lezbiyen miyim öğrenmem lazım

  4. Aynı duyguları paylaşıyoruz. Benimde kafam çok karışık bende hiiiç emin olamıyorum çok kötü bir duygu

   1. Cidden bende 14 yaşındayım ve emin olamıyorum bilmiyorum ama sanki kızlara karşı ilgim var mesela kız arkadaşlarım erkeklere bakıp aa şu çok yakışıklı derken ben onlara neden böyle saçma şeyler yapıyorsunuz diyorum bazen erkeklere de ilgim oluyor keşke diyorum benim de bir sevgilim olsa da onunla konuşabilsem fakat sonra diyorum ne sevgilisi sevgili senin neyine aklıma kızlar geliyor mesela güzel bir kız gördüğümde cidden bir şeyler hissediyorum sanki bilmiyorum emin değilim şey arkadaş olabilecek kişi de yok etrafımda hiç biri beni anlamaz ben küçük olmama rağmen hemcinslerimden hoşlandığımı hissediyorum ve şahsen öyleyim küçüksün duyguların değişir deseniz bile değişmeyecek biliyorum ayrıca normal arkadaş gibi konuşabileceğim benim yaşlarımda biri var mı(kız) yaşımı önemsemeyecek sadece onunla konuşabileceğim çevremde benim gibi bir insana rastlamadım ve bu üzücü üzgünüm çok uzattım ama her şeyi içime atmaktan yorulmuşum :’)

    1. Sinem bende seninle aynı yaştayım ve aynı şeyleri yaşıyorum.Seninle arkadaş olmak isterdim.Belki birbirimize anlatmak istediğimiz şeyler olur 🙂

    2. Ben de 14 yasındayim ve genelinde ayni seyleri yasiyom arkadasima soyledim ama escinselligin ne oldugunu bile bilmiyo

    3. Ben de kızım ve erkeklerden de hoşlansam da kızlara karşı da çekim hissediyorum bazen. Ne yapacağımı biseks mi olduğumu ya da belki sadece bi süreç mi olduğunu da bilmiyorum. Belki iletişime geçebiliriz çünkü benim de biriyle konuşmam gerekiyo sanırım. Kimseye bunu anlatamıyorum çünkü anlatırsam ergenlik diyeceklerini biliyorum.

  5. Mrb Canan bende aynı şeyleri hissediyorum ama emin değilim bunu adını koyamadım senin gibi etrafımda öyle insanlarda yok yani ne yapacağımı bilemiyorum evet bende korkuyorum

  6. Bende bu durumdayım hatta bişeyler yaşadım kimseyle konuşamıyorum delircem. Sadece konuşmak bile yetecek eğer istersen 🙁

 8. Ben lezbiyenim ve hayatım boyunca bunu hiç saklamadım.İnsanlar eşcinseller hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmadıkları için onlara önyargılı davranıyorlar,onları dışlıyorlar.Eğer biz bunu söylememez kendi benligimizi yaşayamazsak bu önyargı asla kırılmayacak ve insanlar bizi garipsemeye devam edecekler.Bu yüzden bunu saklamadım.Şu an tüm arkadaşlarım lezbiyen oldugumu biliyorlar ve beni asla dışlamadılar çünkü birçok heteroseksüelden daha iyi bir kişilige sahip oldugumu biliyorlar.Sadece aileme söyleyemiyorum.O da korktugum için.

  1. Evet onyargili davraniyorlar. Ben lezbiyen oldugumu henuz aileme aciklamis degilim. 21 yasindayim ve kucuklugumden beri bu duygular benimle birlikte. Ailem beni reddedebilir benimde yardima ihtiyacim var. Boyle yasamak istemiyorum. Kiz arkadaslarima acikladim sacma sapan karsilandim. Ben ozgur olmak istiyorum

 9. Şey…. coming out itiraf etmek demek değil mi?
  Neyse zaten bu yazıyı okumamın asıl amacı her zaman gelecekteki sevgilimi bir kadın olarak düşünmemdi. Ben de bunun dönemsel bir şey olduğunu düşünüyordum. Ama sayenizde yanlız olmadığımı ve herhangi bir insanın cinsel eğiliminin bu yönde olmasının yanlış olmadığını anladım.
  Çok teşekkür ederim.

 10. Ben 15 yaşındayım. Kendimi yeni yeni keşif etmeye başladım. Bir süre önce erkeklerin değil de kızların bana daha çekici geldikleri fark ettim. Kendime biseksüel dedim. Daha sonra da lezbiyen. Hatta hoşlandığım bir kız bile var. Bunu ona söyledim. Onu görünce kalbim hızlanıyor, yanaklarım kızarıyor ve ne yapacağımı bilemez hale geliyorum. Beni çok heyecanlandırıyor.

  Kendime lezbiyen derken ne kızla ne de erkekle bir deneyemim oldu. Sadece bir erkekle çıktım fakat hiç kızlarla çıkma deneyimim olmadı. Bu durum bana, farklı olmak istediğim içim kendi kendime oyun oynadığımı düşündürttü.

  Bunu rahatça anlamak için dün tatilde takıldığım bir çocukla oralleştim.

  Öpüştüğümüz zaman hiçbir şey hissettmedim. Yada elleriyle göğüslerimi kavradığı zaman. Oral esnasında da pek etkilenmedim.

  Sıra ona geldiğinde doğru düzgün yardım edemedim ona. Ilk deneyemim olmasına rağmen çocuğun penisini gördüğümde sanki herhangi normal birşeyi görmüş gibi hissettim. Beni etkilemedi.

  Çocuğu sona götüremedim. Yani demek istediğim bırakmak zorunda kaldım. Her seferinde onu ağzıma aldığımda öğürdüm. Çok isteksizdim. Hatta bunu o da fark etti.

  Açıkçası o çocuğa oral vermek yerine kaçtığımız partideki kızları izlemeyi tercih ederdim.

  Işimiz bittikten sonra kaçtığımız partiye geri döndük. Say something im giving up on you çaldılar. Beraber dans ederken gözlerimin dolmasını ve bir iki damlanın gözlerimden düşmesini engelleyemedim. Ağlamamın sebebi romantik olan ortam falan değildi. Karşımda o çocuğun yerine hoşlandığım kızın olmasını istemiştim.

  Karşımda hoşlandığım kız yok diye ağladım ve dilediğim şey, yani onu karşımda istemem beni mutsuz etti. Çünkü kızın neredeyse üç yıllık bir ilişkisi var.

  Nasıl bitirmem gerektiğimi bilmiyorum. Kafam çok karışık. Umarım bunu görür ve cevaplarsınız. Yardımınıza ihtiyacım var. Cinsel kimliğimi anlayamıyorum. Bu biraz beni endişelendiriyor.

  1. Bende 17 yasindayim ilkokul 5.siniftan beri hep etkilendigim kisiler kizdi ama bunu hic istemedim unutmaya calistim ailem siradan turk ailesi ve escinselligi surekli kotuluyorlardi bende neyin dogru olup olmadigini farkedecek kadar kucuktum sonra13 yasinda bir cocuktan etkilenir gibi olmustum ama cocugu gormeyince hislerim kayboldu ve gercekten hoslanmadigimi anladim cok gecmeden tekrar bi kizdan etkilendim yine unutmaya calistim ama kizdan gercekten hoslanmistim surekli onu gorup yanimda olmasini istiyodum yanima geldiginde kalbim heyecandan atiyodu nasil konusacagimi bile bilemiyodum ve ayni arkadas ortamindaydik buyuzden uzak durup baska kizlarla arkadaslik yaptim yinede unutamadim liseye gecene dek liseye gecince hersey degisti escinselligin yanlis birsey olmadigini gerek arkadaslarimdan yada benim gibi insanlari gozlemleyerek anladim ve cok gecmeden baska bir kizdan hoslanmaya basladim baya agladim ben bu kiz icin ama sonradan kiz erkek arkadas yapinca araya mesafe koyup kizdan nefret etmeye basladim ancak boyle unutabildim ve hic kimsenin bundan haberi bile yoktu surekli depresif uzgun ve yorgun dolastim buyuzden cevremdeki kimseyle konusamadim ve hala daha konusamamda insanlar onyargili ve homofobikler en basitinden kiz arkadaslarimin cogu escinselleri yargilamayiz diyolar ama konu oraya gelince tuhaf sakalar yapip kucumseyip dalga geciyolar ve ben uzakta duruyorum arkadas ortami mi degistirsem de fayda etmez hem sadece buyuzden yakin arkadaslarimi kaybetmek istemiyorum soylesem nasil tepki verceklerini de biliyorum cunku okulda biseksuel olan bi kiz var ve nerdeyse cogu arkadasim kizin yaninda tuhaflasiyolar ve uzaklasiyolar ciddiyim bunu ceken anlar gercekten yasadigim seyler icin suclu hissetmiyorum ama engellemek istiyorum suanda da bir kizdan 5 aydir hoslaniyorum kizin egoist oldugunu bu kadar cok sevilmeyi haketmedigini ve ondan hoslanmanin bana zarar verdigini de biliyorum ama gozleri gulusu konusma sekli hic aklimdan cikmiyo nedensiz yere onu dusunmeyi ve birlikte oldugumuzu hayal etmeyi seviyorum sonra bunu yaptigim icin kendimden nefret ediyorum baska kimseden de hoslanamiyorum dogal olarak okadar seviyorum ki cevremde hickimseyi takmadigim halde kizin varligini 1 kilometre oteden hissediyorum ozluyorum sarilmak istiyorum gozlerinin icine bakmak istiyorum ama kiz biseksuel mi degil mi bir fikrim yok ve galiba degil arkadas ortamlarimiz farkli ve lise ortami takildigi arkadaslari bana gore degil cogu takilmak istemedigim tipler kizla bikere konustuk oda yanima oturmustu sonra hic konusmadik ben bakislarimi gizlemeye calistim nekadar gizledim tabi bilemiyorum ama cok goz goze geldigimiz oldu kiz farketcek diye odum patliyo kaciyorum artik kizdan tam unutcam diyorum zaten aklimdan hic cikmiyo okulda onume cikiyo ben yine heyecanlaniyom yine kendime kufrediyom artik bu yuzden ders bile calisamiyom ve 11.sinifim kizla konusabilecegimi de sanmiyorum ve erkeklerden hoslanamiyorum bu kizi unutmak icin ne yapmaliyim ve ilerde neyapicam ben annemler evlen dediginde hic erkek arkadasimin olmadigini olmasini istemedigimi nasil soylicem hayatim boyunca sirf buyuzden istemiyorum escinsel olmayi yardim edin lutfen bununla yasamak istemiyorum psikolojim alt ust oldu ve hazirlanmam gereken bir sinav var psikologa gitmek de istemiyorum daha kimse escinsel oldugumu bilmiyo bile ailem de homofobik hem duzgun bi psikologu nerden buluyim ailemle konusabilecek beni anlayabilecek mutlaka vardir ama bulabilecegimi sanmiyorum escinsellere sapik diyen bi ailem var benim onlarda boyle buyumusler ama yanlis nasil soylerimki kac yasinda insanlara ergen oldugumu dusunur herkes ama gercekten oyle degil benimle benzer seyleri yasayan iyi biri varsa yardim etsin lutfen duygusal bir kizim ama cevremdeki kimse bilmiyo bile hep sakladigim icin duygularimi herseye gulup gecen biriymisim gibi saniyolar resmen yasadigim hayat benim degil bahsettiklerim ergenlikle de ilgili degil uyuyamiyorum bile gece

   1. Aynı duyguları.bende yaşıyorum erkekler ilgimi çekmiyor ve bende 11sinifim ve benimde arkadaşlarım birisi zaten kapalı ve kesinlikle olumlu bakmıyor diğerleri evet desede dediğim gibi sekli semali değişiyor . Sınavlara çalışmam gerek ama yapamiyorum ve ailem.bilmiyor bu durum korkulacak bisi değil sadece bu durumu birimleriyle paylasmalisin yoksa kendi ruhsal sağlığına zarar verebilirsin boyle söylüyorum ama bende kimseyle konuşamıyorum terzi kendi soluğunu dikemezmis

   2. Selam seninle aynı şeyleri yaşıyorm benim ki biraz daha zor ben bişy old bir arkaşıma söyledim ama bilgi vermedim şimdide ona güvenmediğimi sanıp beni samimiyetsiz buluyor ve arkadşlığımız bitti ama önyargılı değil saygılıdır anlayışlı. Ne yapcam şaşırdım bu çok zor bişy çnkü büyük bi adım ama dayanamıyırm ve ben şnsan kaybetmeml için saklıyırm ama yanloş anlaşılıyorm ve kaybediyorm. Söyelemyş düşğnğyorm ama zatn arkadşkığımız bitmişse

   3. Merhaba Pınar hanım . Nasılsınız?
    Yazdıklarınızın üzerinden 6 yıl geçmiş ilk kez gördüm ve sizi merak ettim . Umarım hayatınızda bir şeyler yoluna girmiştir ya da aileniz sizi kabullenmistir .

 11. Arkadaşlar yazdıklarınızı bir nefeste okudum. Hepiniz harikasınız ama malesef yaşadığımız şehir,çevre ülke ne derseniz hayatımızı zindan ediyor çok duygulandım yazmak geldi içimden 47 yaşımdayım biseksüelim ama hep içimde yaşadım yaşamaya devam ediyorum. İtiraf ediyorum (yurt dışı deneyimlerim oldu geçmişte) BU ülkede olmaktanda nefret ediyorum ayrıca….

 12. 35 yaşındayım.Erkek gibi yetiştirildim.Annesi tarafından dıslanmış bi çocuk olarak öğretmenime ve bi iki kadına yakınlığımı,..yakınlıkları olarak açıkladım kendime.Şimdi aşıkmışım diyorum.Kadınların aşırı ilgisinden hoşlanmamı da buna bağladım.zor başladığım erkek sevgillerim oldu,aşık oldugumu dusundugum de,alışkanlıkmış. Güzel kadınların bana olan zaafı övünç ve alay konum oldu hep. İnanç ve çevresel faktörler bununla alay etmemi sağladı çünkü. Hep yok saydım. Yenmek için de çok uğraştım. Kendime ayıp ve yazık ettim,özetim bu.

   1. erkeklerden hoşlanıyorum ama kız erkek pornoları dikkatimi çekmiyo lezbiyenlerinki daha çok çekiyo mesela Bi porno izlerken genelde kızın göğüsleri dikkatimi çekiyo erkeğin penisi dikkatimi çekmiyo pek ama dışarda oturduğumuzda falan istemsizce erkeklerin penisine doğru gözüm kayıyo ama kızların kalçası veya göğüsleri daha çok dikkatimi çekiyo napıcam bilmiyorum neyim ben şimdi

 13. Ben aslında “gay” ve “lezbiyen”‘liğe karşıyım. Ćünkü aşkın vücutta olduğuna inanmıyorum. Bir insanın vücuduna aşık olmak zaten aşk değuldir. Aşk’ı ruhta arasın ve bunu da sınıflandırma olarak görmek istemiyorum. İlla bir erkek bir kadınla aşk yaşar demiyorum. Aynı şey bir erkekle bir erkek ićinde, bir kadınla bir kadın içinde. Yani femek istediģim sadece kadınlara ya da sadece erkeklere ilgi duymak sapkınlık değil midir ? Kime aşık olduğun önemli. Neye deģil .öyle değil mi ?

  1. Merhaba Bety
   Yorumun farklı bir şeyler düşündürdüğü için yazmak istedim . Ama bu yargılamak değil kesinlikle sadece merakdan soruyorum kime aşık olduğun önemli demişsin zaten orda kadın veya erkek cinsiyetleri devreye girmiyor mu ? Burda asıl soru sence de neye aşık olduğun olmamalı mıydı ?

  2. Bende öyle bilmiyorum kız arkadaşımla öpüşmeyi seviyorum ama cinsel ilişkiden kaçınıyorum veya utanıyorum onu kalben seviyorum ben bunu nasıl atlatabileceğimi bilmiyorum

 14. Merhaba arkadaşlar şuan çok garip bi durumun ortasındayım erkek arkadaşım var ama onu kıskanmıyorum yada hayatkmın içine çok sokmak istemiyorum evlenme hayalleri kuruyo ama ben evlenmek istemiyorum bazen kendimi bir kızla öpüşürken hayal ediyorum bi kere arkadaşımla öpüşmüştüm ama öylesine ve çok hoşuma gitmişti yani kızlarla olma fikri bana hoş geliyor sizce bu kendimi öylr olmaya zorladığım için mi oluyor yani öyle hissetmeliyim gibi geliyo bazen yoksa gerçekten bir şey var mı erkek arkadaşımdanda hoşlanıyorum öpüştük ve normaldi iğrenmedim de cevaplarsanız sevinirim çünkü çok önemli benim içi

  1. Mrb benimde erkek arkadasim vardi bazen gizli
   Gizli bayan arkadasimlada oluyorduk 8ay boyle devam ettim sonra erkek arkadasima herseyi
   Anlattim ilk baslarda nasil olur dedi sonra zamanla alisti artik biliyor ve oda zevk aliyor
   Bazen uclu de oluyoruz cok super bir duygu

 15. Kızlar kafam allak bullak lütfen biri yardım etsin.Küçük yaştan bu yana porno izledim.Beş yaşından beri falan neden yaptığımı dahi bilmeden.kız kuzenimle oynarken ona dokunmak öpmek hoşuma gidiyordu.su an da büyüdüm.on altı yaşındayım.hala porno izliyorum.sevgilim var erkek.onu seviyorum.ama öpmek sarılmak falan iğrenç geliyor.ne olduğumu bilmiyorum.cildiracak hale geldim.lütfen biri yardım etsin.

 16. 15 yıllik evli bir erkegim eşim 35 yasinda telefonunun geçmisinde lezbiyen filmleri izledigini farkettim lezbiyenlik egilimi olup olmadigini sordugum da bana cevabi ben eşcinsel deyilim diyor ama yaklasik olarak 1yildir gizli gizli telefonunda lezbiyen porno filmleri izliyor aramizdaki seks e gelirsek ayda 1 sefer ilişkiye giriyor benimle ve son 1yildir bana oral seks yapmayida birakti ne yapmam gerekiyor lutfen yardim…

  1. Onunla konuş. Baskıcı bir şekilde de değil, güzelce. Eşcinsel olsa bile, senden nefret etmiyordur eminim. Ona eşcinsel olsa dahi ondan nefret etmeyeceğini falan söyle. Anlayış göster. O söyler sana açık açık. 15 yıl diyorsun sonuçta.

  2. Sıkılmıştır sıradanlıktan kendini heyecanlandıracak bişiyler istiyordur. Ben 26 yaşındayım 5 yıllık evliyim bayanla birlikteliğim olmadı eşimle problemlerim oldu ayrı yaşadık onun olmadığı dönemde aldattım grup dahi yaptım iki erkek ve ben şuan tekrardan eşimleyim aldatmıyorum iki haftada bir ilişkimiz oluyor en az hep oldu bitti oluyor benim icin tatsız bir ilişki oluyor bende, başka heyecan için olduğunu düşünüyorum porn o izlersem ya grup yada lezbiyen izlerim beni daha çok tahrik ediyor, bir bayanla birliktelik isterdim açıkcası. Eşinle heyecan katmanı tavsiye ederim

 17. Meb ben burcu 16yasindayim son uç aydir farkındayım kızlardan hoşlandığını aslında bir lezbiyen filmi özledim ve daha once izlemekten korkardim lezbiyen olurum doye izledikten sonra erkeklerle daha önce de hiç çıkmadı bana cekici gelmediler bilmiyorum bu filmleri özledim daha fazla özledim ve fark ettim ki bir anda diarid bir kiz ilgimi çeken biliyor ya i bi kızla kendini dusunebiliyorum ama erkekle yanlış olicakmi belki ama modem bulniyor onlardan nefret ettiğinden değil istemiyorum sanırım kızlardan hoslaniyorum binergenlik bunalımı da alabir HELP ME KAFAYİ YİYECEM!!!

 18. 16yasindayim ve kafam fena halde karışık hiç erkeklerden hoşlanmadım ama pornonizledikten sonra eşcinsel ve hetero olanları eşcinseller daha da lhimi çekti kadınlar ilgimi çekmeye başladı daha önce hiç izlemedim ama bu kız güzel dediğim oldu hayatimda ama hiç bir erkeğe yakışıklı demedim yardim konuşacak birisi en azından benim gibi derdimden anliyacak birisi …

  1. Merhaba ben de 16 yaşındayım ve ayni senin gibi düşünüyorum. Kizlar bana hep daha cekici geliyor ve okuldan tanıdığım bir kızın bir kızla sevgili oldugunu öğrendiğimde demek ki imkansiz degilmis ki insanlar yargilamamis dedim. Benim daha önceden sevgilim oldu ama kız olmadi yani bilmiyorum ergenlikten de olabilir belki.böyle hissetmemiz

   1. bizim okulda olsa cehennem savası cıkardı herhalde BİLMİYORUM HICbır seyden emın olamadıktan sonra ki okudugum kadarıylada kendımı bulmus gıbı hıssedıyorum eksık olan bısı vardı ve tamamlandı soylemesı kolay ama cevreye acılmasını bırak farklı bır yere yazması dahı zor

 19. Ben 18 yaşındayım. 5 yaşımda evcilik oynarken hep bir kadın ile evlenme hayali kuruyordum. Ilkokul ve ortaokul da kadınlara aşık oldum hep onları hayal ettim ve erkekler sadece arkadaş, öylesine biri oldu gözüm de. Yaşadığım duyguların adını bilmiyordum ve lise de iken öğrendim. Etrafımda hiç lezbiyen yok. Sevebilecegim kimse yok. Sevişmek değil sevmek, bir kadına sığınmak istiyorum. .l

 20. merhaba aslında bende tam ne olduğumu bilmiyorum.32 yasındayım evliyim ve vajınusmus hastasıyım eşimle hiç ilişkiye giremedim tedavi olmaya çalıştım ama olmadı. Kadınlardan hoşlanmadım hiç hep sevgililerim erkekti. Kücükken izlediğim filmlerde hep erkek olmak isterdim.ayıcklarımı alır onları kadın yapar bende erkek olur yatardım ve uyurdum.Daha sonra az daha buyunce cınsellıgı kesfedıyorsun ama hıc ılıskıye gırmedım. kadınlara ılgım sadece cısellıkte hayal ederken kaldı. Gercekten karar veremiyorum lezbıyenmıyım dıye ama suda var bır kadınla öpüşmek hıc hos gelmiyor.Erkeklede hıc ılıskıye gırmdıgım ıcın bılmıyorum ama sanırım ıkısınıde ılgım yok 🙁

 21. 16yaşındayım liseliyim ve lezbiyenim. Lezbiyen olduğumu anlamştm erkeklere ilgim yoktu kızlar daha cok ilgimi cekiyordu. Ama bir kızla cinsellik dusunmem hemen duygu daha cok baskındr bende. Korkmadım arkadaslarma acıkladm normal karşıladılar sağolsunlar.. Ailemden teyzem bilir annem vs bilmez kırarlar kafamı tabi şuana kadr lezbiyen arkadas bulamadm okuldan veya cevremden olsun.. Ama uzaktan sevdiğim kız vardı, olmadı.. Amann neyapalım bizde içime kapanığm yaşayıp gidelim Allahtan dileyim tatlış bana göre ciciş bir hayatmn kadınını bulmak

 22. Adım jbit ermeniyim 17 yaşındayım saçlarımı daha yeni kısa kestirdim ve bu keyfimden değil erkeklerin saçımla oynamasından nefret ediyorum daha önce bir çok kızla öpüştüm kızlar şu sıralar eskisinden daha çok ilgimi çekmeye başladı ve biseksüellikten gurur duyun

 23. 17 yaşındayım erkeklere karşı hiçbirşey hissetmiyorum sadece bi kiz arkadaşım olsun istiyorum sevmek aşık olmak istiyorum ama çevremde hiç benim gibi biri yok ne yapacagimi bilmiyorum

 24. Sevgili arkadaşlar, okuduğum mesajlarınız da anladığım kadarı ile tabuların ülkesi olan orta doğudan farkı yok Türkiyenin. Hepiniz bir insansınız, eksi.artı hormanlarımızın istediğini yaşamak ne Lezbiyenlik- ne de eşcinselliktir. Önce yaşamalısınız, hayaller daima insana tek kişilik verir. Evrensel olmak, özgür olmak denemektir. Denemediğiniz, yaşamadıklarınızı yaşamak isterseniz ad koymayın. Bu henüz olgun bir çağda değilsiniz. Çok okuyan mı bilir,çok gezen mi? elbette okuyun ve gezin tanışın tadın. Kimileri 25 kimileri 40 yaşın da gerçek isteklerini yaşar. Bırakın bastırmayı doğallığnızı yaşayın..Ad koymayın…Herkes çocukken ayırım yapmadan sever,aşık olur oysa bu sadece hayranlık, idoldür…18-25 gerçekte özgürce karar vereceğiniz yaştır..Bocalamyın yaşayın…Sevgiler..

 25. 17 yasimda biseksuelim. Endimi kesfedeli bir bucuk yili gecti. İlk zamanlar herkes kadar ben de kabullenemedim. Sonrasinda bir sekilde kabullendim ve birileriyle konusmak istedigim icin wp lgbt grubuna girip birkac sanalda olsa bizden birileriyle tanistim. İlk abime sonra en yakin arkadasima ve bir asama daha sonrasinda okul piskolojik ve rehberlik danismanina acildim. Okuldan iki arkadasima . Gectigimiz yaz tatilinde ise 3 arkadasima daha acildim. Birilerine acilip dertlestigibiz sohbet etriginiz zaman cok rahatliyorsunuz. Sorun su ki su an pdr hocasida okuldan gittigi icin konusacak sorunlarimi paylasacak kimsem yok. Yasadigim cevrede de bizden birileri var mi bilmiyorum maalesef. Umarim bizi anlayabilecek ve cevremizden lgbt bireyi arkadaslar edinir ve biraz rahatlariz sevgilerimle. Lgbt grurdur 🙂

 26. 16yasindayim bir liseli bir kızım bu yaşıma kadar erkekler ilgimi çekmedi bu ergenlikdenmidir nedir bilemiyorum ama en yakin arkadaşlarım bile bu konuya sıcak bakmıyor yani doğal değil ama yapacak bisi yok demeye getiriyorlar ki zaten söylemedim insan kendini yalniz hissediyor çünkü konuştuğunda başkasıyla bu konuyu homifobik tepki alabiliyoru belki yonelimim.yüzünden hayatım boyunca yalniz kalabilirim

 27. Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ben 16 yasindayim kizim. Yaklasik 4 5 aya yakin daha fazla da olabilir degisik duygular icerisindeyim. Şöyle ki erkekler yerine Kızlar ilgimi cekiyor. Bu zamana kadar erkeklerle çıktığım oldu tabiki. Ama hic bi zaman kendimi bi erkeğe ait hissetmedim. Hep mutsuzdum bi erkekle çıkarken. Çabuk canim sıkılıyor ayrılan hep ben oluyordum. Sevdigim oldu ama hissetmedim. Ben yaşım cok küçükken yakın bi arkadaşım vardi benden büyüktü aslinda yaşça. Beni opmustu. Cinsel içerikli oyunlar oynuyorduk çocukluk Ne yapicagini bilemiyor düşünemiyor insan tabi.. Ama söylede bisey var ben kucuklugumdede hep bi kizla bi kiz nasil olabilir hep internetten bakiyordum izliyordum. Annem hatta o zamanlar benden suphelenmisti görmüştü izledigimi. Aglamistim kapının önüne çıkıp utancimdan. Bi hafta öncesinde ise bi kizla konuşuyordum buluştuk. Ne olacağından habersizdim. Kiz beni optu opustuk ve ben kendimi durduramadim. Açıkçası hosuma gitti. Şunu soylemek istiyorum escinselmiyim bilmiyorum. Olabilirmi sizce? Geçici bi durum mudur? Yorum yazarsanız çok sevinirim.

  1. Meb eş cinsellik.kesiikle bir tercih değildir senin içinde bulunduğun durum yoneliminden kaynaklaniyor demek istediğim bira duyguların istediği gibi gelişsin erkek yada kız hangisinden hislaniyorsan bu duygunun inkar etme ancak boyle anlayabilirsiniz ne hissedigini

 28. Sanirim bendede biseksuellik var nicki minaj hayranligimla basladi ve sonra kizlarla opusme fikrinden hic igrenmedim erkeklerle cinsellik yasamis biriyim ama kizlarla yasadigimda ne hissedicegimi cok merak ediyorum yakin arkadaslarim bana yaklastiklarinda onlari opmek isterken kendimi buluyorum tabi her kiz icin gecerli degil bana gore cekici olan kizlara karsi bu durum mevcut yasim 20 bu arada son 3 senedir bu durum icerisindeyim

 29. Ben 35 yaşındayım ve kendi bildim bileli kadınlara aşık oluyorum. Bu durumun önceleri adını koymadım hoş şimdi de adının konmasına karşıyım. Kimse bilemez kimin ne yaşadığını ki kimsenin haddi değildir bence. Ben buyum demek literatüre giren bir hastalığı tanımlamaktan farksız geliyor bana. Adını koyarlarsa tedavisi de olurmuş gibi. Uzun hikayelerim var. Acılarla dolu. Sevdim çok sevdim. Onlu yaşlardaki gençlerin meseleye cinsellik penceresinden bakmasını anlıyorum ancak bu ruh halinin cinselliğe indirgenemeyecek kadar basit olmadığını biliyorum.
  Sosyal statüsü, eğitim ve ekonomik açıdan toplumun üst sınıf diyebileceği bir noktadayım. Ama bu öyle bir çaresizlik ki parayla pulla nihayete erdireceğiniz bir şey değil. Ben hep benim sevgimi sömürenlerle karşılaştım. Biliyordum da ne istediklerini, beni aldattıklarını, biteceğini ama karşı koyamıyordum. Şimdi yine aşık olmak üzereyim. Benden çok küçük, hiç olmayacak cinsten, erkek arkadaşı bile var ama “olsun” diyorum. Deseniz ki “Ne olacak peki? Nedir seni çeken?” Sadece şunu derim :” öyle güzel gülüyor ki…” saatlerce onun kırık Türkçesini dinlemek, gözlerinin içine bakmak, yüzünü incelemek, bazen anlasın bazen de anlamasın diye içinden geçirmek… İşte bunun adını koyabilirsiniz. Masumiyeti yitirmeden, kirlenmeden, kirletmeden yaşayın derim. Ya da hiç bulaşmayın bu işlere… Hele hele merak duygusu ile sakın karşınızdakine umut vermeyin.

  1. Bende aşığım hemde hocama,öyle seviyorum ki öyle istiyorum ki hem de deliler gibi onda gerçek aşkı buldum ben ondan önce yokmuşum meğer o bunu bilmiyor ama sanki hissediyor ne yapacam bilmiyorum ama onsuz yaşayamam bu arada 25 yaşındayım o ise benden büyük biraz ama olsun onu seviyorum bundan eminim.

  2. merhaba sevda öyle güzel anlatmışsın ki aynı yaşlarda ve aynı duygularda olan birilerinin sosyal statülerinin baskısı altında kendi hislerini ortaya koyamadığı gerçeğini aşmak istiyorum,bu deneyimi yaşamaya ne dersin

 30. Merhaba ben 30 yaşındayım ve bu zamana kadar hiç ilişki yaşamadım.

  Biseksüel olduğumu düşünüyordum ama hoşlandığım erkeklerin şarkıcı olması ve sadece yüreğime dokunan şarkıları olduğunu düşününce erkeklerin ilgimi çekmediğini artık kabul ettim.

  Yani hem fiziksel hemde duygusal yönden sadece ilgimi çeken kadınlar oldu.

  Artık lezbiyen olduğumu kabul ediyorum ama maalesef yaşadığım yerde bunun günah olduğunu ve böyle birlikteliklerin sapkınlık olduğunu söylüyorlar. Lezbiyen olduğumu zaten zor kabul etmişken kendime bu saatten sonra sevgili bulacağımdan bile emin değilim. Gizli ilişkiye de karşıyım. Bunalıma girdim bu aralar evden değil odadan bile zor çıkıyorum.

  1. 32 yasindayim kendimi bildim bileli biseksueldim..6 yilimi 2 kadina verdim cok mutlu da oldum,agladim da.asla pisman olmadim.Kadinlarla yasadigim iliskilerde tattım sevmeyi,sevilmeyi tutkuyu,aşkı.Erkeklerde oldu tabi ki ama hic icime sinen bi iliski yasadim.Suan tamamen kadinlara yoneldigimi hissediyorum ve bi kadini hic cikaramiyorum aklimdan.sanirim fiziki bi cekim.karamsarim mutsuzum..Bi kadinin sicakligina ihtiyacim var

   1. Peki benim yerimde olsaydınız ne yapardınız,gizli seviyorum bir türlü söyleyemiyorum beni tamamen siler diye korkuyorum

   2. Bende bir kadına aŞık oLmak istiyorum. Istediğim sadece seks değiL. Bir iLişki bütünlük

 31. Merhabalar ben heteroseksüel im birşeyi merak ediyorum erkeklerin gey arkadaşı oluyorda neden lezbiyen olamıyor. Böyle birşey mümkünmü?
  Teşekkür ederim

  1. Merhabalar ben 14 yaşındayım erkeklerle ilişkiye girmek istiyorum ama kadınlardan hoşlanıyorum ve çok kararsız kaldım eşcinselmiyim değilmiyim diye heryere baktım okudum ve bunu kimseye söyleyemiyorum dışlanma korkusu yüzünden ve bunu uzun zamandır düşünüyordum ama kafam çok karışık bana yardım edermisiz

 32. Biseksüel olduğumu yıllarca itiraf edemedim kendime şunu söyleye bilirim
  Bir kadınla yaşadığınız aşk bambaşka o his o haz her anlamda pişman olmak istemiyorsanız kendinizden kaçmayın 29 yaşındayım 2 yıldır süren bi ilişkim var 27yılım boşmuş yokmuş gibi keşke daha önce kabullenseymişim diyorum sadece ama hiç bişey için geç değil kimsenin bilmesine gerek yok bunu düşünmeyin duygularınızı ötelemeyin mutlu olmayı ertelemeyin kendiniz olmaktan kaçmayın…

 33. 26 yasndaym malatyadayim lezbiyenim buda beni utandirmiyor cunku benim hayatim benim kararim sevdigim yanimda olsun dunya karsimda olsun umrumda degil…

  1. Peki birşey soracağım behiye hanım şuan hayatınızda biri var mı?Yani varsa o kişi seni biliyor mu?Neler hissediyorsun nasıl bir duygu bu anlatabilirmisiniz?

 34. Mrb 18 yasindayim bende ne hissettigimi bilmiyorum lezbyen olmanin nekadar dogru veya yanlis birsey oldugunu cozumleyemiyorum yani demem oki bukadar insan onyargili yaklasiyor diyorsunuz ama neden yaklasiyor onu sorguluyorum kendi kendime. Bana gelince erkeklerin vucudunu ve cinsel organi midemi bulandiriyor bircok erkekle sevistim ama hepsindede isteksiz tiksindirici duygular olustu ve bu yuzden hicbir erkegi sevmiyorum nefret ediyorum diyebilirim bugune kadar ciktigim erkeklerden bi hayir gormedim masum olan erkeklerden bile nefret eder oldum! cevremde lezbiyen biri yok bulamiyorum sadece cevremdede degil sosyal ortamda dahi bulamadim boyle bir kisi. cesitli lgbt sitelerine baktim ulasamadim. Kizlarin vucutlari erkeklerden daha cekici geliyor ama bazen dusunuyorum bi kiz sevgilim.olsa nekadar guzel olur nasil olur acaba diye cok merak ediyorum açıkçası. Hayatima kizlarla devam etmek istiyorum erkekler yeterince itici 🙂
  Kisacasi bayan vucudunu cok cekici buldugum ve istedigim icin biraz lezbiyenlik hissi
  Diger yondende asik olacagim ask yasamak istememde tercih meselesi.

  1. Hâlâ burdamısın bilmiyorum ama aynı dutları bende yasadim erkeklerle birsey ler yasadim hiç birşey hissetmedim kabullenemiyorum kafamda bir sürü soru düşünceler donuyor malesed icim kararıyor bu durum dan utanmıyorum yada tiksinmiyorum ama toplumumuz bizi bu yöne doğru itiyor ilerde evlenirde evlenene kadar bu durumu kendi içinde çözemezsem nasıl bir psikolojiye girerim bilmiyorum

 35. 18 yaşındayım lise son sınıfım tek bildiğim her şey üst üste geliyor. Sınava hazırlanıyorum, duygularım karmakarışık. En yakınım dediklerim bile beni doğruzdüzgün tanımıyor,hakkımda hiçbir şey bilmiyor. Bu yaşta yoruldum resmen. Her şeyin hayırlısı olsun. Bu olanları ne ülkem ne çevrem ne de ailem kabul etmez. Bu yüzden diyecek pek bişey yok. hepinizin bi hikayesi var ve ben sizin sayenizde kendimi yalnız hissetmiyorum. Hepiniz kendinizi sevin sağlıcakla kalın güzel insanlar..

 36. Merhaba arkadaslar ben heteroseksuelim fakat insanlarin duygularina ve cinsel egilimlerine gore siniflandirilmasina karsiyim ve bu konuda bilgiliyim.Lezbiyen ve biseksuel olan arkadaslarima queer teorisini okuyup arastirmalarini,kimliklerini bulabilmek adina bilgi sahibi olmalarini istiyorum,bulundugunuz durumun felsefesini ogrenirseniz farkli olmadiginizi sadece farkli hissettirildiginizi anlayacaksiniz.Ayrica Adrienne Rich in siir ve makalelerini okumanizi tavsiye ederim size iyi gelecektir.Kendinizi okuyun,ogrenin arkadaslar kendinizle ilgili bilgi sahibi olun ki insanlara karsi gucsuz savunmasiz kalmayin.Sunu unutmayin ki dogal diye birsey yoktur,heteroseksuel bir kiz kizlardan nasil hoslanamazsa kizlardan hoslanan bir kiz da erkeklerden hoslanamaz bukadar basit,herkesin dogal tanimi farklidir.Kendinizi taniyin,bunu tam olarak anlayabilmeniz icin hem erkek ve hem kadinla birseyler yasamaniz gerekir.Fakat fantazileriniz,cinsel egiliminiz hakkinda kesin bilgiler verebilir ozellikle masturbasyonunuz sirasinda beyninizde beliren istemdisi gelen fantaziler ve goruntuler bir ipucu olabilir.Bu yuzden korkmayi birakip kendinizi tanimalisiniz.Unutmayin ki bir heteroseksuel de sapik ve ahlaksiz olabilir,bunun kavramlarla hicbir alakasi yoktur kendinizi asla bir sapik olarak gormeyin,ataerkil sistemin dayattigi korkulari yasamayin.Ilk once kendinize itiraf edin.

 37. Eminim ki buraya bir şeyler yazan herkes kendisi gibi hisseden birileriyle konuşmak istiyor. Bu illa ki cinsel anlamda olmak zorunda değil. Arkadaş olarak dertleşmek istiyoruz. Çoğumuzun çevresinde ki insanlar bunun için fazla homofobik. Tanımadığın birinede numaranı vermekte pek mantıklı değil. Bunun için bir site vs. olsa çok güzel olurdu. Ama güvenilecek insan çok az. Gizliliği iyi olan bir site yokmu acaba?

  1. Merhaba noname bir site olsa eminim ki güzel olurdu numara birakamayabiliriz ama en azından başka bi siteden haberlesebiliriz

 38. 15 yaşındayım ve biseksüelim galiba erkeklerden de kızlardanda hoslanabiliyorum Bir kızla hiç birlikte olmadım ama bunu denemek istiyorum sevgilimin kız olmasını istiyorum beni mutlu edebileceğini düşünüyorum beni anlayan kimse yok ve bunu kimseye söylemedim söyleyemiyorum biri bana yardım edebilirmi olgun biriyim 15 yasında olmama rağmen

  1. 14 yşına gireceğim duygularımdan emin değilim çok katı bir annem var üniversiteye kadar sevgilim olmasına izin vermiyor fakat ben bir biseksüelim hem kız hem erkekleri seviyorum fakat kızlara ilgim daha çok umarım arkadaş olabiliriz tiktok ismini yazarsan sevinirim çünkü sadece ordan konuşabiliriz.

 39. Arkadaşlar merhaba. Ben 18 yaşıma gireceğim ve bende sizler gibiyim . Anasınıfında bile bayan hocaların kokusu , bakışı vs beni etkilerdi . 4.sınıfta en yakın arkaşıma aşık oldum . Ama adı aşk mı biliyordum sadece onu çok seviyorum ve gerçekten ona diğerlerine baktığım , davrandiğim gibi davranamıyordum. O bende hep farklıydı . Bakışı , kokusu, gülüşü. Daha sonra ortaokula geçtim orda da bayan hocalar ilgimi çekerdi onları partnerinmiş gibi düşünür hayal kurardım daha sonra diğer insanlardan farklı olduğumu anladım . Çünkü çevremdeki arkadaşlarım erkeklere ilgi duyardı . Araştırdım vs lezbiyen olduğumu öğrendim . Daha sonra lisede tekrar aşık oldum ve 2 yıl sürdü . Unuttum mu hala o bile muamma . Ama gerçek anlamda aşkı o kişide yaşadım . Ve ona bu kadar yakınken – yakın arkadaşımdı – uzak kalmak Canımıı çok sıkıyordu. Benim yanımda sevgilileri ile buluşurdu omzuma başkası için ağlardı ellerime ele teslim ederdim sevdiğimi ama diyemezdim işte . Nasıl diyeyim ki ? Her gün ağlardım ya geçmesi için bir gün uyanayım da herkes gibi olayım bende diye . O kadar çaresizdim ki arkadaşlar . Olmazın olmasını beklemekle geçti yıllarım . Ve hala da öyle . Hiç unutmuyorum 13 şubattı bi olay oldu aileme tabi eşcinsel olduğunu söylememediğimden yalan söylemek durumunda kalmıştım . Sonra ablam fark etti yalan söylediğimi zorladı falan ona söyledim ben eşcinselim ve çok aşığım bu yüzden yaptım karşı koyamıyorum hislerime . Canım o kadar yanıyor ki… diye . O gün çok utanmıştım arkadaşlar zaten ağlamaktan konuşamadım ablamda ağladı . Ama normal karşıladı olabilir dedi ama bu ülkede çok zor dedi. Baya konuştuk o gece baya sarıldı bana. 18 yıllık acımı boşalttım resmen. Ama utanıyorum ona karşı . Öyle bi toplumun içinde yaşıyorum ki doğuştan sahip olduğum şeyi açıklarken bile utanmaktan yerin en dibine giriyorum . Şu an da birinden hoşanır gibiyim ama tabiki yine platoniğim her gün morelsizim çünkü o kişi başka bi oğlandan hoşnanıyor. Yaşantım imkansızlıklar üzerine kurulu diyebilirim

 40. 17 yaşındayım. Kızım. Herhangi bir ilişkim olmadı. Şu zamana kadar da herhangi birine duyusal anlamda bir şey hissetmedim. Ama son zamanlarda mastürbasyon yaparken erkek ve kadından sevişmesinden daha çok kadın sevişmelerine tahrik oluyorum. Bir kadınla sevişmek ve onu keşfe çıkmak istiyorum. Ayrıca erkekleri de beğeniyorum. Erkekleri yataktayken hayal edebiliyorum ama o yatakta bir kadınla olma düşüncesi beni şimdiden doruklara çıkarıyor. Öyle çevre yüzünden vs. tabusu olan bir insan da değilimdir. Bilemiyorum. Canımı sıkan tek şey kendimi anlamamam.

  1. Bende 20 yaşındayım galiba lezım kşke şu an bi lez yanımda olsa ağğğğğ ama dha once hıc yapmadımm tabi erkeklerden de hoşlanıyorum
   ama hemcinsımden dha çok hoslanıyorum hıc yapmadım ama yapmk isterim kimseye anlatmıyorum çünkü utanıyorum ağğğ

 41. 18 yaşındayım ve neye karşı yönelimim olduğunu hala bilmiyorum. Çok küçük yaşta bile ( daha okula gitmediğim dönemler diyeyim) kadınlara onların göğüslerine vücutlarına karşı ilgim vardı. Gazetelerde dergilerde bulunan kadın fotoğraflarını kesip çıkarırdım hatta çizerdim. Orta okulda arkadaşlar hiç utanmadan kıyafetlerini çıkarırken ben onlara bakmıyordum bile bakınca hemen kızarırdım. Cinsellik anlamında ilk buluştuğum zaman tabiiki de p.rnolardı sadece kadınları izlerdim. Bir heves falan desem bu kadar uzun süreceğini sanmıyorum ki zaten lisedeyken öğrendim tam olarak eşcinselliğin ne olduğunu.. Tabii bu benim eşcinsel olduğumu göstermez sanırım değil mi ? Korkuyorum çünkü ailem eşcinseller hakkında olumlu düşünmüyor..

 42. merhaba. Ben 19 yasindayim. Hala lisede son sinif ogrencisiyim ve yaklasik 3 yil once kizlardan da hoslandigimi fark ettim. Aslinda cocuklugumdan beri olan birseydi bu. 5- 6 yaslarindayken alt kat komsumuzun kiziyla cinsellik iceren oyunlar oynardik. cocuk aklimizla bunun kotu birsey oldugunu dusunmezdik. sonrasinda onlar tasinda ve kiz kuzenimle bu tarz seyler yapmaya basladik. ilk okula baslayinca yaptigimizin yanlis oldugunu fark edip oynamayi biraktik ama benim icinden bir ses surekli oyunlari istiyordu. Aradan zaman gecince unuttum. Ilk okulda kendime bir suru sevgili yaptim. Tabiki hepsi erkekti ve cocukca, masumca seylerdi. orta okulda bir yakin arkadasim oldu. Bu kizla cok yakin olduk ve onu herkesten herseyden kiskanmaya basladim. O zamanlar arkadasimi baskalarindan kiskandigimi dusunuyordum ama simdi anliyorum ki ondan hoslandigim icin onu kiskaniyormusum. Kendisiyle hala cok yakiniz ama farkli sehirlerde yasiyoruz. Liseye baslayinca bir erkele tanistim 17 yasindan beri onunla on and off takiliyoruz ama hicbirsey hissetmiyorum. Basta ondan cok hoslaniyordum ama sonradan yasadigimiz yakinliklarda anladim ki benim mutlu etmiyor onunla olmak. Sokakta gordugum erkekleri yakisikli ya da kizlari guzel buluyorum. Hepsini kesiyorum. Ruyalarimda kizlarla opustugumu goruyorum. Bazen daha fazlasini. Erkeklerden de hoslaniyorum. Kendimi cozumleyemiyorum. Etrafimda biseksuel bi arkadasim var ama ona soylemeye de korkuyorum. Anneme bi arkadasimin lezbiyen oldugunu soyledim ve annem senin lezbiyen olmadansa orospu olmani tercih ederim dedi. Ailemde durum bu kadar vahim. Bunlari buraya yazmamin tek sebebi birilerine anlatma istegi. Henuz kimseye soyleyebilmis degilim ve emin olmadan insanlara aciklamak istemiyorum. Haftaya ygs sinavina giricem ama bu durumumu dusunmekten ders bile calisamaz oldum. Cildiricak gibiyim.

 43. bende bayanlara karşı daha ilgiliyim bir bayanla deneme isteğim war erkeklerden hiç zewk almıyorum çewremdede yok yanımıyorum söleyemiyorum

  1. Merhaba benim de istegi denemek nedendir anlamadım ama çok büyük bir istekle istiyorum ama bunu kimseye söyleyemiyorum ne yapacagımı da bilmiyorum

 44. Ben şuan çok zor durumdayım. Ne aileme durumumu açıklayabiliyorum ne de arkadaşlarıma. Zaten lezbiyen olan bir arkadaşım dışlanıyor şuan. Sınavlarım var ve onlara odaklanamıyorum. Wattpad hesabım ‘btscode’ kimseyle konuşmuyorum fakat konuşmak isteyen varsa birisine faydam dokunur hiç olmazsa. Kendinize iyi bakın.

 45. Ben 13 yaşındayım ve çok karmaşık duygular içerisindeyim. Sanırım bisexualim çünkü hem erkeklerden etkileniyorum hem kızlardan. Daha kimseye söylemedim çünkü çevremdekiler hem arkadaşlarım hem ailem böyle şeyleri çok doğru bulmuyorlar. Böyle konulardan sohbet açıldığında hep tek kalmış taraf oluyorum çünkü herkes bana karşı bence gayet normal ve doğal bişey.

  1. Merhaba ben de 14 yaşındayım ve benden küçük birine rastladığım için cidden mutluyum ^°^ şey bende bisexuel olduğumu düşünüyorum ve arkadaş edinmek istiyorum bu konuları konuşabileceğim bir arkadaşım yok biraz kendimi kötü hissettim ama tanışabilir miyiz bende kızım ^^ adımda yazıyor zaten XD

 46. 16 yaşındayım ve kızım. Lezbiyen değilim ama gay filmleri veya öpüşmeleri beni çok tahrik ediyor. Nasıl bir durumda olduğumu bilmiyorum, hayatımda birçok köklü değişiklik oldu bu yıl. Bambaşka bir hayatın içerisindeyim ve cinsel kimliğimi de arıyorum. Kadın vücudu hoşuma gidiyor ama erkeklerinki kadar değil. Söylediğim gibi gay sevişmelerini izlediğim taktirde, homoseksüel pornolardan daha çok tahrik oluyorum. Yardımcı olur musunuz lütfen

 47. Bunu anlamak için denemek gerekiyo bende bilmiyorum lezbiyenmiyim.dediklerinizin aynisini yasiyorumtanışmak isteyen olursa sevinirim konuşmak istiyorm

 48. Merhaba ben 17 yaşındayım. Geçen sene kendimle (kişiliğimle) ilgili sıkıntılar çektim. Bunu anneme dile getirdiğimde bana “kişiliğin yerine oturuyor kendini keşfediyorsun” demişti. Annemle aramın böyle olmasını çok seviyorum çünkü her ne olursa olsun ona tüm derdimi anlatabiliyorum. 11. Sınıfın 1. Döneminde arkadaşımın(kız) yaşadığı sevgili sorunlarını bana anlatıyordu çünkü yakın arkadaştık benim anlatacak kimsem olmuyordu çünkü liseye geçtiğimden itibaren sevgilim olsun istememiştim. Onun acı çekmesine dayanamadığımı farkettim ama bu sahiplenme gibi bişey değildi onunla olursam onu asla üzmeyeceğimden emindim. Diğer arkadaşlarımdan daha farklıydı daha çok değer veriyorum ona. Kıskanıyorumda onun çevresinde tek ben olayım istiyorum. Birgün onu öpmek istediğimi söyledim tepki vermeden öylece bekledi ve öpüştük açıkçası çok hoşuma gitmişti. Onunda hoşuna gitmiş olacak ki öpmeyi bıraktığımda beni öpen o oldu. Ve biz şimdi sevgiliyiz

 49. Beni hala biseksüelim yani öyle hissediyorum. Çocukluğumdan beri ki 5 yaşlarında filan oyunlarda kız arkadaşlarımı öperdim ama bazen ben erkek olurdum bazen onlar değişirdi oyunda ama sonra ergenliktede kızlarla böyle yakınlaşmalarım oldu onlara asılmayı severdim onlar takıldığımı düşünürlerdi ama ben yaklaşsalar devamnı da getirirdim ki getirdiğim de olmuştu ama aynı zamanda yine o 11 yaşında filan kızların hep erkeklerden bahsettiğini fark ettim aklımdan o zaman bende birinden hoşlanıyım diyip sınıfa baktıktan sonra bir çocuğun adını verip hoşlanıyorum demiştim. Ve buna o kadar inanmıştım ki onlarla hep eğleniyordum kızlarla hep hoşlandığımıx çocuklardan bahsetmekten keyif alıyordum benim hep beğendiğim tipler aynıydı sarışın babyface ama hiç bir erkekle çıkmamış hatta teklif edildiğinde reddetmişliğim vardı. Sürekli erkekleden bahseden ben hoşlanmaktan aşktan o duygulardan bir kere bir erkekle öpüşmüştüm arkadaşımdı ve anlık gelişmişti pekte fark hissetmemiştim ama bana okunmasına izin vermediğim gibi bende dokunmamıştım ama kızlarla öyle değil dokunmayıda seviyorum dokunmalarında bi erkekle en fazla 2 dk öpüşürken bir kızla terden ölene kadar öpüşeniliyorum. Ben lezbiyenmiyim biseksüel mi ??

 50. Merhaba aynı seyler banada oluyor fakat kendini bosluktaymisim gibi hissediyorum. Henuz yasin 16 ve bu zamana kadar erkek gibi buyudum bazen kizlardan hoslanabiliyorum bazen bir erkek cekici gelebiliyor bazenleride tamamen böyle hisslerim bitiyor ve biseksuel oldugumu dusunuyorum. Gercekten kendimi anlayamiyorum ve kendimi bosluktaymisim gibi hissediyorum hergun bunun icin agliyorum hatta bilmiyorum ne yapacağım

 51. 7.sınıfta boş dersde şişe çevirmece oynuyorduk şişa bana geldi ve arkadaşım kız arkadaşımla öpüşmemizi söyledi ben o kişiden hoşlanıyordum biraz utandım öpmek istedim ama utandım. öptüm çok güzel bi histi erkrklerden denesemde ilgi duyamıyorum. kız arkadaşlarım erkekleri keserken ben bi kıza bakıyorum. aaaa diyorum şu kız çok güzel felan sen lez misin aq diyolar bu yüzden kimsiye bir şey diyemiyorum 🙁

 52. bir kıza öle tutuldum ki lezbiyenmiyim bilmiyorum ama onu düşününce mutlu oluyorum. onu cinsel olarak değil her şeyiyle seviyorum. gülüşünü, tipsizliğini, dağınık özensiz hallerinde bile benim için mükemmel. seksi olduğundan değil sadece benim olduğundan onu istiyorum. belki biraz homofobik olabiliriz birbirimize yakıştırmıyoruz aramızdakinin aşk olduğuna. sadece masumane sevgi. 1 gün onu görmemek nasıl anlatılacağını bilmiyorum, sadece kalbim boş, yalnız kalıyor.
  aşk sözleri okuyorum ahana bu biz diyorum sonra saçmalama bu sözler erkek ve kız sevgiliere yazılmış diyorum .
  .yakın kız arkadaşlarımla el ele yutuşunca, sarılınca sanki ona ihanet etmişim gibi geliyor. onun hislerini hala bilmiyorum. belkide “ben lezbiyenim tamam ve seni seviyorum” dediğimde tam tersi olursa kıllı çirkin bi adamla evlenip 3 4 çocuk yapma hayali kurarsa. ki 2 yıldır tanışıyoruz Allahın her günü görmeme rağmen bi çocuğa yakışıklı dediğini duymadım. kuzeninden bahsettiğinde bile kaşlarımı çatmış kıskançlıktan tuhaf hallere bürünmüştüm.
  Aslında bir ara ona açılmayı denedim ona “seni çok seviyorum , çok özlüyorum canım yanıyo” demiştim . oda iclal bu erkekler ve kızlar arasında olur genelde. eğer işe yarıcaksa bir süre görüşmeyelim demişti. bende bunun çözüm olmadığını söyledim. sanırım bu olay benim kabulleniş hikayemdi.
  çünkü bi kız arkadaşım bana aşık. bunu anlamıştım çünkü bende aynısını yaşıyorum ama emin değildim. ve beni sürekli kıskanıyordu olayı anlamam lazımdı. bi gün arkadaşımın günlük defterini karıştırdım. birine aşık olduğundan onunda kız olduğundan bahsediyordu ve o kızın sevdiği diğer kızdan. sonra gidip ona kimi seviyorsun diye sordum. defterini okuduğumu anlayıp bana çok kızdı. sana bi soru sorucam ama doğru cevap vericeksin söz ver dedim. tamam dedi? beni mi seviyorsun dedim. cevabı olabilirde olmayabilir diyerek geçiştirdi. eğer o sevdiğin ben değilsem ne güzel, çünkü buna deymezdim sen benim dostumsun ama sevdiğim kız benim herşeyim dedim. biliyorum dedi. bana zaman ver geçsin bu sevgi dedi. ertesi hafta tuhaftı muhabbet ederken odamda yatağıma uzandık karanlıkta sarıldık konuştuk. arkadaşım güzel kızdı sarışın mavi gözlüydü.sonra yorganın altına girdik. gözlerimizin içine baktık. bana seni seviyorum dedi. ben sustum başını göğsüme koydu. sonra uzun süre el ele tutuşup uyuduk . bir anda kalkıp dışarı çıktı gelmeyince her yerde onu aradım arkadaşlarının evine giyttim tüm gün aradım kızı. ararken onu aklımda hep ağlarken hayal ettim. gece ortaya çıktı. ağlıcak gibi olmuş ve kafa dağıtmak için kitapçıdan kitap almış. sarıldık heryerde seni aradım dedim. ağlıyodu yanağındn öptüm. tuz tadı geldimi dedi. hım alamadım dedim bi kaç kere daha öptüm ya sapık diye güldü. şuan samsunda.

  aklım çok karışık sevdiğim kız la ne olur eğer olmazsa onu nasıl unuturum bilmiyorum. Ama dostumun beni sevdiği gibi onu sevebilirmiyim onuda bilmiyorum . bunu yazdım buraya, okuyup yargılamıyacak tek insanlar burada çünkü.

 53. Eşcinselim ve feministim. Bundan gurur duyuyorum. Ancak kendi görüşlerime uygun değil sevgili arkadaş bile bulmakta zorlanıyorum. Hele ki benim yaş gurubumda ki insanlara bu kavramların sözlük anlamını bile anlatamıyorum çünkü anlamıyorlar. Öğrenmeye en açık oldukları yaşta çok dar görüşlüler. Konuşmak isteyen olursa konuşabıliriz. Burada ki insanların çoğunun benim gibi hissettiğini düşunuyorum.

 54. Facebookta fake bir hesabım var Inci Demir diye. Profilinde Atatürk resmi var ordan yazarsan bana ulaşabilirsin

 55. Ben sana nasıl ulaşabilirim? Sosyal medya hesabı kullanmıyorum ben. Fake hesabın falan varmı buraya yazabileceğin?

 56. Merhaba arkadaşlar, yorumların güncel olanlarını okudum . Benim gibi duygulara sahip olan insanları bilmek çok güzel bi yandan da üzülüyorum bu yaşadıklarımıza . Kimse bizi anlamıyor. Ben 21 yaşındayım 3 sene bu şekilde lezbiyen birlikteliğim oldu dünyanın en mutlu insanı bendim ama artık tek basimayim o ise başka biriyle evli .insanın zoruna gidiyor ben hala onu seviyorum ama yapcak hic bisey yok .benimle konusmak isteyen olursa cok sevinirim . Çünkü beni sizlerden iyi kimse anlayamaz …

 57. Ben örtülü bir kadın severim. Nadir olarak bazı erkekleri çekici bulsam da genel olarak kızlar ilgimi çekiyor ve kızlardan hoşlanıyorum.
  Maskülen bir tarafım olduğundan da olabilir bilemiyorum ama kızlarla olan ilişkilerimde hep daha iyi daha rahat hissetmişimdir kendimi.
  Şu ana kadar sadece bir kız arkadaşım oldu. Onunla da çok sevmiştik birbirimizi. Bitti tabi.
  Ben unutmadım, unutmam da. Beni ben yapan en büyük nedenlerden biri odur. Kendimin farkına varmamı sağlayan bir sevgiydi.
  Lakin iki yıl oldu. Birkaç erkekten hoşlanmaya çalıştımsa da genel olarak beynimin “ERKEK ERKEK ERKEK!!” Errorleri ile sonlanan hoşlantılardı. Yanlarında feminen olmayı beceremem de var tabi.
  Biseksüelim ya da lezbiyenim ne bileyim etiket derdim değil benim.
  Sadece özellikle de örtülü biriyseniz sevdiğiniz bir kız olduğunda ona yaklaşmak çok zor be.
  Önyargı olabiliyor.
  İnancım ve yaşam stilim bana özel olmasına karşın irdeleniyor ve rahatsız oluyorum kimi zaman.
  Beni olduğum gibi sevecek bir kızı bir daha ne zaman bulurum bilmiyorum ama kimin neyi nasıl doğru ya da yanlış yaptığına kimse bu kadar takılmasa keşke.

  İnsana insan olduğu için yaklaşsak. Örtü sadece bir şekil. İnanç ise kişisel ve herkesin içinde anlatamayacağı bambaşka şekillerde bulunuyor.

  Bu yazı birazda sizlerden, kadınlardan, herkesten, önyargılı olmamanızı istediğim için.
  Bende seviyorum. Ve zaten lezbiyen birini bulmak zorken. Bulmak, sevmek, bağlanmak, kopmak zorken. Sırf bir kumaş yüzünden itilmek üzüyor.

  Ah be.
  Hüzün bastı yine. Neyse güleyim ben. Zaten gülmekten başka ne yapıyorum ki.

  (Bir de dediğim gibi dinde haram değil mi gaylik beden hala örtülüsün neden islamdasın ya da neden öyle böyle gibi sorulara cevap verebileceğimi sanmıyorum. Çok soruldu. Cevaplamayı da çok denedim ama diyorum ya kişisel şeyler bunlar. Öyle.
  Gayim diye istediğim şeye inanamayacaksam nerede özgürlük. Ben inancımı kendimce yaşatıyorum işte.)

 58. 17 yaşında türkiyede lezbiyen olmak çok korkunç. Hamofobik taklidi yapmak zorundasın. Beğendiğin kadına bakamazsın ama her beğendiğin kıza bir umid benim gibimi acaba dersin. Havuza gitmek en beteridir. Onünde üstünü çıkardıklarında utanır değişik hallere bürünürsün. Ten tene temas edince sanki titrer. Dokunmak istersin. Rüyalarında deliler gibi sevişirsin ama bakirsindir en korkuncu bi gün evleniceksindir. Evelnmezsen evde kalmışsın demektir. E parada yoktur ki amerikaya kaçalım. Hayatımızın kadınını bulalım.

 59. Ben de ne düşeceğimi bilmiyorum. Erkeklerden feci halde hoşlanıyorum ve bi kaç gün öncesine kadar Hetero olduguma emindim. Ta ki metroda yüzü çok hoşuma giden, sanki sevgiye muhtaç gibi duran, minnos bir kız görene kadar.. Sadece ilk defa bi kizla göz göze geldiğimde kalbim çarpmıştı. Ve neye uğradığımı şaşırdım.
  Aynı zamanda dolgun göğüslerden ve kalcalardan çok hoşlanıyorum. Kızlara karşı cinsel bir çekim hissediyorum. Buna sebep olan ne, inanın hiç bilmiyorum ve çaresiz hissediyorum.

  1. Çok zor bir durum. İnsan yaşamadan bilemiyor. Bunun açığı yada tesettürlüsü yok ben Allaha inanan biri olarak bunun bir imtihan olduğunu düşünüyorum. Ben bir lezbiyenim 6 yıldır aynı kadını seviyorum, ona aşığım. 3 yıl onu gördüm yaşadığım şehirdeydi ama 3 yıl onu görmeden sevmeye devam ettim. Tam 3 yıl sabrettim Allaha yalvardım onu uzaktan olsa bile görebilmek için. Allah kabul etti 1 haziran da onu gördüm. Merdivenlerden çıkarken onu gördüğümde vücudum titremeye başladı kalbim yerinden çıkıcaktı sanki. Sen Türkiyenin bir ucundan diğer ucuna git ama seviyorum diyeme aşık olduğumu söyliyemedim ve 1 yıldır evli sevdiğimi biliyordur ama ben konuşamıyorum onun yanında tek kelime edemedim. Çok seviyorum görmediğim 3 sene boyunca onu görebilmek için uyurdum en azından rüyamda görmek için yine aynı şeyi yapıyorum hayal kuruyorum. Çok zor bir durum napıcam bilmiyorum onu istiyorum ama en başta ona bir şey olmasını istemiyorum çünkü dayanamam Allah onun kılına zarar gelmesini engellesin ne olucaksa bana olsun ben onu üzgün görmeye dayanamam. Attığı adımı,gülüşünü,nefes alışını,çocuksuluğunu seviyorum. Aşk cinsellik değildir cinsellik de vardır ama ilk ruhu sevmek vardır benim ruhum nihanın ruhuna aşık. Onu her şeyiyle seviyorum. 6 senedir onu bekliyorum ben onu ömür boyu beklerim. Allah yardımcımız olsun. İnancım büyük bana 3 yıldır göremediğm kadınımı gösterdi duamı kabul etti. Allah çok büyük.

 60. Ben 22 yaşındayım biseksüelim diye düşünüyorum çünkü erkeklere karşıda kızlara karşıda ilgim var ama erkeklere hem cinsel hemde aşk olarak bakıyorken bir kıza sadece cinsellik olarak bakabiliyorum sevgi olarak hissettiğim hiç bir kız olmadı ve birini arıyorum bu konuda bana eşlik edicek

 61. Yürüyemiyorum, üstelik ailem çok kapalı bir aile, üstüne, buralarda yok öyle biri Varsada ben bilmiyorum.. kimse gelmiyor gitmiyor.. bende durumumdan dolayı çıkamıyorum.. Anlayacağınız benim derdim hepinizden daha büyük….

 62. Mrb.. Ben Sabrina. Yürüyemiyorum, ailemde bu şeylere karşı.. üstelik buralarda yok öyle biri Varsada ben bilmiyorum kimse gelmiyor gitmiyor bende durumumdan dolayı çıkamıyorum arada düğünlere falan oda annemle. Çoğu insan beni konuşamıyor biliyor.. oysa, muhattap olmak istemediğimden konuşmuyorum. Hepsi normal çünkü.. Benide kendileri gibi biliyorlar. Anlayacağınız benim durumum hepinizkinden daha beter…. Çaresizim..

 63. Tabi bende bir lezbiyenim benim yasim 18 ve ufaktan beri kadinlara ilgiliyim aslinda denedim erkege karsi duygum olsun yokk bizim okuldan kiz arkadashim vardi ve benn ona asik olmustum oile Lezbiyen oldugumu anladimm☺

 64. Ben de lezbiyen olduğumu düşünüyorum ve 15 yaşındayım. Hayatımda hiçbir erkeğe ilgi duymadım, hatta arkadaşlarımın erkeklerin ilgilerini çekme, onlara kendilerini beğendirme çabalarını ve mücadelelerini hep saçma buldum. Erkekleri hep arkadaş olarak gördüm. Bir gün acaba lezbiyen miyim derken internette öylesine yapılmış testleri gerçek düşüncelerimle çözdüm ve 15 testten 13 ü lezbiyen çıktı. Örneğin bir kızla öpüşme fikri çok güzel gelirken bir erkekle öpüşme fikrinden iğreniyorum. Bu durumu yakın bir arkadaşıma anlattım ve bana kendimi test etmem için cinsel içerikli şeyler (çoğunuz anladı) izlememi söyledi. Hetero olanlardan iğrendim ama lezbiyen olanlar çok hoşuma gitti. Sanalda lezbiyen birine anlattım bunları lezbiyensin emin olabilirsin dedi ama kafam karışık.

 65. Ben bu konularda yeniyim ve neredeyse 19 yaşındayım. bana yol gösterebilicek yada beraber konuşup en azından üstümüzdeki bu baskıyı biraz olsun hafifleticek birini istiyorum. bana ulaşmak isteyen olursa kouşabiliriz. hepinizi seviyorum kendinize iyi bakın

 66. Aslında o kadar normaliz ki. Hiç farkımız yok diğer insanlardan. İlk farkettiğinizde kabul etmesi zor olsa da anlıyorsun ki çok olağan bir şey. İlk arkadaşıma anlatmıştım. Garip bir şekilde çok normal karşıladı. Bu bana güç vermişti. Aileden birine söylediğimde tedavi ol daha yakışıklı bir erkekle evleniceksin demişti. Benim istediğim bir erkekle evlenmek olmamasına rağmen sırf bir başkası istiyor diye yapamazdım değil mi? Sonra kendi kendime “kim bir kızı başka bir kızdan iyi anlayıp sevebilir ki” dedim. Arkadaşlarıma soyleyip iyi tepkiler aldıkça daha da güçlendim. Eğer arkadaşlarınızın sizi anlamayıp üzeceğini düşünüyorsanız onlar sizin dostunuz değildir! Kendinize yanında kendiniz gibi hissedebileceğiniz arkadaşlar edinin. Bu size pisikolojik olarak o kadar iyi gelecektir ki siz bile inanamayacaksınız.

 67. Selam 16 yaşındayım. Ben bir genç kızım. Hem kadınlara hem de erkeklere ilgi duyuyorum. Sanırım ben bir biseksüelim. Fakat kadınlara aşık olmaktan çok ilişkiye girmek istiyorum. Her şeyi tecrübe edinmek ve bi kadınla yatmanın, bir erkekle yatmaktan daha çok zevk vereceğini düşünüyorum. Fakat ne yazık ki kasaba gibi ufak bir şehirde yaşıyorum. Bazen tanıştığım bi lezbiyen/ biseksüel kadın veya yaşıtım birisiyle sadece arkadaş olsam da olur diye düşünüyorum. Güvenebileceğim, hatta yeri ve zamanı geldiğinde ona aşık olabileceğim biriside olabilir. Ama yaşadığım bu şehirde isteklerim imkansıza yakın. Sanaldan güvenebileceğim birilerini arıyorum. Lütfen yardımcı olun.!

 68. merhaba 19 yaşındayım sporcuyum kızım .üniversiteye hazırlanıyorum besyo ya bir kaç sene önce başımdan geçen bi hikayeyi sizinle paylaşmak istiyorum ..Liseye başladığım sıralar kardeşimin gittiği ilk okulda 8.sınıfa giden bi arkadasım vardı kardesimle çok iyi anlasıyodu onu koruyup kolluyordu ve bana bileklik gibi hediyeler yolluyor ve kardesimin okuluna gelip onu ziyaret etmemi istiyodu ve bu anlattıklarım yaşanmadan önce resimlerini birleştirip video haline getirdiği ve altına fon müzik koyduğu bir videosu vardı birbirmizi çok tanımasakta o videoya hayrandım sürekli her gün açıp izlerdim sonra birden durduk yere benimle tanışmak yakın olmak istemesi çok tuhaftı beni evine davet etmişti ve arkadaş olmuştuk toplam 3,5 sene birlikte kalabildik ama ilk 1.senesi nasıl geçti pek hatırlamıyorum . arkadaştan öte olduk birbirimizi kısıtladık sevdik çok sevdik sahiplendik 2,5 sene sevgiliydik öpüşüyorduk geziyorduk film izliyorduk çok mutluyduk kavgalarımız oluyodu hep ben terk ediyodum bırakıyodum hep peşimden koşuyodu hep terk eden ben koşan o oluyordu bir gün beni o terk etti ve ben peşinden koşmadım niye bilmiyorum ama çok pişmanım koşsaydım belki ayrılmayacaktık. bugün 2.sene ayrı kalışımızın bir erkekle beraber arada karsılasıyoruz bana bakıyor gülümsüyor bense düşmanmış gibi bakıyorum oysa ki aklımdan cıkmıyo özlüyorum hep onu düşünüyorum 2 senelik ilişkisi var benden ayrılır ayrılmaz bi erkekle çıkmaya başladı hala da onunla devam ediyor ama benim sosyal medya hesaplarıma baktığını biliyorum hatta bir keresinde instagram şifresini tahmin edip hesabına girmiştim ve lezbiyensex yazıp araştırmış .. çok sonra şifresini değiştirdi hala bakıyormu bilmiyorum bi hackerlıktan anlayan bi arkadaşım vardı ona hesaplarıma bakıyormu bakmıyormu diye kontrol etmesini istemiştim her gün bakıyormus keske dönse ama dönmüyo yazmıyo 24 agustos dogum günüm dü geçen sene ayrıydık o zaman bile kutlamıstı bu sene kutlamadı ama biliyorum hala beni seviyor ama bi sorun var o sorun ne bilmiyorum bir araya gelemiyoruz o cocukla cıktıgı sürece de gelemiyeceğiz sanırım
  NOT: kız kapalı ama modern kapalı şu kapalı mankenler gibi giyiniyor ediyor falan birlikteykende kapalıydı 😀
  Bir kaç dost dediğim arkadaşıma anlattım onlarda şöyle dedi sporcu olduğum için havalı olduğumu cool takıldığımı ve herkesin benimle takılmak konuşmak istemesini çekiciği olduğumu istenilen kişi olduğumu söylediler beni terk eden kızın bu yüzden ilgisini çekmiş olabilirmişim heves olabilirmişim ama 2,5 senelik bi ilişki heves olamaz diye düşünüyorum akıl verin please !

 69. 17 yaşındayım lezbiyenim tabi başlarda bunu kendime kabullendiremiyordum benimki orta okul yıllarımdan başlamisti sınıfımızda bir kızı çok seviyordum farkliydi diger kizlara olan arkadasligimdan oteydi ilk zamanlar inanmıyordum tabi öyle olduğuma ve o kizla ayni liseye gitmiştik hep beraberdik artik bu hislerimin başka olduguna inanmistim ama asla soyleyemezdim erkeklerle cikiyordu ve birine aşıktı en yakin arkadasimdi ama bende öyle degildi açılamadım ona hiçbir zaman bende erkeklerle cikarsam belki onu unuturum mantigiyla hayatima bir erkek aldim ama olmadi yapamadim ben cevremde yasadigim yerde hic lezbiyen yok zannediyordum ama ta ki komşumuz beni öpene dek ilk kez biriyle opusmustum buda bir kızdı aramizdaki bu iliski bir bucuk yıl kadar sürmüstü sonra biseyler oldu ve beraber değiliz ama onun disinda da cevremde benim lezbiyen olduğumu bilen yok e birilerine anlatamamak çok zor yasadigim yer dayanilmaz..

 70. Selamlar ben 19 yaşındayım kafam çok fazla karışık benimle konuşup bana akıl verebilicek birini arıyorum . 1 senedir neden erkeklerlere yada onlarla çıkmadığımı kendime sorup durdum ama anlayamadım daha önce hiçbir erkeğe bir ilgim olmadı.Genellikle kendimi diğer kızlara bakarken buluyorum genellikle onlarda bana bakıyor ama kimin ne olduğunu anlayamıyorum ve kimseyede daha açılmadım daha kendimi bile kabul bile etmedim.Benimle konuşabilicek birini arıyorum.

 71. Merhaba. Ben eşcinsel olup olmadığıma karar veremiyorum. Kızlara karşı bi ilgim var ama bu daha çok duygusal. Bir kızla cinsel yönden ilişkiye girdiğimi düşündüğümde bu doğal geliyor ama erkekle düşündüğüm zaman midem bulanıyor. Tamam sen escinselsin diyosunuzdur büyük ihtimal ama daha önce hic bi kızla ilişkim olmadı bunun için emin olamıyorum. Ha unutmadan bende bir çok kız gibi en yakın arkadasima aşık olmuştum. 🙂

 72. merhaba 17 yaşındayım ve çocukluğumdan beri lezbiyen eğilimlerim var. 12 yaşında bir kızla tanıştım ve ilişkimiz 3 sene boyunca sürdü.ama sonra taşındı,ayrıldık ve başka bir erkekle çıkmaya başladı.ben de erkeklerle denemek istedim. yaklaşık 1 yıldır bir erkekle çıkıyorum ama cinsel anlamda kızlarda olduğu gibi bir istek hissetmiyorum.her şeyde hassaslık arıyorum,ama erkek yapısının ve vücudunun buna elverişli olduğunu düşünmemeye başladım artık.kafam çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum

 73. Mesela ben otobüse biniyorum o otobüse binen birçok yakışıklı insan olabilir ama benim ilk baktığım ve kalbimi hızla attıran otobüse binen okuldan tanıdığım güzel kız oluyor onun ilgisini çekmek için tuhaf şeyler yapıyorum farkında olmadan ama hemcinsim olduğu için böyle biseyin olmayacağını biliyorum. erkeklerle de dost olup sohbet etmek güzel oluyor

 74. Ben 17-18 yaşlarıma kadar belkide hiç bir kızla olabileceğimi hayal etmedim .Evet kızlar beni çekiyordu ama bir kızla sevgili olabileceğimi hayal etmemiştim. 18ime girdiğimde erkek arkadaşımla ilk defa sex yaptım. Bunu istememiştim ve buna hazır değildim ağır bir çöküntüye uğradım bunu bi süre kabullenemedim o sıra hep takıldığımız kız grubundan F’ye karşı bir şeyler hissetmeye başladım nedenini bilmiyorum ama kız bana nezaman temas etse içim gidiyordu tüylerim diken diken oluyordu onun o güzelliği saflığı… Ama bir yandan kendime de diyorum noluyor bana daha önce hiç bir kıza karşı böyle hissedemedim . Dayanamayıp en yakın arkdaşıma açıldım bana onun bakire olduğu için sadece onun saflığına hayran kaldığımı söyledi. Zaten bende uzun bi süre F’den uzak kaldım bu duygularımı kontrol etmek için ve sonunda yok oldu da .Aradan bir sene geçti üniversiteye başladım. Sex benim için bir ızdıraptı çünkü insanın sevdiği istediği insanla isteyerek sex yapmasının nasıl bir duygu olduğunu bilmiyordum . Bir erkek arkdaşım oldu ve hayatımda ilk defa sexten zevk aldım . Sonra ayrıldık tabii.Bir sene bitti 2. sınıf oldum eskisinden daha çok kız keser oldum evet daha öncede hoşuma giden bir kız olunca bakardım hatta çevremdekilere de söylerdim şu kıza baksana ne kadar tatlı diye ama bildiğiniz bu sefer yanımdan şöyle tatlı bir kız geçse kafamı çeverip resmen süzüyorum.Burak diye çok yakın bir arkadaşım var bana normalde kızlar kızları kıskanır ama sen kıskanmıyorsun onlardan hoşlanıyorsun lezbiyensizn ya da biseksüelsin derdi. Bu zamana kadar hep erkeklerle birlikte oldum . Belkide bir kızı sevme cesareti bulamadım ya da yanaşamadım bilmiyorum çünkü zaten hep içe kapanık ve utangaç biriyimdir oyüzden erkek sevgili felanda aramazdım karşıma çıkarsa anca.. Ama anlamadığım erkeklerden hoşlanıyorum ya da hoşlanıyordum artık emin değilim sanırım erkeklere karşı ilgimi artık kaybettim bu zamana kadar hiç bir erkek beni tam anlamıyla tatmin etmedi(hem ruhen hem bedenen) belkide doğru kişi çıkmadı karşıma evet ama içimde nedense hep bir kız sevgilimin olması isteği var ve bu daha da arttı nedeni ni bilmiyorum bir kızı sevmek onun elini tutmak ona şiirler yazmak ne bileyim birlikte olmak her türlü yani bunun sadece cinsel boytu değil evet cinsel olarak da çekiyor ama içimde bi korku da var anlamlandıramadığım acaba kendimi kabul mu edemiyorum yoksa sapkın felan mıyım ne olduğumu ne yaşadığımı nasıl adlandıracağımı bilmiyorum … Acaba biseksüel miyim bilmiyorum ama biseksüel felan olmak istemiyorum

  1. ilk deneyime hazır olmayışın ve kabullenemeyişin bu durumu desteklemiş olabilir ya da çevrende gördüğün duyduğun şeyler etkiledi belki de kendini lezbiyenim ya da biseksüelim diye nitelemeye bir kalıba sokmaya gerek yok nasıl istiyorsan her şey öyle olacak bunu için aceleci davranma kendine iyi bak.

 75. Yazıyı çok beğendim ama maalesef bazı yerlerde yaşayan insanlar için bizim gibi biriyle tanışmak mümkün olmuyor bende 17 yaşındayım ve lezbiyenim.Ama Manisa Akhisar’da ciddi bir ilişki arayan ve bizden kimse yok..

 76. Kızlar sizden yardım istiyorum lütfen cevap verin
  Adım kader 16 yaşındayım lise 3. sınıf öğrencisiyim
  Daha önce çok küçükken 3e 4e falan giderken bi kız arkadaşım vardı onunla öpüşürdük falan çocukluk şeyleri birbirimizi sahiplenirdik işte bildiğimiz lezbiyenlik şeyleri daha sonra taşındık onlar bi yere biz bi yere birbirimizi daha görmedik aradan baya zaman geçti erkek arkadaşlarım oldu normal bi sevgili gibiydik ta ki 8. sınıfta öpüşene kadar onu öptüğümde hiç bir duygu hissetmedim hatta sanki anne babamı öpermişçesine öpmüş gibi oldum zaman geçti ayrıldık sonra birisi ile daha denemem gerektiğini düşündüm 9. Sınıfın başında yine denedim ama yine giç bir şey hissetmedim 10. Sınıfa geçtik bölüm falan seçtik işte bi de lise kız meslek lisesi her gördüğüm kız ilgimi çekmiyordu ama samimi olduğum arkadaşlarım ilgimi çekiyordu sonra sınıflar karma olunca yeni arkadaşlar edindim aralarından birinin hem fiziği güzeldi hem de tam benlik bi kızdı tarzlarımız sevdiğimiz şeyler falan aynıydı bi gün bu arkadaşla tanıştım konuşmaya ve birbirimizi falan tanımaya başladık keşke tanımaz olaydım sjsjsjsj kız tam bir erkek düşkünü hep ilgisini çeken şeyleri yapmaya falan başladım ama yok kız yine başkaları ile arkadaşlık yapıyor bağzen birbirimizi sahipleniyoruz ama o yine benden uzaklaşıyor ve ona açılmam lazım onu seviyorum onu gördüğumde midem ağzıma çıkacakmış gibi hissediyorum içim kıpır kıpır oluyo anlatamam yani
  11. Sınıftayım ve hayla açılamadım ne yapmam gerekiyor

  1. Söylersen ona açılırsan en iyi ihtimalle sana karşılık verir mutlu olursunuz ama en kötü ihtimalle de seni reddeder uzaklaşır hatta başka birilerine söyler mahvolursun. Henüz çok gençsin bu durum hemen karar verilecek kadar basit değil onu çok iyi tanımadan nasıl bir tepki vereceğini tahmin edebiliyor olmadan açılma derim.

  1. Merhaba. Ben 16 yaşında bir kızım. Bu güne kadar hiç sevgilim olmadı ne erkek ne kız. Saçım kısa ve bol şeyler giyerim. Erkeksiyim. Sürekli siyah giyerim. Siyah dışında bir renk giymem. Ayrıca Rock cıyım. Kim olduğumu bilmiyorum… Anlayamıyorum… Bir kız arkadaşımla rüyamda sevişiyoruz. Bunu başka kız arkadaşlarımla bir çok kere rüyamda gördüm. Yani ne bileyim beni tahrik ediyor bi hareketi bile cezbediyor. Yanına bi erkek gelse istemiyorum. Ama deliler gibi değil. Sürekli resimlerine bakıyorum. Ama yakışıklı bir erkek arkadaşım da aynı şeyler olmuyor. Olsa bile kız arkadaşım da olduğu gibi fazla olmuyor. Neden rüyamda kızlarla hep sex yapıyorum. Anlayamıyorum… Ben neyim bilmiyorum. Lezbiyen mi, homoseksüell mi, başka ne varsa ondan mı? Bilmiyorum. Koca bir boşlukta yaşama savaşı veriyorum. Ne uğruna olduğunu bilmeden. Neden bilmiyorum ki? Ne olduğumu bi hissetsem zorunda da olsam kabulleneceğim ama yok hissetmiyorum. Önceden böyle değildi yani erkekler le biraz alakam vardı ama gün geçtikçe kızlara olan ilgim artmaya başladı. Belki hissiz olduğum için ne erkekleri nede kızları yani insanları istiyorum… Sürekli aklıma geliyor. Bir kız arkadaşımla seviştiğimi hayal ediyorum. Sonra sadece hayal olarak kalacağını bildiğim için üzülüyorum. Belki duygusal olarak arzuluyorum belki fiziksel. Bilmiyorum… Ben neyim bilmiyorum…Hiç bir şey bilmiyorum… Hiç bir şey… Belki bildiğim şeyi istemiyorum. Kendime inkar edemiyorum. Bilmiyorum… LÜTFEN YARDIM EDİN. Ben kayboldum kendimi bulmak istiyorum. Hissizleştim. Ben böyle daha fazla yaşamak istemiyorum. Bildiğim ve hissettiğim tek şey var oda bir gün sonumu kendi ellerimle vereceğim. İntihar edeceğimi hissedebiliyorum. Her hücremle. Artık bilmek istiyorum. Kimsem yok. Kimsem… Lütfen geç olmadan bişeyler diyin. Yaşamayı gerekli tutacak bişeyler söyleyin… Daha fazla dayanamıyorum… İçim o kadar dolu ki… Ö*mek istiyorum… Cevaplarınızı bekliyorum ama lütfen geç olmadan yazın olur mu…?

   1. Yorumu henüz yeni okuyorum aradan 7 ay geçmiş. umarım kendine bir zarar vermemişsindir. Kendini daha iyi hissediyomusun bu bi kaç ayda nasıl düzeldin… Daha iyi olmanı umuyorum. Merak içinde bırakma ve birşeyşer yaz lütfen. Kendine iyi bak

   2. Kardeşim bak bende senin durumundayim. Sakın kendine kiyma. Böyle olmak kötü bir şey değil ki, bizde böyle yaranmişiz. Kendini suçlama. Kendi anne-babamizi secmediyimiz gibi ne olacağımızı da secemiyoruz. Hayata tutunman için bir şey bul. Bu bir arkadaş, bir kitapta ola bilir. Bulamadın bayrağına,toprağına tutun. Türkiye Cumhuriyetine tutun. Vatanına tutun. Kendine iyi bak.

 77. merhabalar. birşey sormak istiyorum. hiçbir yerde yazmıyor. Lezbiyenler gördükleri her kıza cinsel dürtü duyabilirler mi? yada gördüğü her kıza cinsel dürtü duyan lezbiyenler var mı?

  1. Konu aşk ya da sevgi ise pek sanmıyorum ama cinsellik olunca evet duyabilir çünkü istediği sadece sekstir.

 78. Ben bir yakışıklı erkek gördüğümde wow yakışıklıymış diyorum ama kendime yakın hissettiğim arkadaşım var ve onu arzuluyorum daha önce çocukluk hevesiyle öylesine ilişkiye girdiğim kız oldu o zaman o kişiyi o kadar çok arzulamuyordum ama bu arkadaşla baya yakınız onun göğüslerini görünce garip hissetmiştim bilmiyorum belki bi olabilirim ama bugune kadar hiç bir erkekten hoşlanmadım belki kızların vücudu daha hoş diye mi bilmiyorum yaşım 17 bu hisler sadece ergenlikten mi ki diye düşünmüyor da değiliyim

 79. Irem bende aynı duyqulr ıcındeyım Ama ben erkk qıbı yetıstım ıstrsen tanısalım sewqıme sadık ınsanımdır bununda qarntısnı werırım yanı

 80. Kızlar merhaba adım kader 17 yaşındayım
  8.sınıfın sonuna kadar hiçbir lezbiyenlik belirtim yoktu hatya erkek arkadaşlarım vardı lez lik aklımın ucundan geçmezdi
  Bir gün sevmediğim hoşlanmadığım hatta yeni tanışmış olduğum bir kız beni aniden dudağımdan öptü ne yapacağımı şaşırdım o an hiçbir tepki veremedim o gece sanki bir kere daha istiyormuş gibiydim tekrar öpüştük miğdem ağzımdan çıkacak gibiydi anlatamam o duyguyu
  Daha sonra erkek arkadaşlarım oldu erkek sevgililerim oldu lez olduğumu kabullenmek istemedim hatta unutmaya bile çalıştım ama olmadı birkaç kere erkeklerle denedim ama yok en sevdiğim erkekle bile denedim ama yok denedim derken öpüşmek manasında yanlış anlamayın
  Neyse lise 2 de bi kizla tanıştım kız hem dikkatimi çekiyor hem de ne biliym hoşlanırmış gibi oluyorum ondan
  Şu anda lise 3 deyim ve hala açılamadım
  Ona nasıl açılacağımı bilmiyorum denesem pişman olurmuyum diye de korkuyorum ne yapacağımı da bilmiyorum bi yardım etseniz

 81. Benden size bir tavsiye kızlar
  Asla sevdiğiniz kıza onu sevdiğinizi söylemeyin
  En uygun zamanda hiç haberi yokken onu öpün
  Beni hiç tanımadığım biri hiç haberim yokken öptü ve lezbiyen olduğumu anladım
  Daha sonra başka birisine aşık oldum ona açıldım onu sevdiğimi bile söyledim ama yok neymiş olamazmış
  Neyse dediğim şu ki asla söylemeyin hele ki en yakın arkadaşınızsa (D)

 82. Merhaba öncelikle  Adım kader 17 yaşındayım Lise 3. Sınıf öğrencisiyim 8. Sınıfın sonunda 14 yaşındayken köyden bir akrabamın hiç tanımadığım alt komşusunun kızı beni öptü  O öpüşmeye bi karşılık veremedim elim ayağım dondu kıpırdayamadım hić bir şey dahi söyleyemedim o gece beraber kaldık Daha sonra biz kendi evimize geldik ankaraya O kızı unutmaya çalıştım öyle olmadığımı düşünüyordum sadece gelici geçici doye düşünüyordum  15 yaşında erkek arkadaşım oldu onu da sevdiğimi sanıyordum ta ki onunla öpüşene kadar onunla öpüştüğümde hiç bir şey hissetmedim hatta keşke öpmeseydim falan bile dedim Daha sonra ayrıldık aklıma yaşadığım olay gelmeye başlayınca bir erkekle daha denemem gerektiğini düşündüm ve öyle de yaptım
  Ancak bu da aynıydı hiç bir duygu hissetmedim hatta dedim ki kendi kendime keşke hiç gelmeyip evde yatsaydım keşke dedim Neyse 10.sınıfa geçtik bölümler seçtik karma oldu sınıflar şimdiki sınıfımda bir kızla çok iyi bir arkadaşlığım oldu her şeyi beraber yapar olduk o kadar Daha sonra bu arkadaş bana olayları yaşadığım olayları hatirlatmaya başladı sabrettim ve hiç bir şey yapmadım  Bu arada o arkadaşla birbirimizin her şeyini bilir olduk Arkadaş tam bir erkek avcısı çıktı değil lez olmak bir kızla el ele tutuşmayı istemeyen biriydi Ben bu arkadaşa ilk lez olduğumu daha sonra da onu sevdiğimi söyledim ancak o istemiyor ne yapabilirim yardım edin

 83. Ben biseksüeLim ve evliyim. Ama bir kadına aŞık olmak istiyorum. Neden anLamıyorum. Ama bu duyquya karşı koyamıyorum.

 84. Aslında ben erkeklerden hoşlanan biriyim. Liseye geldiğimizde birkaç arkadaşım oldu. İçlerinden biriyle aynı grubu seviyoruz. Onları shipleme gibi şeyler falan konuşuyorduk. Biz biraz samimi olduk zaten diğerleriyle pek ilgilenmiyorum. Soyunma odasında dediğim arkadaşımın giyinmesini bekliyorduk. Sonra işte kızlar dans etmeye falan başladı. bende oturaklardan birine oturmuş giyinmelerini bekliyordu. arkadaşım bir anda üzerime doğru gelince korktum ve beni karşımda dans etmeye falan başladı. Ona gülüp çekilmesini falan söyledim. işte aradan biraz zaman geçti.-ben konuşurken kolumu birinin omzuna atar ya da koluna dokunurum herkese karşı yaptığım bir şey- Biz şakalaşıyoruz falan arkadaşlarla sıra da yanımda oturuyordu onu gıdıklamaya falan başladı. Nasıl söylesem sanki inliyormuş gibi yapma yahh falan dedi. Tuhafıma gitti ama bir şey dememiştim. Yakın arkadaşımla falan biz birbirimize sürekli vururuz. birbirimizi sürüklerdik falan ordan oraya. Onun da kolundan tutup çekiştirdiğim de sınıfa doğru hep sen benim caanımı yakıyorsun falan dedi sesini değiştirerek. ama ben bu davranışlarımı arkadaşça yapıyorum. Sonuçta samimiyiz. bir gün bana saçmalayıp sen beni seviyorsun demeye başladı. rahatsız oldum ve konuşmamaya başladım. aradan biraz zaman geçince onun şaka yapmış olabileceğini düşündüm ve konuşmaya başladım. yemeği yediğimiz bir gün sokakta rahat rahat yürüyorduk. Kolumdan tutup bana beni s*ksene dedi. arkadaşlarımız da vardı yanımızda kolumu çekiştirdim. S*ktir git başımdan falan dedim gülerek. buna benzer bir olay daha oldu. Yolun ortasındayız bana dedi ki ben üstte olamam altta olurum falan diye başladı sonra bana dönüp sen üstte olur musun dedi. Onu umursamamaya çalıştım fakat cidden bana fazla yakın davranıyordu. bir gün uyurken beni gülerek izlediğini fark ettim. Ondan açıkçası etkileniyordum ama sadece ondan başka bir kadından değil. Şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum

  1. Bak bence hiç haberi yokken öp onu ne olursa olsun bişeyleri göze alıp öp ben içine kapanık birisiyim ve asla yapamam ama benden sana öneri onunla dene normal bi insan lezbiyenliği aklının ucundan geçirmez tiksinir iğrenir ama sende bu yok git öp onu

   1. bilmiyorum mesela bugün bana bile bakmadı. Bazen çok yakın bazen çok uzak…onu anlayamıyorum bana herkese öyle davranıyormuş gibi geliyor. Bugün kalbim kırıldı. Onunla çok samimi değiliz arkadaş olarakta ne yapacağımı da bilmiyorum…İlk öpücüğümü ona veremem sanırım

 85. Merhaba. Ben 16 yaşında bir kızım. Bu güne kadar hiç sevgilim olmadı ne erkek ne kız. Saçım kısa ve bol şeyler giyerim. Erkeksiyim. Sürekli siyah giyerim. Siyah dışında bir renk giymem. Ayrıca Rock cıyım. Kim olduğumu bilmiyorum… Anlayamıyorum… Bir kız arkadaşımla rüyamda sevişiyoruz. Bunu başka kız arkadaşlarımla bir çok kere rüyamda gördüm. Yani ne bileyim beni tahrik ediyor bi hareketi bile cezbediyor. Yanına bi erkek gelse istemiyorum. Ama deliler gibi değil. Sürekli resimlerine bakıyorum. Ama yakışıklı bir erkek arkadaşım da aynı şeyler olmuyor. Olsa bile kız arkadaşım da olduğu gibi fazla olmuyor. Neden rüyamda kızlarla hep sex yapıyorum. Anlayamıyorum… Ben neyim bilmiyorum. Lezbiyen mi, homoseksüell mi, başka ne varsa ondan mı? Bilmiyorum. Koca bir boşlukta yaşama savaşı veriyorum. Ne uğruna olduğunu bilmeden. Neden bilmiyorum ki? Ne olduğumu bi hissetsem zorunda da olsam kabulleneceğim ama yok hissetmiyorum. Belki hissiz olduğum için ne erkekleri nede kızları yani insanları istiyorum… Sürekli aklıma geliyor. Bir kız arkadaşımla seviştiğimi hayal ediyorum. Sonra sadece hayal olarak kalacağını bildiğim için üzülüyorum. Belki duygusal olarak arzuluyorum belki fiziksel. Bilmiyorum… Ben neyim bilmiyorum… Hiç bir şey bilmiyorum… Hiç bir şey… Belki bildiğim şeyi istemiyorum. Kendime inkar edemiyorum. Bilmiyorum… LÜTFEN YARDIM EDİN. Ben kayboldum kendimi bulmak istiyorum. Hissizleştim. Ben böyle daha fazla yaşamak istemiyorum. Bildiğim ve hissettiğim tek şey var oda bir gün sonumu kendi ellerimle vereceğim. İntihar edeceğimi hissedebiliyorum. Her hücremle. Artık bilmek istiyorum. Kimsem yok. Kimsem… Lütfen geç olmadan bişeyler diyin. Yaşamayı gerekli tutacak bişeyler söyleyin… Ö*mek istiyorum çok istiyorum çook…BEKLİYORUM…

  1. rüyada görme olayını tam anlamadım ama bence erkeklere karşı hiç ilgin yoksa kızlara karşı varsa ya da onlardan etkileniyorsan kabullenmelisin. Bende liseye gidiyorum ergenliğinde getirdiği şeylerle insan boşluğa düşüyor bu konularda. seni kimse yargılayamaz senin hayatın senin kararların

 86. Size hikkayemi anlatmak istiyorum ben 14 yaşımda iken daha hiç erkek arkadaşım olmamıştı cinsel anlamda kendimi yeni buluyordum ve ilk mastürbasyon deneyimi o yaşta başlatım her birey gibi porno izledim ama hetero pornoları hiç ilgimi çekmemişti ve penis denen cinsel organdan hiç hoşlanmamıştım.. daha sonra kadın kadına olan ilişkiler benim çok hoşuma gitmişti hatta lgbt ile ilgili araştırma yapmış ve lgbt ile ilgili filmer izlemiştim hiç deneyimim olmadığı için kendime bisex dedim daha sonra bunu herkese anlatmak istedim ama ailem benim hep erkeklerden hoşlanmış olduğumu geçici bi heves diyerek beni bu fikirden alı koydular aradan 3 sene geçti 3 içinde bisürü erkek arkadaşım oldu ama eksik bi şey vardı onlarda sex konusunda da hiç memnun olmuyordum çünkü erkekler duygu ile değil sadece s*kmek için yaparlar ilişkilerde de kendimi hep kötü hissederdim evet bazılarında mutluydum ama bazı şeyler yeterli değildi hiç orgazm olmamıstımda zevkte alamıyordumda sexte nedenini hep sorgulamıştım ayrıca her kadın gördüğümde heyecanlanıyordum özelikle dans kursumdaki kadının elerini tutunca aradan şimdi 1 sene geçti bunlar olalım en son ki erkek arkadaşım beni terk etmişti ve ben artık erkeklerden bıkmıştım uzun süre hic bi erkekle olmicam dedim çünkü olmuyordu hep daha iyisini bulup mutlu olurum diye kurduğum her iliski berbatı ve daha iyisini bulabilrdim ama benim için daha iyisi yoktu çünkü ben lezbiyendim evet lezbiyen bunu herkese söylemek istiyorum ama söyliyemiyorum.. ben 17 yaşımda yani bu sene bi kıza aşık oldum daha öpüsmedik ,sevişmedik ama onunla konuşmak bile bi erkekten daha mutlu hissetiriyor tabularımı hala yıkamadım korkularım hala da var ama kendimi lezbien olarak ait görüyorum belkide benim için doğru olan budur…

 87. Ben baskı altında kalmaktan korkuyorum. Bu yüzden kimse bilmiyor. Bilmiyorum kız arkadaşlarımı hep koruma isteğiyle yaşıyorum. Ama aynı şeyi bir erkek için düşünmüyorum.

 88. Şu ana kadar hep erkeklerden hoşlandım. Ama şu bi kaç zamandır kızlar sokakta, orda burda çok dikkatimi çekiyor ve bakıyorum ister istemez. Ve aynı zamanda kızlardan hoşlanmak beni heyecanlandırıyor. Tam olarak ne olduğumu bilmiyorum.
  Sokakta yakışıklı bir erkek gördüğüm zaman vay be diyorum ama yine de kadınlara karşı cinsel bir çekim hissediyorum. Geçenlerde erkek görünümlü bir kızdan feci bir şekilde etkilendim. Birkaç gün aklımdan çıkmadı. Ama yüzde yüz lezbiyen olsaydım heralde aktif olurdum.
  Neyse sonuç olarak kendimde gördüğüm bu bilinmezliği yaşıma veriyorum ama aynı zamanda bir kızla çıkmak gibi bir deneyim yaşamak istiyorum. Ne olduğumu da bilmiyorum. Bana beni anlatabilecek olan varsa lütfen buyursun. Genel olarak durumum ve düşüncelerim bu şekilde..

 89. Ben 17 yaşındayım biseksüelim .çünkü hem erkeklerden hemde kızlardan hoşlanıyorum ben küçüklügümden beri erkeklerle daha iyi arkadaş olurdum onlardan utanmazdım vede bu yaşıma kadarda erkeklerlede ilişkiler yaşadım ama kızlarada ilgim vardı ve lisede kızlara ilgim biraz daha arttı vede okulum da lezbiyen olanlar ilişki yaşayanlarda var.benim aşık oldugum bir kız var onu lisenin başından beri gözlemliyordum ve sonra aşık oldum onu gördügümde kalbim hızlı hızlı çarpıyor ve midemde yanma hissi oluyor.

 90. ben 17 yaşındayım biseksüelim.hem erkeklerden hemde kızlardan hoşlanıyorum küçükken erkeklerle daha iyi arkadaş olurdum erkeklerlede ilişkim oldu kızlarada ilgi duyardım lisenin başlangıcından itibaren kızlara ilgim dahada arttı okudugum okulda lezbiyen olanlar var ilişki yaşayanlarda var benim de sevdigim biri var lisenin başından beri onu gözlemliyordum sonra ona.karşı birşeyler hissettim onu gördügümde kalbim hızlı hızlı çarpmaya başladı sonra midemde yanma hissi oluşuyordu .

 91. 22 yaşımdayım ve kendimi kayıp, yalnız hissediyordum. Tabi bu makaleyi ve yorumları okuyana kadar. Benim gibi zorlanan ve korkan bir çok kadını görmek kendimi daha iyi ve normal hissetmemi sağladı. Dedim ki;’Yalnız değilim.’ Açıkçası bilmiyorum, kendimi anlayamıyorum yada anlıyorum fakat üstünü örtüyorum. Bu zamana kadar hiç erkek sevgilim olmadı. Erkekleri bazen görünüş olarak hoş buluyorum ama bende etki yaratamıyorlar. Çok denedim etkilenmeyi ama yapamadım. Fakat kızlara karşı da yoğun bir eğilimim yok yada ben bastırıyorum bilmiyorum. Kızlara her zaman bakarım, ama bu cinsel bir açlıkla değil, erkeklere bakmaktan daha güvenli geliyor. Fakat küçükken ve ergenliğin başlarında kızlarla yakınlaşmalarım oldu. Küçükken erkeklerle de olur gibi olmuştu ama nedense kızlarla olan bana daha eğlenceli ve zevkli geliyordu. Ergenliğin en fena dönemlerinde yani ortaokul dönemlerimde bir kaç travma yaşadım. Erkekler yüzünden taciz ve onların yaptıkları bazı pis tacizleri öğrenmek ve tanık olmak gibi. Aile meseleleri de üstüne binince kendimde dahil olmak üzere bir çok konudan elimi ayağımı çektim. Öyle ki bir ara aseksüel olduğumu bile düşündüm. Fakat hormanlarımın çağladığı zamanalar hissettiğim arzu beni tatmin ediyordu. Aseksüel falan değildim. Sadece duygusal ve sanırım şimdi anlıyorum ki ne istediğimi bilmiyordum. Şu yaşıma kadar da aslında boşluktaydım. Ne erkek ne kadın hiç birine adım atamıyordum ki annemle bir konuşmamızda içimde bir yer oturdu yada bir kapak açıldı bilmiyorum.
  Annem hep torun falan istediği söyler, damat hayalleri kurar tabi bende mutlu bir evliliğim olsun isterim ama asla hayalimde bir erkek olmuşmazdı. Bunu asla yansıtmadım anneme. Annemde erkek arkadaşımın olmaması konusunda endişesi varsa da bana hiç yansıtmamıştı. Nerden geldim buraya, hah, annemle konuşurken annemin erkek nefretine geldi konu, o kadar çok kırılmıştı ki belki de onun yaşadıkları da soğumam da etkili olmuştur, sonunda dayanamayıp anne damat falan istemiyorsun sen galiba dediğim de aman ne var kıbrıstan bir sper alırız sonra da orada evlendi boşandı deriz falan deyince başımdan aşağı kaynar su indi gibi oldu. Annemin bu kadar açık görüşlü olabileceğine hiç ihtimal vermezdim ama o an anladım ve o saatten beri kendimle boğuşuyorum. Bulduğum cevaplar inandığım görüşlerle çarpıştıkça savruldum. Sonuç: buradayım. Ve kendimi tanımaya bu hissettiklerimin gelip geçici mi yoksa kendi asıl benliğimle mi kapıştığımı öğrenmek amacım.
  Aslında paylaşmak bile çok iyi geldi. Yazarken kendimi daha rahat ve mutlu hissettiğimi fark ettim. Dünden beri üstümde olan o depresif korku dolu his yok oldu. Fakat hala yüzleşmem gereken meseleler olduğunun farkındayım ve buna nereden başlayacağımı bilmiyorum.

  1. Benim çıktığım var ama onunla hic sex konusunda birsey düşünemiyorum. Düşündüğüm zmn igreniyorum.
   Ama lezim galiba kızlara karşı çok istekli ve arzuluyum, cekici güzel bir kiz arkadaşım var.
   Ona cok kez belli etmeye calistim onu arzuladigimi, anladi galiba yada anlamamazlktan geldi. Ona acikca söyleyemiorum utanıyorum. Ama ona çok cok acilmak illa bisiiler yasamak istiyorum napmam lazm

   1. Söyle anlat belki anlayabilir seni
    Bende lezm ama çevremde kimse Yok çok zor bana ama sen söyle herşeyi

 92. Kızlar bende ergenken böyle ilişkler aklıma geliyodu ama bir kızla öpüşünce igrendimm. noramlde bence hepiniiz heterosunuz sadece ergenlikden gelme bir merak

  1. zannetmiyorum ergenlikten olduğunu çünkü ben de bir kızla öpüştüm ve bu cidden güzel bir histi.

  1. ben on beş yaşındayım biseksüel olduğumu düşünüyorum çevremde benim gibi insanlar hiç yok malesef kendimi yanlız hissediyorum keşki burdaki insanlarla konuşabilmemizin güvenli bir yolu olsa

 93. Kızlar aslında ben biseksüelim diye dusunuyorum 17 yaşındayım ve emin olmak istiyorum yorumları okuyunca benden daha fazla olan kişileri olduğunu da gördüm tanışmak istiyorum ve bu konu hakkında konuşmak istiyorum

 94. Öncelikle ben 17 yaşındayım lise sonum herneyse ve su an saat 03:52 ve bu siteye girmiş sizlerin yazdıklarınızı okuyorum.Çoğu yazıda ben de kendimi buldum aynıyız aşağı yukarı çoğumuz aynı sebeplerden dolayı geldik buraya zaten. Benim hikayem yok aslında hiç bir kızdan hoşlanmadım ama erkeklerden hep hoşlandığımı biliyorum o zaman burda ne işin var diceksiniz. Şöyle anlatiyim 15 yaşımda lgbt filmlerini izlemeye başladım hepsini izledim lezbiyen ve gay olanları özellikle de gay olanları aşırı hoşum gidiyo. Ama aslı olay Şu ; ya meraklıyım ya da gerçekten bir kızla elleşmeyi çok istiyorum denemek istiyorum nasıl bir duygu merak ediyorum. Erkeklerle ilişkiye girmedim ama ilişki dışında her şeyi yaşadım evet erkekleri yakışıklı buluyorum onlardan çekiniyorum utanıyorum hoşlanıyorum ama konu cinsellik olunca onlardan nefret ediyorum onlardan ve cinsel organlarından. Bilemiyorum bir kızın daha iyi zevk verebileceğine inanıyorum çünkü kadın kadın vücudundan anlar diye düşünüyorum. Bu aralar RÜYAlarıma giren bir kız var ama kızı tanımıyorum hatta kızın kim olduğunu ilk çıkaramadım. Sonra youtube da bir kızın videosunu izlemiştim oymuş anladım. Diceksiniz ki tipi nasıldı neye benziyodu erkek mi yoksa kadınsı mı ¿ Kız erkeksi ama bir o kadar da kız dı tam ikisinin ortası saçalrı kısa erkek gibi ama kazıtılmış değil gözlükleri var ve burnu aşırı düzgün bilmiyorum belki lezbiyendir belki değildir çok umrumda değildi sadece demek ki o kadar hoşuma gitmiş ki rüyalarıma girmişti. RÜYAlarımda yanıma gelip bana dokunuyodu ben de karşılık verip geri çekiliyodum çünkü istiyodum ama korkuyodum benle konuşmaktan çok orama dokunmaya çalışıyodu ama ben geri çekil der gibi onun elini itiyodum. Bazen de ben onu parmaklamaya çalışıyodum o da izin veriyodu vs bunun gibi rüyalar görüyorum bu aralar biliyorum korkutucu ve garip ama bir o kadar da mutluluk veriyo bana ama uyandığımda neler görüyorum ben ya diyip gülüp geçiyorum çok uzattım ama benim gördüklerim ve hissettiklerim bunlar. Hiç bir kızla ilişki yaşamadım ya da hoşlanmadım beğenmedim çünkü çevremdeki kızların hepsi benim gibi süslü ve makyaj seven tiplerden ben daha erkeksi kızları seviyorum saçalr kısa falan bundan eminim . Eskiden sırf merak etmiştim diye bir lezbiyene numaramı vermiştim beni aşırı beğeniyodu ama ben onu beğenmiyodum sadece nasıl bir duygu diye konuşup dalga geçiyodum şişman ve gözlüklüydü normalde tipim de değildi zaten çirkindi de ama işte nasıl konuşmak etmek bir kızdan iltifat almak merak ediyodum hoşuma gitmişti ama sadece olsa da olur olmasa da olur diyodum ama gerçekten bir kızı tahrik etmek çok isterdim . Lez pornosu izledim bir kaç kere ve onlar asl hoşuma gitmedi ne bağrışları ne sesleri ama bir kadının orasına dokunmasını izlemek çok hoşuma gidiyo öyle garip bir şeyin içindeyim eğer buraya kadar okuduysan cidden bir şey yazmalısın benim için 🙂 öpüyorum sizleri bir paylaşiyim dedim ben de .

  1. Bana mutlaka ulaşabilirmisin bende 17 yaşındayım söylediklerini okudukca kendimi gördüm seninle konuşmak isterim cevap yazarsan inst adımı vericem

  2. Küçükken ben de kadınların vücutlarına çok ilgi duyuyordum. Hatta bir keresinde bir albümden 90 lı yıllarda çekilmiş çıplak kadın fotoğrafları vardı ve sırf onlara bakmak için odamda saklıyordum. Ama sonra bu değişti ve artık onların duygularına bakmaya, davranışlarını inceleyip onlara tutulmaya başladım. Sende böyle bir şey olur mu bilmiyorum ama sen yazın bir şeyler demişsin ben de tek hissetme diye yazmak istedim :/ ama hala bedenlerinden etkilenmiyoeum diyemem sadece cinsellik yok bende. Galiba yaşım henüz çok küçük diye. 14 yaşındayım ondandır herhalde 😀

 95. Ben 24 yaşındayım daha once çıktığım erkeklerde hic bisey hisstmiyordum lise de bi kiz arkadasim vardi erkeksi takiliyordu.onun gülüşüne aşık oldum o an kendimi keşfettim ama kabullenemiyodum boyle bisey olmaz diyordum. Yillar gecti( tam 10 yil) benim facede fotografimi gordu bna mesaj atti cok tuhaf ama icimde bi kipirti olustu. tekrar konusmaya basladik ve bu bana açıldı . 2 yil beraber olduk bu sure zarfnda cok mutluyduk . Bi ara ailem yuzunden ayrilmak zorunda kaldim terkettim onj yurt disina gitti o sure zarfnda ben 2 defa evlenme noktasindan döndüm. 1 ay snra dayanamadi geldi. Tekrar devam ettik. Bir suru sikintimiz oldu maddi manevi .hergece ağlıyorduk sonumz ne olacak diye biliyorduk benim ailem karsi cikacakti buna oylede oldu.ailem tehdit etti onun ailesini rezil ettiler . Oyle boyle biz ayrlmadik inadina.sevdgm insan benim icin cok savasti artik benimde biseyler yapmami istedi. Dayanamadim ama sanirim cok kotu bisey yaptim 2 gun once anneme bak ben bu insani seviyorum dedim annem bagrdi cagrdi sen nasil birisin sen kızlara mi ilgi duyuyorsun dedi . Cevrende hic mi erkek yok bula bula bunu mu buldun dedi. Ben erkelerden nefret edyrm bisey hissetmiyorum benim mutlulugum daha onemli degilmi size gore dedim. Bunu baban abin cevredekiler duysa ne yaparız biz seni öldürürler dedi. Evde surekli laf sayiliyor lezbiyen bu kiz bizi ucuruma surukleyeck diyor ve ben gercekten ne yapacagmi bilmiyorum kimse anlamiyor ben i… etme noktasındayım..b u arada yasadgm yer d.bakr

 96. öncelikle yaşadiğin yerin d.bakir olmasi kötü hiç bir şekilde intihar etmeyi aklindan geçirme bu da senin imtihanin sabretttt

 97. Mrb ben biseksuelim bi sewdiğim war lezbiyen ama oda başkasına platonik aşık daha önceden bi kızla seviştim ama bu çok farklı kalbim çok hızlı atıyo

 98. Hemcinslerime ilgi duyuyorum ancak hiçbir zaman aşkmış gibi hissedemiyorum. Yani bir insan nasıl aşıkken kalbi hızlı hızlı atıyor, gözlerini kaçırıyorsa bunlar bende olmuyor. Hep bir ilgi duydum, hep bir ilgilendim ama aşk hissetmedim. Hoşuma gitti ama aşk hissetmedim. Bunu yaşamak beni çok arada bırakıyor, sanki sadece belirli bir dönemden geçiyormuş gibi hissediyorum, bu bana iyi hissettirmiyor. Gerçekten nasıl emin olabileceğimi bilmiyorum. Çok zor.

 99. Ben duru 16 yaşındayım Hayatım Boyunca hiçbir erkekler sevgili olmadım çoğu kişi gelip açıldı sevgili olalımmı diye ama hepsini reddetdim Nedense Erkeklere karşı hiçbir zaman ilgi duymuyorum Yolda Giderken Çok güzel bir kız gördüğümde hemen tahrik oluyorum yada Okula genç Öğretmen geldiğinde Gördüğüm Zaman Hemen tahrik oluyorum ve hiçbir zaman yaşıtlarıma karşı ilgi duymuyorum hep kendimden büyüklere karşı ilgi duyuyorum ve onlarla ciddi bir iliiki yaşamak istiyirum Onu Hayatımın sonuna Kadar koruyacağım ve Güveneceğim Birini İstiyorum Ama Lezbiyenlik ülkede kötü Birşey Olarak kabul ediliyor Ve Hastalık Olarakta Kabul ediliyor ne yazıkki bu yüzden insanlarda hiçbir zaman çevresindeki insanlara Yada ailesine Lezbiyen olduğunu söyleyemiyor.Ben Hayatım Boyunca Kadınlara İlgi Duyarak Yaşayacağım sanırım Ve Bir kadın bana ilgi gösterince Hemen Tahrik Oluyorum ve Onunla Sevişmek İstiyorum Lezbiyen Olduğum İçin kendimden Utanmıyorum Tam tersi Mutluyum ben Böyle 🙂

 100. Merhaba bende ayni durumdayım bir erkeğin elime bile dokunmasını istemiyorum….bitane kız arkaş istiyorum ama bulamıyorum onunla konuşmak ellerinden tutmak öyle sarılarak uyumak omuzunda başımı koyup sabaha kadar oturmak istiyorum

 101. Ya ben13 yaşındayım ve bu güne kadar hiçbir kızdan hoşlanmadım erkeklerden hoşlandığım oldu fakat bazı çoğu kız çoğu erkeğe göre bana daha güzel geliyo kızlarla sevgili falan olmak istemiyorum sizce biseksüel miyim lütfen fikrinizi yazınn

 102. Ahh ben Müslüman bir escinselim. Neden Lut kavmi lanetlenmiş anlamıyorum . Hayvanlarda bile görülen bu konu insanlar için nasıl günah oluyor. Aile ortamı sayesinde kapandım ve çoğu arkadaşım lezbiyen olduğumu biliyor. Onlar beni iyi karşılıyorlar. Lakin kendime göre insanları bulmak yani benim gibi eşcinsel birini bulup onunla olmak beni çok daha mutlu ederdi… 14 yaşımdayım. Tabi 15 olmak üzere bi ergende diyebiliriz.. Hlp

 103. Benim durumum çok karışık sevgilim var ve o bir erkek bi şekilde liseden beri çıkıyoruz her zaman bende eksik bir şey vardı başta ayrılmayı düşündüm belkide doğru kişi değildi ama tuhaf olan şey onsuz da olmuyordu en iyi arkadaşımdı hala öyle ama konu cinselliğe gelince kendimi soyutluyorum hatta iğreniyorum o şekilde davranmaya olmuyor yani ona karşı ilgi duyamıyorum her yakınlaşmada sanki zorunluymuşum gibi hissediyorum. Onu asla aldatmam ama sorun üyümeye başladı çünkü diğer erkeklere karşı da ilgisizim üniversitede bana yazan çok erkek oldu ama bana komik geliyodu hoşlanmaya bile çalıştım bazılarından çoğu erkek yakışıklıydı ama olmuyordu.. Taki geçen gün bi lezbiyen filmine denk gelene kadar hayatımda hiç bu kadar etkilenmedim içten içe kendimi sorgulamaya başladım hala sorguluyorum ve büyük bir çıkmazda hissediyorum içime kapandım ve mutsuzum ne yapmalıyım bilmiyorum. Lezbiyen miyim hetero muyum onu bile bilmiyorum sadece korkuyorum yardım edin…

 104. Adım ilayda 17 yaşındayım. Biseksuel olduğumu rahat bir şekilde söylüyorum. Erkekler ilgimi çekmiyor sevmiyorum. Herhangi bir numaraları yok benim için. Küçükken kız kuzenim ile opustugumuz zamanlar da oldu ve guzel bir duygu şuan ilk kız ile ilişkimi yaşıyorum tek zor yani onun Antalya da benim Adana da olmam. Bir erkeğin veremeyecegi şeyleri veriyor bana sevgi mutluluk güven ve gittikçe çok baglniyorum. Kimliğinizi kabul edin korkmayın. Biseksuel olduğumu düşünüyorum ama lezbiyen de olabilirim bu benim için normal bir şey

 105. Merhaba bir kıza karşı çok ilgi duyuyorum (aktifim) çok seviyorum hani derler ya erkekler bir kızı çok sevdiği zaman içi kıpır kıpır olur içinde kelebekler uçuşur diye bende de aynısı oluyor ama kıza karşı ve sevdiğim kız eşcinsel değil beni bir arkadaşı gibi görüyor onu kendime nasıl bağlayabilirim nasıl sevdirebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

 106. Hiç bir zaman sevgililerimle ilişkilerim düzgün gitmedi. İlk başlarda onlardan delicesine hoşlanıyorum ve sonra bi tiksinme geliyor yanımda istemiyorum ellerimi tutmalarını ve ya ona seni seviyorum demeye dilim varmıyor. Biseksüel olduğumu düşünüyorum ama kafam çok karışık kızları delicesine öpmek istiyorum sonra ilişkilerim geliyor aklıma acaba o hoşlanmalarım sadece hoşuma giden davranışlar ve ya arkadaşça bir şey olabilir mi hiç gerçekten sevmedim mi diye düşünmeye başladım. Lezbiyen miyim diye düşünüyorum.

 107. 14 yaşımdayım henüz. Lezbiyen olduğumu biliyorum. Lanet olası aile baskısı yüzünden tesettürlüyüm. Neyseki bu sorun değil. Tesettürlülerde insan sonuçta. Ve eşcinsellik seçim değildir öyle doğuyoruz. Bazı kız arkadaşlar edindim ve onlar fikirlerime saygı duydular. Ama ailem tam bi yobaz . Dindar dindar dindar ve aşırı dindarlar. Bunaltıcı derecede . Aile barikatın nasıl aşacagimi bilmiyorum. ..

  1. Merhaba Kevser, ben on yedi yaşına yeni girecek olan bir lezbiyenim.

   Aile açısından aynı kaderi paylaşıyoruz :D. Ben İstanbul’da yaşıyorum. Eğer istersen mail adresimi verebilirim, bana ulaşabilirsin.

   Geri bildirimini bekliyor olacağım.

 108. Merhabalar adım Zeyno. 24 yaşımdayım. Kendimde daha önce farkettiğim bazı belirtiler vardı-geçici bir durum diye düşünmüştüm- ancak üye olduğum yüzme kursunda eşcinsel olduğuma kesin kanaat getirdim. Bir kadının bana dokunuşu her zaman hoşuma gitmiştir. Ailem oldukça geleneklerine bağlı olduğu için onlara açılmayı henüz düşünmüyorum çünkü neler olacağını az çok tahmin edebiliyorum. Üniversiteyi İstanbulda okumam bana çok şey kattı hayata bakış açısından. Geçmişte yaşadığım bazı travmalar yüzünden insanlardan oldukça korkuyorum, ürküyorum diyelim. Bu yüzden çok arkadaşım yok, hatta neredeyse hiç yoktur. İş bulup kendi ayaklarımın üzerinde durmadan durumumun öğrenilmesini istemiyorum. Daha önce erkek arkadaşlarım oldu ancak duygusallık bağlamında hiçbir şey hissedemedim. En sonki erkek arkadaşım beni dudağımdan öptüğünde de hissiz gibiydim. Aşk bambaşka birşey. Neredeyse 4 yıl önce bir kadına aşık oldum, ona şiirler yazdım, mektuplar yazdım tabi hiç birini görmedi o. Çektiğim acıyı bile sevmeyi öğrendim o dönem.
  Çok kırılgan bir yapım var, biliyorum güçlenmem gerek. Elimden geleni yapıyorum.
  Umarım hepimizin hakkında en iyisi olur, kimseden saklamadan aşkımızı yaşayabileceğimiz o güzel günlere hasretle…
  Sağlıcakla kalın.

 109. Arkadaslar benimde yeni yeni farkina vardigim bir durum ve erkek arkadaşımdan başkasına anlatamadım. Anlayışla karşıladı faka ben hala konduramıyorum. Şu an mesela bir bayanla birlikte olmak istiyorum fakat nasıl olur onu da bilmiyorum fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler

  1. Benim de yeni yeni farkına vardigim bir durum ama ben hala hiç birşey den emin olamıyorum bir çok şey yaşamış olmama rağmen

 110. Merhabalar,ben 25 yaşındayım . Şimdiye kadar hiç erkek veya kız sevgilim olmadı. Üniversitedeyken hoşlandığım kişiler oldu ama konuşamadım bile. Benden hoşlanan erkek arkadaşlarımın bana dokunmasından bile nefret ettim. Son zamanlarda fark ediyorum ki genç kızlara bakıyorum ve onlara dokunduğumu hayal ediyorum. Bir erkeği o şekilde hayal edemiyorum , kullanılıyormuşum duygusu veriyor. Lezbiyen miyim değil miyim bilmiyorum ? Bana fikir verebilirseniz minnettar olurum.

 111. Ben şu yazıyı okuduktan sonra anladım ki ben escinselim. Bir kız var ismi Duygu onu gördüğüm anda kalbim hızla atıyor, çok heyecanlanıyorum. Onu görmediğim her an sanki kalbimin bir parçası yokmuş gibi geliyor bana. Kalbim sıkışıyor. Lütfen benim gibi hissedenler benimle Facebook’a iletişime geçsin. Beni en iyi anlayacak kişiler sizsiniz.

 112. Özge selam. İçinden ne geliyor onu yap. Sakın korma. Çünkü yanlışın olmali. Kusursuz insan yoktur. Yanlış yaptın, duşdun ayağa kalkcaksin.

  Aynı durumu bende yaşıyorum. Okulda bir kız var. Yakın arkadaşım. Bize gelip gidiyor. Bir gün geldi. Ben buna açılacağıma kendime söz verdim. Kız gelir gelmez yüreğim ağzıma geliyor, yüreğim hızla atıyor. Kafaya koydum açılacam. Geldi oturdu. Söyledim Duygu seni seviyorum. O da söyledi ki, bende seni seviyorum. Şimdi sevgiliyiz. O bana her dokunduğunda heyecanlanıyorum, kalbim ağzımdan çıkacakmış gibi hissediyorum.

  Ben neden lezbiyenim,geyim demeyin. Çünkü bu sizin diğerlerinden farklı olduğunuzu gösterir. Onlardan farklıyiz biz. Kendine iyi bak.

 113. Merhaba, arkadaşlar 21 yaşındayım, kimse varmı Bilmiyorum ama ben yinede yazicam yıllar once aşık olmustum bir çocuğa ama cinsel yönetimden birsey ler hissettiğimi hatırlamıyorum herzaman kızlarla birsey ler yapmak istemişim dir bir kaç ay once en yakın arkadasimla cinsellik yönünden birsey ler yaşadık bir kaç çocukla yaşadığım duygulardan çok farklıydı sıcak,tutkulu,samimi şeyler hissettim hiç bitsin istemedim organizm bile olmamıştım erkeklerde arkadaşım beni o raddeye getirdi lezbiyenmiyim biseks mi hiç bilmiyorum bu durumda çok yoruldum. Bu arada bir kişiyle değil yakın zaman da 4 ay öncesin de bir çocukla daha cinsellik anlamında birsey ler yasadim on da da hiç birşey hissetmedim çok yoruldum düşünmekten.

 114. Mrb bende 28 yaşındayım evliyim ama erkeklerden nefret ediyorum. Kızlardan kadınlardan hoslaniyorum ama ilişkiye girmekte istemiyorum. Bu mümkünde değil zaten . sadece duygusal bağ kurmak sevmek vakit geçirmek istiyorum. Bunun adi nedir? İslamda kıyamet alameti. sevicilik artacak . sevicilik kadınlar arasında sevmeyi sevişmeyi artıran bir şeydir. Ben ilişki te olumlu bajamiyorum. Ama bi kızla vakit geçirmeyi daha çok seviyorum

 115. 19 yaşında bir kızım ben de. Erkeklerden ciddi anlamda haz etmiyorum. Hepsi iğrenç gibi geliyor. Hatta çoğu arkadaşım “özellikle erkeklere” karşı çok katı olduğumu ve onlara nefret eder gibi baktığımı söylüyor. Aseksüel olduğumu düşünüyorum. Cinsellik hiçbir şekilde ilgimi çekmiyor hatta cinsellik kelimesinden bile nefret ediyorum diyebilirim.Ten temaslarından da nefret ediyorum desem yeridir. Birinin bana dokunması fikri bile iğrenmeme sebep oluyor.
  Kızlara ilgi duyduğumu düşünmüyorum çünkü oturupta bir kız kesmişliğim falan yok. Ama arkadaşlarıma beğendiğim sanatçıları gösterdiğimde hep “bu çok feminen, kız gibi, yoksa kızlardan mı hoşlanıyorsun” diyorlar. Sanatçı olarak cidden güzelliklerini beğendiğim kadınlar var ama onun dışında çevremdeki kızlara hiç öyle bakmadım. Fakat yakın bir kaç tane arkadaşım bana lezbiyen olabileceğimi söyledi. Ben pek öyle düşünmüyorum ya..
  Bi kızla tanıştım. Birbirimize uzak yerlerde yaşıyoruz fakat tek bir mesajıyla aramızdaki mesafeleri birden yok ediyor. Ona karşı hissettiğim şeyler sadece arkadaşlık mı bilmiyorum ama birine sarılmayı sevmeyen ben ona her dakika sarılmak, saçlarına öpücükler kondurmak istiyorum.. ne hssettiğimi ve neler düşündüğümü artık bilmiyorum. Ciddi anlamda kaybolmuş hissediyorum.. umarım birisi yardımcı olabilir..

  1. Canım bende bur nevi senin gibiydim erkeklerle cinsel yonelimden hiç ama hiç birşey hissettiğim olmuyor du kısa zaman once bir erkekle bir şeyler yasadim(bende aseksüel oldugumu dusunuyordum) yaşadığım sıra da ufak da olsa birsey ler hissettim bu durumdan bir kaç ay sonra bir yakın arkadaşımla bir şeyler oldu aramda yani hiç bir erkege bu kadar yoğun bir istek gelmemiş tir bana öyle böyle derken biseksüel olduğumu anladim. Birşeyleri anlaya bilmek için üzerine gitmek gerekiyormus sanirim 16 yasimdayken bir erkekge aşk dan başka birsey hissetmedim o zamanlar lezbiyen olabilecegimi düşünüyordum mesela daha sonra öyle olsam bir erkeğe aşık olmazdım diyip durdum hep içimde bir yerlerde bastırmışım bu durumu şimdi 21 yaşındayım kendimi buldum.. yardımcı olurmu bilmem de anlatiyim dedim 🙂

  2. Selam canım ne durumdasın hala bilmiyorum ama kendimden bahsedeyim sana ben ben de geçmişte 16 yaşlarımda bir çocuğa aşık oldum cinsellik yönünden yine aktifim ama şimdi 21 yaşındayım ve bir kızla bir şeyler yaşamanın sonucu kendime devamlı sorduğum şey biseksuelmiyim hala anlayamadim, demissin ki cinsellik iğrenç geliyor aseksüel olabilirim falan fakat bende hiç birşey yaşamadan once igreniyordum bu sex den opusmek olsun başka şey olsun insan yaşadıkça istiyor anlıyor ve tamamen bişeyleri anlamak için yasamanı tavsiye ediyorum lezbiyen ya da biseksüel olabilirsin de olmaya bilirsinde bu duygular doğuştan gelen bir şey bazı insanlar daha küçük yaşta hissedip anlıyorlar kimisi 16 19 20 li yaşlarda hissedip anlamaya başlıyor bunun sebebi de bir şekilde için de bir yerde bastirilmislik sanırım bir anda duyguların aciga çıkması bende kadınlara karşı duygusal yönden birsey hissetmiyorum fakat cinsellik yönünden hissettiğim şeyler var ama bir kişiyle kalacak şeyler değil fırsatımı bulunca bir kaç kızla daha deneme yapmak istiyorum umarım en kısa zamanda ne olduğumuzu anlarız çünkü insani belirsizlik çok yoruyor 🙁

    1. Merhabalar o hissi bende de bulunuyor ve benim gibi düşünen biriyle konusup bir seyleri kafamda netleştirebilecegimi düşünüyorum karşılıklı ufak bir sohbet edebilir miyiz acaba

 116. merhaba neler oluyor ben kimimkim bilir belkide akıl hastasıyım sosyopat olabilirmiyim kim bilir çocukken cinsiyet tanıma denemelerim dışında duygusal olarak beğenilme rekabetim oldu yanlızca aşk muhteşem bir en yada diptir bilemiyorum inanın bu rekabetler sosyal toplumun evet en mantıklısı bu dediği şekilde en başarılı adamlar yada en uzun boylu yada en yetenekli olanlara karşı duyduğum ilgi sınırlamasını geçmedi ama sexi bir kadın her zaman şehvet duyulandır şehvet duyan günahkardır hileli bişey sanki kadın erkek farketmeksizin bir tanımlama yazdıkça kendimi çözümlüyorum sanki erkekler huhuv evet ama yeri geldiğinde tiksinç olabiliyorlar kadın evet oda inanılmaz bir duygu ama oda tiksinç olabiliyor demekki bu bireysel kişisel birşey bir kadına yada erkeğe duyulan ilgi değil birine duyulan ilgi işleri acayip düz bir zemine bağlıyor lezbiyen yada hetero değilim bence bence ben sadece hissetmemenin ne olduğunu anlamaya çalışıyorum kadın değilse erkektir erkek değilse kadın olmalı diyip sürekli başa dönüyorum ve bu döngü ya bir kadında yada bir erkekte son bulucağını düşünüyorum

 117. Merhaba ben Kübra. Hissettiklerinizi çok iyi anlıyorum. İnsan yaşadıklarını anlayabilecek anlatabilecek birini arıyor her zaman. Bana [email protected] dan ulaşabilirsiniz. Amacım sadece yardımcı olmak.

 118. Ya bişi dicm bn daha 15 yaşındayım ama kendimi garip hissediyorum erkwklerden de hoilanıyorum ama kızların lez öpüşme sahnesi vs görünce heycanlanıyorum ama kızların dokunuşları bana birşey hissettirmiyo sizce ergenlikten mi?

 119. 23 yaşındayım en yakın arkadaşıma aşığım. Bana yardımcı olacak birine ihtiyacım var.tavsiyelerinize açığım

 120. Sadece 15 yaşındayım. Böyle siteler dahil herhangi bir yerde kendimi açmaya korkardım ama yorumlarda yaşıtlarıma rastladığım için yalnız olmadığımı anladım. Bu yüzden de birinin cevap vermesive konuşmak, dertleşmek umuduyla bu yorumu bırakmak istiyorum. Bir yıl önce bir kızdan hoşlanmıştım ve bunu ona söylemiştim. Kalbimi kırdığı için daha da üstelememiştim ama hoşlantımın gerçek olduğunu biliyordum. Birkaç ay geçeceğini düşündüm ve tam hetero olduğumu düşünürken bir arkadaşımla biseksüelliğin konusu açıldı. Bir akşam konuyu çok yanlış yerlere getirdik ve o akşamdan sonra onu arzulamaya başladım. Durumum hala böyle. Erkekleri sevdiğimi biliyorum ama dudaklarımın, bedenimin başka bir kızın dudakları ve bedeniyle birleşme fikri beni benden alıyor. Bunun sadece bir heves olduğunu düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum bu yüzden hetero pornoları izliyorum ama her seferinde iğrenç geliyor. Buna karşın iki lezbiyenin yiyişmesi bile beni benden alıyor. Biseksüel olduğumdan yüzde seksen eminim ama hala soru işaretleri var kafamda işte. Bu soru işaretlerini yok edemiyorum, kimseyle paylaşamıyorum. En yakın arkadaşıma söylediğimde o da bunun bir heves olduğunu söylemişti ve şu an bunun geçtiğini sanıyor. Ailemle zaten paylaşamıyorum. Dertleşmek isteyen yanıt bırakabilir, amacım yanlış anlaşılmasın sadece benim de birileriyle konuşmaya ihtiyacım var. <3

  1. Merhaba
   16 yaşındayım bugüne kadar erkek yada kız Sevgilim olmadı. Arkadaşlarım sevgili yapma konusunda konuştuklarında onlara katılmıyorum ve aklımdan hicbir zaman erkek sevgili yapmak geçmedi.
   Dizilerde erkek ile kadın öpüşünce hoşuma gitmiyor etkilenmiyorum ama bir lezbiyen çift görünce etkileniyorum bir kadını öpmenin nasıl olacağını hayal ediyorum ama hiç bir zaman bir erkekle öpüşme hayali kurmadım

   Bir arkadaşım var ona aşık değilim biliyorum ama sanki ona bir şeyler hissediyormuşum gibi geliyor aklım çok karışık birileri ile konuşmak isterim

  2. ben seni çok iyi anlıyorum.ben de16 yaşındayım .bu durumumu 6. sınıfta en yakın arkadaşımdan hoşlanmaya başladığımda farkettim .erkeklerden hoşlandığım zamanlarda oldu. ama cinsel olarak erkekle olmak iğrenç geliyor. bende aileme açılmak istiyorum ama açılımadım ne tepki vereceklerini bilmiyorum . yanlış anlama istresen senle konuşabiliriz dertleşmek için.

 121. Ben kenan eşim benden bir bayanla beraber olabilirmiyim diye sordu sizce musade etmelimiyim seviyeli cevaplar verirseniz sevinirim

 122. Merhaba bu sorumu yanıtlarsanız cok sevinirim. Bir erkek arkadasm var gayet duygusal ve cinsel anlamda birbirimizi tamamladıhımızı düşünüyorum fakat sanki cinsel isteğim onun kadar güçlü değil. Küçük yaslarımdayken bi kız arkadasmla yakınlaşma yasadıgmda sanki suan ki ilişkimden aldıgm zevkten daha coktu diye anımsıyorum. Ama uzun yıllardr kadın olarak dikkatimi ceken kimse yok ama +18 videolarsa erkek vucudundan ziyade kadın vucudu beni cezbediyor. Sizce aklım mı karısık yoksa lezbiyeb miyim?

 123. Merhaba erkek arkadaşım var fakat onunla cinsel anlamda bir seyler yasayacak olsak hiç bir sekilde etkilenmiyorum örneğin biraz absürd gelebilir fakat porn tercihim daima lezbiyenler oluyor çok hoşuma gidiyor kebdimden emin değilim çıkmazın içindeyim sanki zamana bıraktım fakat artık sevgilimide istemiyorum

 124. Geri bildirim: Lezbiyen Olgusu
 125. Ben aslında bisex olduğumu fark ettim yani sevmenin cinsiyeti yok bence 15 yaşımdayım ama yine de böyle düşünüyorum açıldığım her kız saygı duyarım ama heteroyum diyo çok üzülüyorum

  1. Merhabalar su aralar kafamda bir sürü soru dolanıyor hani gerçekten secimim bu mu yoksa sadece merak ya da ilgi mi duyuyorum bilmiyorum ben bu şekilde hissediyorum dediğin an neler hissettin açıklayabilir misin ya da böyle düşünmeme neler sebep oldu

 126. küçükken sadece kadın bedenlerine bakınca utanırdım hatta soyunma odasında üstümü bile değiştiremezdim ama erkekler için konu böyle değildi erkek arkadaşım olmuştu bir keresinde ama öpmesini bile istemez buluşmalara bahane uydurur gitmezdim sonra ayrıldık zamanla ve 4 yıldır kimseyi hayatıma alamıyorum erkeklere karşı sevgi hissedebiliyorum ama bu kadar sadece başka hiçbirşey hissedemiyorum erkeklere cinsel anlamda tiksinti derecesinde uzağım ama kadınlar olunca konu çok farklı küçükken de böyleydim yaşıtlarımın odasında erkek posterleri olur erkeklere hayran olurdu ama benim hep hayran olduğum kişiler kadınlar oldu.Aileme asla açılamadım ve açılamamda hastaneye yatırtırlar deli olduğumu dikkat çekmeye çalıştığımı felan düşünürler en yakın arkadaşlarımda aynı şekilde çoğu homofobik ve benim farkımda değiller yanımda çok rahat homofobik düşüncelerini dile getiriyorlar. kendi içimde bile ne olduğumu tam kabullenemiyorum sadece yazabiliyorum yazmak iyi geliyor çünkü.Şu ana kadar hiç bir kadına aşık olmadım belki herkesi homofobik sandığım için ve kalbimin kırılmasından korktuğum içindir bilmiyorum henüz 18 yaşındayım ileride ne olur bilmiyorum sadece mutlu olmak istiyorum…

  1. 23 yasinda bir erkegim ve ben de ayni dertten muzdaribim.Ne oldugumu anlayamiyor ve asla kabullenmek istemiyorum.Ve bu durum beni cok uzuyor.Boyle olmayi ben secmedim.Her zaman diledigim tek sey normal bir erkek olmak. Ben de evlenmek ve cocuk sahibi olmak istiyorum.Benim gibi dusunen ve bu durumu kabullenmek istemeyrn varsa iletisime gecmeyi cok isterim.yillarca herkesten sakladim.Ve ölene kadar da saklayacagim.Bazilari mutlu olabilir ama ben escinselligi haketmiedigimi dusunuyorum.Secme sansim olsa asla secmezdim

 127. Senin yaşadıklarının değişik ufak farklı bir versiyonu bende de bulunuyor aileme açılma imkanim yokunda yoku ama insan arkadasi olsun ya da hic tanımadığı biri olsun biriyle konusup olanlarin ne olduğunu anlayama calismak istiyor ben de bu düşünceye sahiptim hala da merak ediyorum bu tarz düşünüp merak eden konusma ihtiyaci duyan var mıdır diye umarım sen de seni mutlu eden birini bulursun. Arkadaşlarının dediklerini de kafana takma. Günün birinde biri gelir sana bu olanların hepsini unutturur

 128. Bir açıdan haklisin etrafinda hep ayni tur insanları gördüğün icin baskasina guven asla olusmuyor ama herkes etrafınızdaki insanlar gibi degildir. Gün içerisinde kendi secimlerini anlayamayip kendini sorgulayan biriyle konusma ihtiyaci duyan kisiler de var ben kendimi sorgulardim hala da sorgularim. Umarim sen de sorularının cevabını bulabilirsin etrafinin dusuncelerine de takilma birinde bir sorun bulmak kolaydır onlarda tek yapabildiklerini yapıyorlar belki günün birinde hic beklemedigin bir anda bir kadını seversin ve bu seni cok mutlu edebilir belli olmaz pozitif kalmaya çalış

 129. Mrb ben 18 yaşındayım ve büyük kadın p*posundan ve göğüslerinden çok etkileniyorum. Daha önce erkeklerle çıktım hatta erkeklere aşık oldum. Ama erkek vücudundan az etkileniyorum ve p*nis görünce tahrik olmaktan çok iğreniyorum. Sizce lezbiyen miyim? Yoksa hormomal bir durum mu

 130. Merhaba istanbuldan ben nurdan 42 yaşindayım size bi sorum olcak bir 16 yaşindaki kiz benimle yatmak istedigi ni mesaj atarak whatsaptan soyledi sizce bu kiz lezbiyenmi. Ben ona daha önce başka kizlarla cok yattigimi soylemistim 1 ay sonra oda ayni şeyi bende istiyorum dedi sizce bu lezbiyenmi yani ilk defa benimle deneyim yaşadi

 131. Bende bilmiyorum kafam karışık 18 yaşındayım duygularıma anlam veremedim konuşmak isteyen varsa konuşalım ikimizde ozaman ne istedigimizi anlarız belki

 132. merhaba. ben 15 yaşındayım ve kesinlikle kimlerden hoşlandığımı kestiremiyorum. komik gelebilir fakat 5 senedir bir erkeğe takılı durumda kalmış durumdayım. bir yandan da en yakın arkadaşıma oldukça fazla bir yakınlık duyuyorum. başka kızların yanında durması sinirlerimi bozuyor. herkes erkeklere bakarken, “oha, çok yakışıklı” derken ben ise “yanındaki kız çok güzelmiş.” diyorum. kendimi çözmemde yardımcı olacak birilerini arıyorum çünkü bu ikilemden sıkıldım. sanırım biseksüelim ve bütün gün bunu düşünüyorum ama beni bu ikilemden kurtaracak, bana destek olacak birisi varsa çok mutlu olurum.

 133. Ben 18 yasindayim yaklasik 4 yildir falan farkindayim ama sindiremiyordum erkeklerle konustum yapamadim some farkettim ki Ben aslinda kendimi bosa yoruyorum lezbiyenim..

 134. ben kendimin lez olduğunu düşünüyorum ancak yaşım biraz küçük o yüzden herhangi tanışabiliceğim kimsem yok ailem bilmiyor ama ben kızlara ilgi duyup onlarla gelecek hayal ettiğin içn lez olarak sayıyorum kendimi siz ne düşünüyorsunuz?

 135. Ben de 15 yaşındayım. Daha önce hiç sevgilim olmadı erkek ya da kız ve erkekleri de yakışıklı bulduğumda söylüyorum ama kendimi bi erkek yerine kızla hayal ettiğimde daha mutlu oluyorum. Ya da kız olan yakın arkadaşlarımdan birisinin bana bacağı bile değse tahrik oluyorum ama erkeklerde böyle olmuyor. Ya da bi porno gördüğümde hetero olanlar beni iğrendirirken lez olanlardan tahrik oluyorum. Galiba bisexim ama kızlar beni daha mutlu etse de çevremde hiç lez ya da bisex kız olmadığı için asla birini bulamam gibi geliyo. Benim gibi olan biri yazabilirse yanıt olarak çok sevinirim dertleşecek birine ihtiyacım var.

 136. Ben de bisex olduğumdan şüpheleniyorum ama emin de değilim. Daha önce hiç erkek ya da kız sevgilim olmadı. 15 yaşındayım bu arada. Bi erkeği görünce çok yakışıklıymış diyebiliyorum ve hoşlananiliyorum ama aynı zamanda yakın kız arkadaşlarımdan birinin bacağı bile benimkine değse tahrik olabiliyorum. Üstelik bi kızın beni erkeklerden çok daha fazla mutlu edebileceğini düşünüyorum ama çevremde hiç lez ya da bisex kız olmadığı ve neredeyse ailem de dahil çevremdeki herkes homofobik olduğu için ne yapacağımı bilmiyorum.

  1. bende aynı durumdayım. bisexim ama ailem çok katı. güzel bir kız görünce kendimden geçiyorum. gözlerimi alamıyorum. sevgilimde oldu bir çok kez -kız olarak-. nasıl bisex ya da lz kızlarla tanışacağımı bilmiyorum…… okulumun yurdunda kalıp geceleri beraber yatıyoruz 10 da 10 olay sıldvsrhskırgslegs bir gün hocalar basacak bizi

 137. ben de 17 yaşındayım ve ne oldugumu cidden kestiremiyorum kızlara karşı yoğun ilgim var ama yoldan geçen hoşuma giden erkek olunca uw yakisiliymis diyorum ama cinsel hiç bir şekilde bir şey düşünmüyorum ama kız görünce cinsel dürtü uyandırıyor bende bu her zman böyleydi küçükkende kızlarla öpüsürdum cinsel oyunlar filan erkeklerdende hoslanmadim değil ama hoşlandığım cogu erkek 2 tane oldu zaten bu zamana kadar baby face kız gibi lerdi sevgilim hiç olmadı erkek ama bir kızla sanalda sevgili gibi olmuştuk ama çok güzeldi bi nedenden ayrıldık ama hala yanlış mı yapıyorum diye kafam çok karışık burda bana benzer insanların yazılarını görünce çok yakın hissedigim için yazdım ve en zoru da tesettürlü olmam dinimi seviyorum ama bu yanlış geliyor çevreye aslında ben yanlış olduğunu düşünmüyorum üzülüyorum benim gibi olan varsa yazabilir :/

  1. 23 yaşındayım ve kızları çekici bulmamın hep normal olduğunu düşündüm. Sokakta her iki cinsten de etkileniyordum ama kadınların vücutlarını kıskandığım için böyle hissettiğimi söyleyip durdum kendime. Erkeklerden de hoşlandığım için kızlardan hoşlandığımı saklamak nispeten kolay oldu. Ama yakın zamanda tanıdığım bir kızla öpüşmek isteyince artık saklayamadım. İlk fark ettiğimdeyse eşcinselliğimi psikolojik taktiklerle “düzeltmeye” çalışmıştım. Lütfen bunun düzeltilecek bir şey olmadığını ve tamamen normal olduğumuzun farkına varalım.

 138. Bir çok kişinin yorumunu okurken sanki kendi ağzımdan yazılmış bir kitabı okuduğumu hissetim. 17 yaşındaki bir birey olarak henüz kendi cinsel kimliğimi yeni yeni keşfetmişken etrafımda danışabileceğim birinin olmaması çok zor ve bunaltıcı. Bir erkeğin fiziksel görünüşü beni etkileyebildiği gibi bir kadının bedeni de beni etkiliyor. Kendimi pek çok kez sorguladım hissettiğim duygular ne kadar doğru? Hislerimi yanlış yorumluyor olabilir miyim diye.
  Ama günün sonunda gece olduğunda ve kendi başıma kaldığımda aklımda beliren hayat arkadaşım hep bir kadın suretinde zihnimde canlanıyor. Ailemin ve çevremin cinsel yönelimime verebileceği tepkiyi tahmin edemiyorum ve bu da beni çok endişelendiriyor. Pek çok kez p* izlemeyi denedim ama ilgimi çeken beden tipleri genellikle kadınlara ait oluyor. Son zamanlarda yakın çevremde bulunan bir kızdan hoşlandığımı fark ettim ve duygularımla nasıl başa çıkabileceğimi bilmiyorum . Bunu itiraf etmek hiç hoşuma gitmiyor ama kendimi defolu gibi hissetmeme neden oluyor. İşin en zor kısmı ise çevremde danışabileceğim hiç kimsenin olmaması .Pek çok kez sosyal medya aracılığıyla birilerine danışmayı düşündüm ama cesaret edemedim

  1. Kesinlikle aynı durumdayız 🙁 Aradan bir ay geçmiş umarım kendini daha iyi hissediyorsundur..

 139. 26 yaşındayım ve sonradan lezbiyen hissediyorum küçükken böyle biriyim yoktu… az öncede bi video izledim video da ki kız bana güzel geldi onunla cinsel bir şeyler yaşamak istedim lezbiyenlik sonradan ortaya çıkar mı?yanıtlarsanız sevinirim

 140. Merhaba adım Ecrin ve .. yaşındayım yorumların çoğunu okurken söylenenlerin benim düşüncelerimle aynı olduğunu fark etim ve yazmak istedim açıkçası küçük
  yaşta bir erkeğe aşık olmuştum ama tam olarak aşk denirmi bilemem ama son 3-4yıldır hep kadınlara ilgi duyuyorum ailem dışında bu düşüncelerimi anlatabileceğim hiçkimsem yok ne arkadaş ne sevgili
  sosyal anksiyete sorunum var ve insanlara güvenemiyorum bu nedenle arkadaş bulmam zorlaşıyor mallesef
  Yaklaşık 3-4 ay önce yönelimimi ablama ve anneme anlatım ablam birşey demesede annem açıkçası beni kıran bir davranış sergiledi yaşımın küçük olduğunu ve düşüncelerinin ergenlik içgüdüsüne bağladı ve bu diyalogtan 1 hafta sonra pisgolaga randevu aldı küçüklüğümden beri içime kapanık bir çocuğum bu yüzden ailemin hiç bilmediği sırlarım pisigolokla beraber ortaya çıktı. Dünde ailede en yakınım olan abimin homofobik olduğunu öğrendim.. sahile sosyal anksiyetemi biraz olsada azaltmak için kaykay sürmeye gittik ve dediğim konuşma geçti açıkçası temkileri serti abimi hiç böyle görmedim
  “Onlar yaşamayı hak etmiyor” gibi şeyler söyledi cidden eve gidip saatlerce ağladım ve bunun geçici birşey olduğunu düşünmüyorum hisslerimden eminim ve erkekler bana çekici gelmiyor kızlardan hoşlanıyorum ve hep aklımda bu var bir kıza sarılmak onu öpmek uyumak.. bunların düşünceleri bile beni mutlu ediyor ama bir erkekle kendimi böyle düşünemiyorum
  (Uzun yazdim galiba dediğim gibi böyle için dökebilecegim kimsem yok)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu