Onur Yürüyüşüne Katılacak Olan Kardeşlerimizin Dikkatine!

ONUR YÜRÜYÜŞÜNE KATILACAK OLAN KARDEŞLERİMİZİN DİKKATİNE!

1.  Bilindiği üzere bu yıl da Onur Yürüyüşü’nün İslam Dininde kutsal sayılan Ramazan Ayı’na denk gelmesinden dolayı daha dikkatli davranılması, insanların inançlarına saygı duymanızı ve özellikle provakasyon amaçlı hazırlanan pankartları taşımamanızı önemle rica ediyoruz.

2. Polis şiddeti olması durumunda arkadaşlarımızın şiddete uğrama anını kamera veya cep telefonlarınızdan mutlaka kayıt altına alın.

3. Onur Yürüyüşü’nun Ramazan ayında yapılması nedeniyle Türkiye’de pek etkin olmayan, Medya’dan takip ettiğimiz kadarıyla uluslararası eylemlerle sesini duyurmaya çalışan El-Kaide, İŞİD v.b radikalize dini terör örgütleri ve PKK gibi ideolojik terör örgütleri ile ilintili yapılabilecek eylemlere karşı çok dikkatli olunması gerekiyor. Etrafa bırakılmış şüpheli bir paketle veya sıkı giyinmiş, sırtında ağır bir çanta taşıyan şüphe uyandıran kişilerle karşılaşmanız durumunda derhal o alandan uzaklaşarak durumu kolluk kuvetlerine bildirin.

4. İstenmeyen bir patlama gerçekleşmesi durumunda bulunduğunuz yerde yüzüstü yatarak ortalığın sakinleşmesini bekleyin, Medya’da terör örgütleri tarafından gerçekleştirilen terör eylemlerine yönelik haberlere bakıldığı zaman daha fazla can kaybı yaşatmak amacıyla ikinci bir patlayıcı madde’nin zıt konuma yerleştirildiği görülmektedir.

5. Provakatif davranışlar sergileyen kişilerden uzak durun, kimin tarafından hazırlanmış, ne amaca hizmet ettiği belli olmayan aşağılayıcı, provakatif pankartları taşımayın.

Saygılarımızla

https://lgbti.org

https://www.facebook.com/lgbti.org/photos/a.292121070995378.1073741830.261699344037551/485671684973648/

 

 

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Bu yıl yürüyüşünüzün Ramazan Ayına gelmesi nedeni ile dikkatli olunmasını istemişsiniz ancak provakatörlerin aranıza karışacağıda aşikar demokratik hakkınızı kimsenin kısıtlaması yada engellemesi mümkün değildir. Fakat sizden ricam sağduyu gösterip Yürüyüşünüzü Ramazan sonrasına ertelemeniz bu hem hareketinize pozitif PR kazandıracak hemde destekleyicilerinizin artmasını sağlayacaktır. toplumun iki yüzlülüğü bırakıp bir an önce her bireye eşit yaklaşması ümidi ile

    1. Bu bırakılacak bir şey değil doğuştan var olan Allah tarafından verilmiş bir şey sen doğuştan gelen bir parçanı vücudundan atabiliyormusun öütfen artık ortada hiç bir şey araştırmamış saygısız bencil varlıklar olarak gezinmeyin

    2. LGBTİ+ adına açılı bir sayfaya da yazmayın bari içeriğine başlamadım bile ama insana kendi yerinde bulaşmak anlamadan haksız laf atmak da insanlığa sığmaz. Söylemeden geçemeyeceğim, bir baksan arasan göreceksin bunlar seçim değil, bakacağın yeri bilmek lazım..

  2. Göksu bunu Allah neden size versin. İnsan olarak düşünürsen sen birisine bir şeyi yasakladıktan sonra ona geri verir misin? Gelmişsin diyorsun ki Allah bize doğustan gelen lezbiyenlik ya da gayliği verdi. Az kafanı kullan mantıklı konuş. İnsan doğduktan sonra Yüce Allah’ım bize sadece kapıları açar yol gösterir senin onu seçmen senin tercihindir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu