ONUR YÜRÜYÜŞÜNE KATILACAK OLAN KARDEŞLERİMİZİN DİKKATİNE!

1.  Bilindiği üzere bu yıl da Onur Yürüyüşü’nün İslam Dininde kutsal sayılan Ramazan Ayı’na denk gelmesinden dolayı daha dikkatli davranılması, insanların inançlarına saygı duymanızı ve özellikle provakasyon amaçlı hazırlanan pankartları taşımamanızı önemle rica ediyoruz.

2. Polis şiddeti olması durumunda arkadaşlarımızın şiddete uğrama anını kamera veya cep telefonlarınızdan mutlaka kayıt altına alın.

3. Onur Yürüyüşü’nun Ramazan ayında yapılması nedeniyle Türkiye’de pek etkin olmayan, Medya’dan takip ettiğimiz kadarıyla uluslararası eylemlerle sesini duyurmaya çalışan El-Kaide, İŞİD v.b radikalize dini terör örgütleri ve PKK gibi ideolojik terör örgütleri ile ilintili yapılabilecek eylemlere karşı çok dikkatli olunması gerekiyor. Etrafa bırakılmış şüpheli bir paketle veya sıkı giyinmiş, sırtında ağır bir çanta taşıyan şüphe uyandıran kişilerle karşılaşmanız durumunda derhal o alandan uzaklaşarak durumu kolluk kuvetlerine bildirin.

4. İstenmeyen bir patlama gerçekleşmesi durumunda bulunduğunuz yerde yüzüstü yatarak ortalığın sakinleşmesini bekleyin, Medya’da terör örgütleri tarafından gerçekleştirilen terör eylemlerine yönelik haberlere bakıldığı zaman daha fazla can kaybı yaşatmak amacıyla ikinci bir patlayıcı madde’nin zıt konuma yerleştirildiği görülmektedir.

5. Provakatif davranışlar sergileyen kişilerden uzak durun, kimin tarafından hazırlanmış, ne amaca hizmet ettiği belli olmayan aşağılayıcı, provakatif pankartları taşımayın.

Saygılarımızla

http://lgbti.org

https://www.facebook.com/lgbti.org/photos/a.292121070995378.1073741830.261699344037551/485671684973648/