Sebastian Vettel, gökkuşağı desenli kaskla yarıştı

Türkiye, bu mesajı göndermek için doğru bir yer

T24’te yer alan habere göre, LGBTİ+’ları desteklemek amacıyla, İstanbul’da gerçekleşen Formula 1 yarışında takmak üzere üzerinde gökkuşağı bulunan “çeşitlilik” temalı bir kask tasarlatan Sebastian Vettel, “Türkiye, bu mesajı göndermek için doğru bir yer” dedi.

Ferrari pilotu Sebastian Vettel, İstanbul’da gerçekleşen Formula 1 yarışında takmak üzere, üzerinde gökkuşağı olan “çeşitlilik” temalı bir kask tasarlattı. Vettel’in, LGBTİ+’lara desteğini belirtmek amacıyla tasarlattığı kaskın üzerinde siyah, beyaz, Müslüman, Hristiyan, LGBTİ+, engelli ve sağlıklı insan gibi toplumun her kesiminden insana yer verildiği bir kalabalık bulunuyor.

Kaskın tasarımcısı Jens Munser, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Bu zor zamanlarda Sebastian Vettel’in, kalbi için çok değerli olan ve tasarıma önemli ölçüde ilham veren mesaj, kaskın üstünde bulunmalıydı” dedi.
“Türkiye, bu mesajı göndermek için doğru bir yer”

F1 pilotu, RTL ile yaptığı röportajda “Anahtar kelime ‘çeşitlilik’ ve Türkiye, bu mesajı göndermek için doğru bir yer” dedi.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu