Şeytanlar ve İnsanlar

Her şey Facebook’da dâhil olduğum LGBTİ Derneklerini tartışan, gerçeklerin ortaya çıkmasını isteyen bir grupta yapılan paylaşımla başladı.

LGBTİ aktivisti, derneklerle içli dışlı tanınmış bir avukattan bahsediliyordu; dayağa maruz kalıp gasp edildiği bir dava ile ilgili savcılıkta ifade verirken aşağılandığını hisseden trans birey konuyu malum avukat ile paylaşmış. Karşılığında “savcı halt etmiş!” cevabıyla sarsılmış. Dolayısıyla TV’lerde, gazete söyleşilerinde LGBTİ haklarını savunur gözüken bu avukatın gerçek yüzünü grubumuzla paylaşmak istemiş.

Bu noktada kendisine yaklaşımım avukatın bahsedilen ayıplı davranışını belgeleyen bir SMS kaydı veya ekran çıktısı bulunup bulunmadığı üzerine yoğunlaştı.

Derken, aynı grupta Fırat Söyle isimli bu avukatın, kendi Facebook hesabında yaptığı bir paylaşım su götürmez bir gerçekle yüzleşmemi sağladı.

Fırat Söyle; “bazı transların ölümüne çok sevineceğim bir de birkaç gay’in”

firat söyler

Kendisi de eşcinsel olan bir insan nasıl başka bir trans bireyin veya eşcinselin ölmesini arzulayabilir, yetmedi buna sevinebilirdi? Cinsel kimliğimiz bir kenara insan olmaktan bahsediyorum.

Gözümün önüne daha geçenlerde Boğaziçi köprüsünden atlayarak canına kıyan Eylül, çekyat içerisinde cansız bedeni bulunan Bülent ve niceleri geldi.

Sonra dayanamayarak Fırat Söyle kimdir diye internetten kısa bir araştırma yaptım. Gerçekten de pek çok haberde Lambaİstanbul Derneğinin avukatı olarak adı geçiyor, SPoD Derneğinin hak ihlalleri ile ilgili bazı eğitimlerinde, hem de eğitmen olarak yer almış… Ahmet Yıldız davasıyla ilgili bir de Youtube videosu var. Yani LGBTİ hareketi içerisinde kendine yer edinmiş, bizim haklarımızı savunur kisvesi altında içinde insan sevgisi olmayan, aslında transfobik ve homofobik bir şahıs…

Yetmezmiş gibi Fırat Söyle’nin nefret söylemi altında yer alan yorumlardan bir tanesi Kırmızı Şemsiye’de (Cinsel Şağlık ve İnsan Hakları Derneği) özellikle İnsan Hakları’nın altını çizdim, Yönetim Kurulunda yer alan Belgin Çelik’e ait.

Belgin Çelik; “Ben göbek atacağım.”

Belgin Çakır
Belgin Çakır

Yahu daha kaç gün oldu, T-Der Derneğinden Doğa cinsiyet değişimi ameliyatı geçirirken gözlerini hayata yumalı?

Yok, yok anladım!

Bu kişilerin içlerine Şeytan kaçmış.

Çünkü bu sözler eşitliği, hak mücadelesini savunan insanlara ait olamaz, aksine benliklerini esir alan kötülük iltihabının LGBTİ toplumuna fışkıran cerahati bunlar.

Malum avukatın ve dernek çalışanının insanlık dışı tutumu ve nefret söylemi hakkında başta Lambaİstanbul, SPoD ve Kırmızı Şemsiye olmak üzere bütün LGBTİ Derneklerinden bir açıklama bekliyorum.

Bu tür kişilerle organik bağınızın bulunması, şimdi ve gelecekte işleyecekleri her türlü insanlık suçuna aracılık etmeniz demektir.

Can Çavuşoğlu

http://cancavusoglu.info

Twitter @cancavusglu

İlgili Haber: Fırat Söyle’den Homofobik ve Transfobik İthamlara yanıt

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu