Eşcinsellik Testi: Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlarsın?

Cinsel yöneliminizi belirlemek bazen birçok soruya yol açar

Cinsel yöneliminizi belirlemek bazen birçok soruya yol açar: bu araştırmaya acele etmeyin! Cinsel yöneliminiz kişiseldir ve onu keşfetmeye hakkınız vardır. Eşcinsel olabileceğinizi düşünüyorsanız, aynı cinsten insanlara ilgi duyup duymadığınızı belirlemek için düşüncelerinizi ve davranışlarınızı analiz edin. Farklı cinsel deneyimler de arayabilirsin. Kendinizi “eşcinsel” olarak tanımlıyorsanız, kim olduğunuzla gurur duyun ve hazır hissettiğinizde sevdiklerinize söyleyin.

Sokakta veya halka açık başka bir yerde olduğunuzda, genellikle gözünüze kim takılır? Eşcinseller genellikle kendi cinsiyetlerinden insanları daha çok fark edecekken, heteroseksüeller karşı cinsten insanları daha çok fark edecek. Biseksüel insanlar her iki cinsiyeti de fark edebilir.

Örneğin, erkek olduğunuzu ve sahilde bir gün geçirdiğinizi varsayalım. Mayolarıyla diğer erkeklere baktığınızı fark ederseniz, gey olabilirsiniz. İnsanları cinsel yöneliminiz dışındaki nedenlerle de fark edebileceğinizi unutmayın. Örneğin, bir kişinin giydiği kıyafeti gerçekten beğenebilirsiniz.

Eşcinselseniz, kendi cinsiyetinizdeki insanlar için cinsel çekiminiz olacaktır. Genel olarak “çekici” olarak algılanan insanların resimlerine bakın ve erkekleri mi kadınları mı (veya her ikisini) mi çekici bulduğunuzu görün. Eğer cinsiyetinizden insanlar tarafından daha fazla tahrik ediliyorsanız, gey olabilirsiniz. Her iki cinsiyetten insanlar için arzunuz varsa biseksüel olabilirsiniz

Örneğin, yıldızların resimlerine bakın ve hangilerini çekici bulduğunuzu anlayın. Yine de, birini çekici bulmanız, onlarla bir cinsellik yaşamak isteyebileceğiniz anlamına gelmediğini unutmayın.

Geçmişte aşık olduğunuz insanlar, cinselliğiniz hakkında çok şey söyleyecektir. Örneğin, bir erkeksen ve bir futbol takım arkadaşına, başka bir çocuğa veya en iyi arkadaşına aşık olduysan, eşcinsel olabilirsin. Eşcinsel olmasanız bile ara sıra aynı cinsiyetten aşık olmanın yanlış bir tarafı yoktur. Ancak, bu tekrar tekrar başınıza gelirse, eşcinselliğinizin bir işareti olabilir.

Geçmişte sadece heteroseksüel bir ilişki yaşamış olsanız bile gey olabilirsiniz. Geçmişte çıktığınız insanları bir düşünün: bu ilişkilerde rahat mıydınız? Kendinize bu kişiden gerçekten etkilenip etkilenmediğinizi ve ne tür bir çekim olduğunu sorun. Bu, gey veya biseksüel olup olmadığınızı belirlemenize yardımcı olacaktır.

Örneğin, bir erkek olduğunuzu ve birkaç kız arkadaşınız olduğunu varsayalım. Herhangi biriyle fiziksel temas kurmaktan rahatsızsanız, gey olabilirsiniz. Ayrıca bir cinsel ilişkiye hazır olmayabileceğinizi veya aseksüel olabileceğinizi de unutmayın, bu sorun değil. Gerçekten istemediğiniz hiçbir şeyi yapmayın.

Geçmişte sahip olduğunuz cinsel fantezileri düşünün. Düşünme eğiliminde olduğunuz insanlara ve bu fantezilerde ne yaptığınıza dikkat edin. Sık sık aynı cinsiyetten ilişkiler hakkında hayal kuruyorsanız, gey veya biseksüel olabilirsiniz.

Örneğin, her mastürbasyon yaptığınızda kendi cinsiyetinizden insanları düşündüğünüzü varsayalım. Gey olabilirsiniz, ancak bazen karşı cinsten insanları da düşünürseniz biseksüel de olabilirsiniz.

İpucu: Dizi ya da filmlerdeki romantik ya da cinsel sahnelerde en çok özdeşleştirdiğiniz karakterleri düşünün. Örneğin, kadınsanız ve kızı öpmek istediğiniz için erkek karakterle özdeşleşiyorsanız, lezbiyen olabilirsiniz.

Muhtemelen daha önce eşcinsellerle ilgili bazı klişeler duymuşsunuzdur ve bunlar genellikle yanlıştır. Cinsel yöneliminizin tarzınız, görünüşünüz veya konuşma tarzınızla hiçbir ilgisi yoktur. Aynı şekilde belli bir şekilde yürümek veya dans etmek sizi eşcinsel biri yapmaz. Cinsel yöneliminizi belirlemeye çalışırken, bu klişeleri görmezden gelin.

Örneğin, sesi tiz olan bir erkek mutlaka eşcinsel değildir. Aynı şekilde, saçını kısa sürmeyi tercih eden bir kız mutlaka lezbiyen olmak zorunda değildir.

Çekici bulduğunuz ve sizi çekici bulduğunu düşündüğünüz aynı cinsiyetten birine iltifat ederek başlayın. Kişi istekli görünüyorsa, onunla gülerken koluna veya omuzuna hafifçe dokunun. O zaman ne hissettiğini anlayabilirsiniz.

Bu renk sana çok yakışıyor” diyebilirsin.

Cinsiyetinizdeki insanlarla flört etmekten hoşlanıyorsanız, gey veya biseksüel olabilirsiniz.

Durumu sıkıcı veya utanç verici bulursanız, heteroseksüel olmanız mümkündür.

İster bir öpücük olsun, isterse sadece el ele tutuşmak olsun, fiziksel yakınlık, sizinle aynı cinsiyetten biriyle birlikte olmaktan hoşlanıp hoşlanmadığınızı belirlemenize yardımcı olacaktır. Adım adım ilerleyin ve sadece elini tutarak başlayın. O zaman siz ve o kişi ikiniz de istiyorsanız onu öpmeyi düşünün.

Unutmayın, aynı cinsten birini öpmek ve ona dokunmak sizi otomatik olarak eşcinsel yapmaz.
Sizi rahatsız eden hiçbir şey yapmayın. Kendinizi rahat hissetmiyorsanız durumu sonlandırın. “İçecek bir şey daha alacağım” veya “yiyecek bir şeyler alacağım” deyin.

Biriyle bir ilişki yaşamak istiyorsanız, ikinizi de cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan korumak için bir prezervatif kullanın.Sadece istiyorsanız bir ilişi yaşayın. İşleri yavaşlatmaktan çekinmeyin.

Eşcinsel olduğumuzu kesin olarak tespit edebilseydik, bu çok basit olurdu. Ancak işler aslında o kadar basit değil. Bazen merak etmeniz ve fikrinizi değiştirmeniz normaldir. Duygularınıza dikkat edin ve o anki tercihlerinize saygı gösterin.

Örneğin, eşcinsel olduğunuzu hissedebilirsiniz, ancak emin değilsiniz. Anormal değil. Hazır olduğunuzda, hangi terimin sizin için en uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Kendinizi olduğunuz gibi bulup kabul etmek büyük bir sevinç ve gurur kaynağıdır. Olduğunuz şekilde mükemmel olduğunuzu kabul edin ve kendinizden başka bir şey olmaya çalışmayın.

Herkese eşcinsel olduğunu söylemeye hazır değilsen, harika! Bu, olduğun kişiyle gurur duyamayacağın anlamına gelmez. Gergin olman sorun değil. Acele etmeyin ve hazır olduğunuzda cinsel yöneliminizi paylaşın.

Cinsel yöneliminizi belirlemeye çalışırken acele etmeyin. Bunun bir gecede olmaması normaldir. Fikrini değiştirmen sorun değil. Farklı deneyimler yaşamak ve cinselliğinizi sorgulamak sorun değil. Kendinizi hazır hissettiğinizde, cinsel yöneliminize atıfta bulunmak için hangi terimi kullanacağınıza karar verin.

Örneğin, her iki cinsiyetten insanlarla çıktığınız için biseksüel olduğunuzu düşünebilirsiniz. Ancak, daha sonra eşcinsel olduğunuzu anlayabilirsiniz. Fikrinizi değiştirip sonunda eşcinselliğinizi fark etmeniz normaldir.

Cinsel yöneliminiz çok kişisel ve kimseye açıklama borcunuz yok. Aynı zamanda, yüksek sesle gey olduğunuzu haykırarak ve bundan gurur duyarak daha özgür hissedebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, güvendiğiniz biriyle cinsel yöneliminiz hakkında konuşun. Yavaş yavaş, sizin için önemli olan kişilerle bilgiyi paylaşın.

Örneğin, en iyi arkadaşınızla bunun hakkında konuşarak başlayabilirsiniz. Ona “her zaman sevimli erkeklere baktığımı hiç fark ettin mi?” Gey olduğum için. “Ebeveynlerinizle bunun hakkında konuştuğunuzda, onlara özellikle gey gençlerin ebeveynleri için tasarlanmış eğitim kaynakları sağlayabilirsiniz. “Seni seviyorum ve seninle önemli bir şey paylaşmak istedim. Ben eşcinselim ve bundan çok gurur duyuyorum. Bunu anladığımdan beri rahatlamış ve aşkı bulduğum için mutlu oldum. Umarım anlayabilir ve beni destekleyebilirsin.”

Eğer insanların cinsel yöneliminizden haberdar olmasını istiyorsanız, paylaşın.

Biseksüel olmak, her iki cinsiyetten insanlara karşı cinsel ve/ya duygusal ilgi duymaktır. İlk başta çok kafa karıştırıcı olabilir çünkü gey olduğunuzu düşünebilir ve sonunda kendinizi karşı cinsten birine çekici bulursunuz. Biseksüel olmanın yanlış bir tarafı yok: bu olasılığı keşfetmekten çekinmeyi.

Biseksüel olmak herkesi cezbetmekle ilgili değildir . Bu terim, her iki cinsiyetten insanları da çekebileceğiniz anlamına gelir. Aynı şekilde, biseksüel olmak, her iki cinsiyetten insanlarla alternatif ilişkiler kurmanız gerektiği anlamına gelmez.

Tavsiye

Cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğinin iki farklı şey olduğunu unutmayın.
Eşcinselliğiniz sizin bir parçanız olacak ve bunda yanlış bir şey yok. Bazı insanlar cinsel yöneliminizi anlamayacak, ancak olduğunuz gibi mükemmel olduğunuzu bilin.
Gey olmak için cinsel olarak aktif olmanıza gerek yok. Bu yalnızca cinsel tercihlere dayanmaktadır.
Eşcinsel olup olmadığınızı belirlemek için ihtiyacınız olan zamanı ayırın. Her iki cinsiyetten insanlarla çıkmayı deneyin ve hangi durumlarda en rahat olduğunuzu görün.

Uyarılar

Cinsel bir birliktelik yaşarken daima önlem alın. Eşcinsel ilişkilerin heteroseksüel ilişkiler gibi cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara da yol açabileceğini unutmayın.

Bilgi notu: yazı kişisel tecrübe ve bilgiler doğrultusunda tavsiye amaçlı yazılmış, kişisel düşünceler içerir.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu