Hornet Nedir?

2011 yılında kurulan Hornet, dünyanın önde gelen eşcinsel bir sosyal ağdır. Dünya çapında 25 milyondan fazla farklı kullanıcısıyla Hornet‘in misyonu, eşcinsel erkeklerin dışarı çıkıp eşcinsel topluluğunun eğlence ve muhteşemliğine katılmalarını sağlamaktır.

Hornet web sitesinde ingilizce yer alan tanıtım metninde hornet şu şekilde tanımlanıyor…

Son teknoloji ile desteklenen Hornet, Fransa, Rusya, Brezilya, Türkiye ve Tayvan gibi pazarlarda bir numaralı eşcinsel uygulaması haline geldi ve ABD’deki büyük kullanıcı tabanını hızla genişletiyor.

Hornet Profiliniz sizin portrenizdir. Sizi ve ilgi alanlarınızı gösteren, hayatınızın anlarından gönderilen mesajları yayınlar. Erkekleri, kim olduğunuza ve tutkularınıza göre sizinle anlamlı bir şekilde bağlantı kurmaya davet eder.

Hornet Feed, sizi topluluğunuza bağlar. Trendler ve hikayeler üzerinden daima yapılacak bir sohbet vardır; gönderilerini beğenerek ve yorum yaparak veya sohbet yoluyla bir konuşma başlatarak diğer erkeklerle kolayca etkileşime geçebilirsiniz.

Hornet’in ünlü editörleri, binlerce topluluk lideri, arkadaşlarınız ve yanı başınızdaki erkeklerle gay topluluğunun tüm eğlenceli ve muhteşem yönlerini keşfedin.

İster yeni olun ister katılmaya hazır olun, Hornet, 25 milyondan fazla erkeğe anında ulaşabilmenizi sağlar ve sadece bir indirme uzaklıktadır.

Hornet’ın mobil uygulaması dışında masaüstü bir uygulaması da bulunmakta, ayrıca web sitesi üzerinden de kayıt olunup giriş yapılabiliyor.

Diğer eşcinsel arkadaş bulma uygulamaları ve siteleri gibi Hornet‘in de barındırdığı tehlikeler yok değil

Geçtiğimiz aylarda İstanbul’da bir gasp çetesi, eşcinsellerin buluşma alanı olan sosyal ağ Hornet’te hesaplar oluşturdu. Çete, arkadaşlık için kendileriyle bağlantıya geçen kişilere randevu verdi. Randevu yerine gelen kişi bıçak ve silah tehdidiyle gasp eden çetenin 9 üyesi düzenlenen operasyonla gözaltına alınmıştı.

İstanbul’da yaşayan bir kişi, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak, Hornet sosyal ağı üzerinden bağlantıya geçtiği kişilerce gasp edildiğini söyleyerek şikayette bulundu. Şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında polis araştırma başlattı. Yapılan araştırmada, gasp olayını 9 kişilik bir çetenin gerçekleştirdiği belirlendi. Yapılan araştırmaya göre, çete Hornet sosyal ağında hesaplar oluşturdu. Bu hesaplar üzerinden kendileriyle bağlantıya geçen eşcinsellere randevu verildi. Randevu yerine giden kişi, karşısında buluşacağı kişiyi beklerken, elleri sopalı bıçaklı silahlı bir grupla karşılaştı. Çete tuzağa düşürdüğü kişileri darp da ederken, silah ve bıçak tehdidiyle yanlarında bulunan cep telefonları, cüzdanlarındaki paralar ve kartları da aldı.

Yapılan araştırmada, çetenin mağdur ettiği kişilere ulaşılırken, çok sayıda kişinin deşifre olma endişesiyle şikayetçi olmadığı belirtildi.

Polis yaptığı tespitlerin ardından operasyon başlattı. Eş zamanlı düzenlenen operasyonda 9 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 5’inin 16-18 yaş grubunda yaşları küçük kişiler olduğu belirlendi. 9 kişi yapılan sağlık kontrollerinin ardından sorgulanmak üzere Emniyete götürüldü. Çeteden şikayetçi olan kişilerin de Emniyete gelerek çete üyelerini teşhis ettikleri de belirtildi. Soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu